Négyet vágott a Szpari, az ETO és az MTK; újabb DVTK-siker; második a Barcika

P. Gy., V. B.P. Gy., V. B.
2022.08.17. 17:20
Németh Krisztián (balra) duplázott, az MTK pedig győzelmévelmár egypontos előnnyel vezeti a tabellát (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)
Teljes fordulót rendeztek szerdán a labdarúgó NB II-ben. Az éllovas MTK fölényes győzelmet aratott Békéscsabán, és már egypontos előnnyel vezeti a tabellát. A Diósgyőr hazai pályán esélyeshez méltóan verte meg az Ajkát, így megszerezte második győzelmét az idényben. Huszák Géza a Soroksár legyőzésével mutatkozott be a Nyíregyháza kispadján, míg a Szeged hajrában lőtt találattal győzte le vendégként a Haladást. Idegenben múlta felül 2–1-re a Kazincbarcika a Mosonmagyaróvárt, ezzel már a második helyet foglalja el a tabellán, az otthon játszó ETO FC Győr pedig 4–1-es győzelmet aratott a Siófok ellen. Nem született gól a Budafok–Gyirmót találkozón, így a BMTE nyeretlen és sereghajtó, míg a kisalföldiek feljöttek a negyedik helyre. Szintén nem hozott gólt a Kozármisleny és a Pécs összecsapása, míg a Dorog egy találattal bizonyult jobbnak a Szentlőrincnél, a Csákvár pedig 1–1-et játszott a Tiszakécskével.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–MTK BUDAPEST 1–4 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 1850
néző. Vezette: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás G., Albert I., Fazekas L., Mikló – Horváth P., Zvara (Váradi, a szünetben), Kitl M. (Sipos G., 61.), Talpalló (Czékus, a szünetben) – Máris (Hamed, 61.), Lukács R. (Szabó Cs., 72.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
MTK: Somodi – Poór, Szépe, Nagy Zs., Medgyes S. (Nagy B., 70.) – Kata, Horváth A., Mezei, Bognár I. (Lehoczky, 77.) – Németh K. (Kovácsréti, 86.), Stieber Z. (Futács, 70.).Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Németh K. (0–1) a 44., Stieber Z. (0–2) az 51., Lukács R. (1–2) a 63., Németh K. (1–3) a 82., Futács (11-esből, 1–4) a 92. percben
MESTERMÉRLEG
Brlázs Gábor:
– A jobb csapat nyert, megérdemelten, bár az eredmény talán kicsit túlzó. Sajnos nem tudtuk kipihenni a hétvégi mérkőzést, nem volt meg a frissesség, nem volt meg az agresszivitás.
Bognár György: – Az első félidőben mi irányítottuk a játékot, és egészen jól játszottunk. A Békéscsabával meggyűlik majd a baja mindenkinek, sok lehetőséget látok ebben a csapatban. Értékesnek tartom ezt a győzelmet.

HR-RENTKOZÁRMISLENY–PÉCSI MFC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny,
Kozármislenyi Stadion, 1300 néző. Vezette: Radványi Ádám (Sinkovicz Dániel, Vörös Dániel)
KOZÁRMISLENY:
Varasdi – Gál Sz., Horváth D., Gajág, Turi T. – Bartha, Kosznovszky – Vogyicska (Vajda R., 62.), Kulcsár K. (Bognár D., 81.), Kirchner – Tóth Z. (Puska, 62.). Vezetőedző: Tóth László
PÉCS: Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Katona L., Marques-Airosa – Nikitscher, Takács Zs. (Futó Zs., 60.), Kónya D. (Kesztyűs, 60.), Kövesdi, Grabant B. (Harsányi I., 60.) – Tihanyi (Tóth-Gábor, 60.). Vezetőedző: Weitner Ádám
Tóth László: – A hangulat remek volt, a mérkőzés már kevésbé, inkább a küzdelem dominált. Nehéz volt feltörni a masszívan védekező Pécset, ennek ellenére nekünk volt meccslabdánk, de nem használtuk ki, és a végén majdnem ráfáztunk.
Weitner Ádám: – Igyekeztem mindenkinek lehetőséget adni, hogy átérezzék, milyen ebben a miliőben játszani. A hatvanadik perc után a cseréinkkel megpróbáltam megnyerni a mérkőzést, ki is dolgoztunk egy nagy ziccert, a végén pedig a játékvezető szabályos góltól fosztott meg bennünket

