Női kézi NB I: az FTC nem tudott nyerni Mosonmagyaróváron

2023.02.08. 18:54
Emily Bölkék nem tudtak nyerni Mosonmagyaróváron (Fotó: Nagy Gábor)
A Ferencváros pontot veszített Mosonmagyaróváron a női kézilabda NB I 14. fordulójának rangadóján, a hazai csapat az utolsó 23 percben három gólt szerezve is ki tudta harcolni a döntetlent. A címvédő Győri ETO közben gólzáporos győzelmet aratott Budaörsön.

A bajnokság első felében egy pontot veszítő FTC egy rázósnak ígérkező idegenbeli meccsen lépett pályára az Európa-ligában érdekelt Mosonmagyaróvár otthonában. A fővárosiaknál továbbra sem volt bevethető Dragana Cvijics, ráadásul a már megszokottnak számító helyettes, Alicia Stolle lebetegedett, így beállóban újabb kényszermegoldást kellett kitalálnia Elek Gábornak. A hazaiaknál Tóth Nikolett hiányzott hasonló okból.

A meccs elején a Fradi többször labdát tudott szerezni, ám nem élt az így kínálkozó lehetőségekkel, így aztán visszajött az elején egy-két gólos hátrányba kerülő MKC, sőt, Lancz Barbora révén a vezetést is átvette. Tóth Gabriella beállása új lendületet adott az egyébként is egyre inkább tűzbe jövő Óvárnak, a hazaiak a félidő utolsó időszakában többször is emberelőnyben játszva hárommal elmentek, és 15–13-ra mentek a szünetben.

A második játékrészben hamar egyenlített a Fradi, de onnan újra az MKC lépett meg 19–16-ra. A 19–17-es állás több mint hét percig „beragadt”, majd a vendégek tudtak elmozdulni innen. Az óváriak a meccs utolsó 23 percében csak három gólra voltak képesek, támadásban sokszor jutottak el passzívig. Az FTC az 58. percben 22–21-re fordított, az utolsó szó azonban Kovács Patríciáé volt, mivel a 60. percben már egyik fél sem tudott betalálni.

Az iksznek természetesen a hazaiak örülhettek, míg a Fradi helyzete annyiban nem változott, hogy a győri meccsükön legalább pontot kell szerezniük az ETO ellen.

Egyelőre nem nevezte a napokban reaktivált, tavaly visszavonult francia kapusklasszisát, Amandine Leynaud-t a Budaörs elleni mérkőzésre Ambros Martín, de másik kapusára, az anyai örömök előtt álló Silje Solbergre sem számíthatott a kisalföldiek spanyol mestere. Ennek ellenére a többi klasszis bevethető volt a Győrben, míg a hazaiaktól Buday Dániel több meghatározó játékosára sem számíthatott (Szabadfi Ágnes, Tóth Melinda, Szekerczés Luca). A Budaörs nem is tudta sokáig tartani a lépést, 3–3 után a vendégek Linn Blohm vezérletével – a hazaiak két időkérése ellenére – egy 13–3-as sorozatot produkálva már a 23. percben tíz góllal, 16–6-ra vezettek. Estelle Nze Minkóék lendülete pedig a folytatásban tovább nőtt és tükörsima, 38–13-as győzelemmel hangoltak a dán Esbjerg elleni hétvégi rangadóra.

A mérkőzés szünetében érdekes jelenetnek lehettünk tanúi, amikor szinte mindenki a keze ügyében lévő okoseszközről követte a Mosonmagyaróvár FTC elleni bravúrdöntetlenjét, melyet Martín nagy mosollyal konstatált.

