NL: hárommal nyert Románia, de így is kiesett a B-ligából

2022.09.26. 22:56
Kiesett Románia a C-ligába (Fotó: AFP)
Hétfőn nem csak a magyar labdarúgó-válogatott fejezte be szereplését a 2022–2023-as Nemzetek Ligája-idényben: a B-, a C- és a D-ligában is véget ért egy-egy csoport küzdelme. Románia 4–1-re legyőzte Bosznia-Hercegovinát, de Finnország is nyerni tudott Montenegróban, így a románok kvartettjük utolsó helyén zártak, és kiestek a B-ligából.

Pürroszi győzelmet aratott a román válogatott a Nemzetek Ligájának elitjébe már szombaton feljutó, legjobb játékosait (az eltiltott Miralem Pjanic mellett többek között Sead Kolasinacot és Edin Dzekót) pihentető Bosznia-Hercegovina ellen, mivel a finnek montenegrói sikere nyomán így is kiesett a C-ligába.

Ráadásul a bukaresti mérkőzés botránnyal indult, a közvetlenül a kezdő sípszó után a korábban magyarellenes rigmusairól elhíresült román kemény mag, az UST tagjai összecsaptak a mintegy 300 vendégszurkolóval az elválasztó kerítésnél, székekkel és fáklyákkal dobálva egymást a csendőrség közbelépésig.

Fé óránál is több kellett az első veszélyes lövéshez, amelyet Saric küldött Ionut Radu kapujára. Hazai oldalon viszont bement az első helyzet, bár Denis Man találatánál a partjelző lest jelzett, a VAR szabályosnak ítélte a gólt. Az előnybe kerülő románok a félidő végén sorra vezették a veszélyes kontrákat, de sem Denis Alibec, sem Deian Sorescu, sem Man nem találta el a kaput.

A szünet után a románok hagyták támadni Boszniát, ám amikor kibújtak a bunkerből, újabb gólt szereztek: Nicusor Bancu bal oldali beadása tökéletes helyzetben találta meg a csereként beálló George Puscast. A szintén a padról érkező Dzeko ugyan négy perccel később fejes góljával visszahozta a vendégek reményeit, de csak alig két percre, mert Nikola Vasilj hiába védte Bancu lövését, Andrei Ratiu belőtte a kipattanót. A végén Puscas duplázott, de Románia idei legjobb játéka ellenére is utolsó lett csoportjában. 4–1

A C-liga 4. csoportjában Grúzia már csoportgyőztesként lépett pályára Gibraltáron. A Napoli sztárja, Hvicsa Kvarachelja ismét betalált, a grúzok pedig 2–1-re győztek. A bolgárok ugyanebben a kvartettben 1–0-ra legyőzték idegenben Észak-Macedóniát, így a második helyen zártak.

A D-liga 2. csoportjában a már amúgy is csoportgyőztes észtek 4–0-ra legyőzték San Marinót idegenben.

Románia–Bosznia-Hercegovina 4–1
(Man 38., Puscas 73., 86., Ratiu 79., ill. Dzeko 77.)

Todorszki (14., Észak-Macedónia)

Gibraltár–Grúzia 1–2 (Annesley 75., ill. Kvarachelja 19. – 11-esből, Citaisvili 48.)