DIÓSGYŐRI VTK–FC AJKA 3–1 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr
, 2818 néző. Vezette: Berényi Tamás (Becséri Gergely, Csatári Tibor)
DIÓSGYŐR: Danilovics – Farkas D., Viczián, Szatmári Cs., Bárdos – Holdampf, Bényei Á. (Oláh B., 84.) – Jurek (Vajda B., 59.), Szőke (Radics, 84.), Papp M. (Bertus, 53.) – Lukács D. (Eppel, 84.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Jagodics B., Tar, Csemer (Présinger, 62.) – Görgényi – Sejben (Dragóner, 62.), Berzsenyi, Tóth G. (Kenderes, 62.) – Gaál B. (Tajthy, 81.), Szarka Á. (Vogyicska, 50.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Jurek (1–0) a 17., Gaál B. (1–1) a 35., Lukács D. (2–1) az 54., Lukács D. (3–1) a 61. percben
Dragan Vukmir: – Kaptunk egy érdekes gólt, de ez nem zavart meg bennünket. Sokat támadtunk, többet birtokoltuk a labdát, jó úton járunk. Hibák azért akadtak, ezeket javítani kell.
Kis Károly: – Viszonylag gyorsan hátrányba kerültünk, de csapatom erejét mutatja, hogy egyenlített. Szarka Ákos kiválásáig nem volt gond, egyenrangú ellenfelekként játszottunk. A folytatásban fölénybe kerültek a hazaiak, és megérdemelt győzelmet arattak.

BUDAFOKI MTE–GYIRMÓT FC GYŐR 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Promontor utca, 900
néző. Vezette: Káprály Mihály (Berényi Ákos, Belicza Bence Péter)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Jagodics M., Vaszicsku, Fótyik D. – Szűcs Zs., Németh M., Adorján, Csonka, Kalmár O. (Horváth O., 57.) – Beke P. (Kovács D., 65.), Tischler. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
GYIRMÓT: Hársfalvi – Szegi, Csörgő V., Hajdú Á., Helembai – Kovács M. (Polgár K., 55.), Vass Á., Nagy P. – Medgyes, Simon A. (Pethő B., 63.), Herjeczki (Soltész D., 55.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Csizmadia Csaba: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen a Gyirmót az előző idényben még az élvonalban futballozott. Ám hiába erős a kerete, nyomást gyakoroltunk rá. Az akarattal nem volt baj, de a helyzetek sajnos ezúttal is kimaradtak.
Csertői Aurél: – Támadásban és védekezésben sem tudtunk kiemelkedőt nyújtani, igazságos a döntetlen.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–SOROKSÁR SC 4–2 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Sényő, 500
néző. Vezette:Nazsa Tamás (Nagy Viktor, Szabó Dániel)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Baki, Papucsek, Gengeliczki – Farkas B. (Pataki, 63.), Csősz, Márkus (Sigér Á., 76.), Deutsch (Szokol, 63.) – Gresó (Jánvári, 63.), Adamcsek (Oláh B., 89.), Novák. Vezetőedző: Huszák Géza
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O. (Króner, 76.), Kékesi, Ikonomou, Ternován (Vági, 76.) – Haris, Hudák (Varga S., 88.) – Lisztes, Lőrinczy, Hajdú R. (Korozmán, 76.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Novák (1–0) a 10., Baki (2–0) a 32., Novák (3–0) a 48., Lisztes (3–1) az 51., Adamcsek (4–1) a 82., Lovrencsics B. (4–2) a 91. percben
Huszák Géza:
– Gyorsan megszabadultunk attól a görcsösségtől, amit az elmúlt három meccs eredménytelensége okozott. Bíztam abban, hogy a támadóink megtalálják góllövő cipőjüket, ez megvalósult, az viszont bosszantó, hogy három nulla után nem zártuk le a mérkőzést.
Lipcsei Péter: – A hazaiak agresszívabbak voltak, ami a fiatal játékosaimnak nem fekszik. A körülmények nem voltak teljesen megfelelőek, de ez nem mentség arra, hogy pontrúgásokból kaptunk három gólt, holott készültünk ezekre a szituációkra.

DOROGI FC–SZENTLŐRINC SE 2–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 400 néző. Vezette: Móri Tamás (Horváth Zoltán, Rózsa Dávid)
DOROG: Borsos – Tóth B., Gyurácz, Berkó, Papp M. – Lénárth T. (Nagyházi, 81.) – Albert (Lustyik, 68.), Szerencsi (Rácz, 81.), Sztojka (Faragó, 81.), Szedlár – Paudits (Magyari, 58.). Vezetőedző: Fenyvesi László
SZENTLŐRINC: Prokop – Farkas M. (László, a szünetben), Lénárt G., Havas, Tamás – Csilus (Vidnyánszky M., 68.), Németh M. (Kiss-Szemán, a szünetben), Daróczi, Németh E. – Csörgő R. (Rétyi, 81.), Szabó M. (Mervó, a szünetben). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző: Paudits (1–0) a 35., Berkó (2–0) a 82., Németh E. (2–1) a 87. percben
Fenyvesi László:
– Az első félidőben jól játszottunk, uraltuk a mérkőzést, a második végén viszont nehézzé tettük magunknak a találkozót. Az akaratnak és a csapategységnek köszönhetően megszereztük szezonbeli első győzelmünket.
Jeremiás Gergő: – Az első félidőben nem működött a támadójátékunk, a másodikra ezt sikerült kijavítanunk. A kevés dorogi akciót kontrolláltuk, megtaláltuk a támadójátékuk ellenszerét. Sajnálom, hogy nem szereztünk pontot, legalább egyre rászolgáltunk.