NŐI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ
MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 22–22 (15–13)
Mosonmagyaróvár,
1000 néző. V: Felhő, Öcsi T.
MOSONMAGYARÓVÁR:
SZEMEREY – Mihály, LANCZ 4 (1), TÓTH E. 5 (2), PÁSZTOR 2, KOVÁCS P. 3, Stranigg Zs. 1. Csere: Mistina (kapus), FARAGÓ, Ivancok 1, TÓTH G. 5 (1), Sztankovics, Albek 1, Csire. Edző: Gyurka János
FERENCVÁROS: JANURIK – Malestein 4, KLUJBER 4 (2), Kisfaludy 2, Tomori, Lekic 2, Márton G. 1. Csere: Bíró B. (kapus), Szucsánszki, BÖLK 3, Kukely A. 1, Szöllősi-Zácsik 3, Cirjenics-Kovacsics, Hársfalvi 1, Papp D. 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 7. p.: 2–3. 12. p.: 4–5. 16. p.: 6–7. 20. p.: 8–8. 24. p.: 13–10. 35. p.: 17–16. 41. p.: 19–17. 45. p.: 19–17. 55. p.: 21–21.
Kiállítások: 8 perc, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
MESTERMÉRLEG
Gyurka János:
– A lányok harcoltak, szívvel játszottak, mindent megtettek a győzelemért, amitől nem is voltunk messze. Sajnálom, hogy a találkozó utolsó szakaszában nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket, de egy ilyen rangadó végjátéka mindig egy külön mérkőzés. Annak viszont nagyon örülök, hogy egyre inkább csapatot alkotunk, gyakorlatilag négy nap alatt kétszer voltunk képesek kimagasló teljesítményre. Ez biztató a közelgő mérkőzések tekintetében, amelyeken bőven lesz még feladatunk.
Elek Gábor: – Gratulálok a Mosonmagyaróvárnak, el kell ismernünk, hogy közelebb álltak a győzelemhez, ezért örülhetünk ennek ez egy pontnak. A szurkolók miatt viszont szégyellem magam, ők jobb teljesítményt, játékot érdemeltek volna. Nyilvánvaló, hogy fáradtak vagyunk, vannak hiányzóink ebben a menetelésben, de ezek a szerdai bajnoki találkozók egyértelműen megmutatják azokat a hibákat, amelyeket ki kell javítanunk.

MOYRA-BUDAÖRS–GYŐRI AUDI ETO KC 13–38 (6–20)
Budaörs, 770
néző. V: Dáné, Marton Zs.
BUDAÖRS: Vártok R. – Szabó-Májer 3 (1), Gergely-Zsigmond, Pálos-Bognár, Gorilszka 2, Hudák 2, Braun. Csere: Varjas-Sipeki, Bőle (kapusok), Mlinkó 1, Schneider, Bánfai V. 2, Smid 1, Vártok T. 2 (1), Szép, Kiss M. Edző: Buday Dániel
GYŐR: Sandra Toft – GYŐRI-LUKÁCS 5, Gros, S. Oftedal 1, Broch 3, NZE MINKO 5, Schatzl Nadine 3. Csere:Győri Alexa (kapus), Haugsted 1, BLOHM 8 (1), Rju Un Hi 3, Fodor Cs. 1, ANNE M. HANSEN 4 (2), Farkas Júlia 2 (1), Deszpotovics, Ogonovszky 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 13. p.: 4–8. 19. p.: 5–14. 25. p.: 6–18. 35. p.: 8–25. 40. p.: 10–28. 48. p.: 11–33. 54. p.: 12–36
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
Buday Dániel:
– Nehéz ilyenkor mit mondani, a legjobb az, hogy vége lett. A győztes kiléte már a mérkőzés előtt is ismert volt, de csak még nehezebbé tettük a dolgunkat azzal, hogy az elmúlt hetekben jobbátlövő nélkül maradtunk és e mellé van négy-öt sérült vagy beteg játékosunk. A fiatalok küzdöttek, ahogy tudtak, de egyelőre óriási a különbség a két csapat között.
Ambros Martín: – Rendkívül fontos két pontot szereztünk, mert tudjuk, hogy ebben a bajnokságban minden pont értékes. A legutóbbi mérkőzésünkön is jól játszottunk, de sok problémánk volt védekezésben és támadásban is, szóval most elégedettek lehetünk.

1. Győr 16 15 1 513–359 +154 30
2. FTC 14 12 2 451–340 +111 26
3. Debrecen 15 10 1 4 439–386 +53 21
4. Mosonmagyaróvár 14 8 1 5 420–377 +43 17
5. Vác 13 7 2 4 345–335 +10 16
6. Siófok 13 6 1 6 343–345 –2 13
7. Fehérvár 13 5 2 6 328–366 –38 12
8. Budaörs 14 5 2 7 342–385 –43 12