SZOMBATHELYI HALADÁS–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely
, Haladás Sportkomplexum, 1665 néző. Vezette: Horváth Tibor (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató, Németh Milán, Bosnjak – Derekas (Csernik, 56.), Hursán, Sipos Z., Doktorics (Horváth R., 56.) – Molnár R.(Lencse, 76.), Borvető (Taipi, 56.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Beronja – Sipos Sz., Simon Á. (Farkas A., 81.) – Pintér Á. (Dobos, 67.), Szatmári L. (Szakály D., 81.), Gajdos – Haruna (Bíró, 59.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Gajdos (0–1) a 84. percben
Németh Szabolcs: – Saját magunkat vertük meg. A hozzáállásunkkal nem volt baj, de ez kevés volt a győzelemhez.
Alekszandar Stevanovics: – Jó mérkőzést játszottunk a Haladással. Amit elterveztünk, sikerült végrehajtanunk, és ennek meg lett az eredménye.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–TISZAKÉCSKEI LC 1–1 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár
, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Csonka Bence (dr. Bede Tamás, Bertalan Dávid)
CSÁKVÁR: Auerbach – Dulló (Murka, 69.), Alaxai, Karacs, László N. – Mészáros D. – Gazdag V., Magyar Zs. (Kártik, 57.) – Torvund (Baracskai, 57.), Gruber (Vaskó, 73.), Fejős (Tamás N., 57.). Vezetőedző: Tóth Balázs
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Kiprich D., Csáki (Vinkler, 70.), Lovas Zs. (Farkas A., 58.) – Vachtler (Kiss N., 58.), Szekér (Pongrácz, a szünetben), Erdei C., Gyurján B. – Zamostny, Vólent (Horváth Z., a szünetben). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Magyar Zs. (1–0) a 30., Kiss N. (1–1) a 79. percben
Tóth Balázs: – Az első félidőben jól néztünk ki, de vezetésünk után ezúttal sem szereztük meg a második gólt. Szünet után magunkra húztuk a vendégcsapatot, de így is nyerhettünk volna, csak elhibáztuk a meccslabdát.
Visinka Ede: – Minden elismerésem a játékosaimé, nehéz helyzetben, két vereség után is az utolsó pillanatig mentek előre a győzelemért. Egy jó Csákvár ellen szereztünk értékes pontot.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–2 (1–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, 400
néző. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Ország Péter)
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta – Jasarevic (Tóth L., 58.), Czingráber (Papp Sz., a szünetben), Debreceni A., Deák I., Horváth K. (Nagy K., 58.) – Végh B., Gáncs (Dezamits, 58.), Illés D. – Nagy Z., Boros G. (Szalka D., 70.). Vezetőedző: Varga László
KAZINCBARCIKA: Megyeri II G. (Megyeri I G., 25.) – Szemere B., Ur, Szekszárdi (Lippai T., 42.), Süttő – Heil, Csatári – Kállai Z. (Hleba, 71.), Szabó B. (Pálinkás, 71.), Székely D. – Takács T. Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Székely D. (0–1) a 4., Illés D. (1–1) a 36., Takács T. (1–2) a 45+3. percben
Kiállítva: Takács T. a 84., Szalka D. a 90. percben
Varga László: – Jól kezdtünk, megvoltak azok a helyzeteink, amelyekkel megnyerhettük volna a mérkőzést. A szerencsével kicsit hadilábon állunk, de azon dolgozunk, hogy ez megváltozzon.
Varga Attila: – Kellő odafigyeléssel és koncentrációval léptünk pályára, működött is a taktikánk. Szerencsénk is volt, de az a csapat, amelyik fizikális fölényben lévő ellenféllel szemben kétszer is vezet, megérdemli a három pontot.

ETO FC GYŐR–BFC SIÓFOK 4–1 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 800 néző. Vezette: Antal Péter (Garai Péter, Bornemissza Norbert)
ETO:
Fadgyas – Papp M., Csinger, Csonka B. – Kiss Balázs, Toma, Tuboly (Kiss M., 84.), Benczenleitner – Bencze (Óvári, 84.), Borsos (Babati, 68.), Kiss Bence (Vitális, 76.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Vágó, Debreceni Á., Varga B. – Szakály A. (Nyitrai, 59.), Krausz – Eördögh (Nikházi, 72.), Nyári (Dénes, 59.), Girsik (Pataki, 72.) – Horváth P. (Kulifay, 79.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Horváth P. (0–1) a 35., Debreceni Á. (öngól, 1–1) a 37., Borsos (11-esből, 2–1) a 45+2., Babati (3–1) a 69., Benczenleitner (4–1) a 77. percben
Tímár Krisztián: – Korábban is hasonló mentalitással játszottunk, de ezúttal, amikor hátrányba kerültünk, megmaradt a karakterünk. Nagyon örülünk a nagy különbségű győzelemnek, szeretnénk hasonlóan folytatni a bajnokságot.
Domján Attila: – A vezető gólunkra hamar jött az egyenlítés, majd szünet előtt felesleges hibát vétettünk. A második félidőben ritmustalanul játszottunk, és sok párharcot elveszítettünk.