Nagyot hasalt hazai pályán a Leipzig a Mainz ellen

R. Gy.R. Gy.
2023.04.01. 15:26
Willi Orbán sem tudott segíteni a csapatának (fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 26. fordulójában az RB Leipzig a Mainzot fogadta, és rendkívül gyenge játékkal háromgólos vereséget szenvedett.

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
RB Leipzig–Mainz 0–3 (0–1)
Lipcse,Red Bull Arena.Vezette:Christian Dingert
RB LEIPZIG:Blaswich – Henrichs, Orbán, Gvardiol (Simakan 70.), Halstenberg (Raum, a szünetben) – Szoboszlai, Kampl (Haidara, a szünetben), Laimer (Klostermann, 81.), Forsberg – André Silva (Olmo, 55.), Werner.Vezetőedző:Marco Rose.
MAINZ:Zentner – E. Fernandes, Bell, Hanche-Olsen – Widmer (Da Costa, 78.), Barreiro, Kohr, Caci (Aarón, 88.) – Stach (Barkok, 78.), Ingvartsen (Li Dzse Szung, 78.) – Ajorque (Burgzorg, 90+1.).Vezetőedző:Bo Svensson.
Gólszerző:Ingvartsen (9.), Ajorque (57.), Kohr (67.)

Bár a Mainz remek formába lendült az utóbbi időben, azt azért kevesen gondolták volna, hogy éppen Lipcsében növeli hétmeccsesre a veretlenségi sorozatát. Pedig így történt, mert bár igen nagy kedvvel vetették magukat a küzdelembe, a hazaiak mindent megtettek, hogy a kezükre játsszanak.

Már a 9. percben vezetést szerzett a Mainz, egy kavarodás után Blaswich még bravúrral védett, de éppen Ingvartsen elé, akinek már csak az üres kapuba kellett lőnie. 0–1

A gól nagyon megfogta a lipcseieket, tanácstalanul passzolgattak, egyáltalán nem tudtak helyzetet kialakítani a vendégek kapuja előtt. Eközben a mainziak minden támadása veszélyt hordozott magában.

Az első valamirevaló lehetőségét a 41. percben puskázta el a Lipcse, ekkor a Szoboszlai kiváló indításával megiramodó Werner nem tudott túljárni a kapus eszén.

A második félidőt nagy lendülettel kezdték a hazaiak, beszorították a Mainzot, de ez sem tartott sokáig, ráadásul az 57. percben jött egy ritkán látható csodás gól Ajorque-tól, a francia belsővel pörgetett a jobb felsőbe. 0–2

És még ez sem volt elég a vendégeknek, akik egy újabb hatalmas gólt szereztek a 67. percben Kohr révén, és ezzel el is rendezték a találkozó érdemi részét. 0–3

A hátralévő időben még Szoboszlai próbálkozott a hazaiaktól több lövéssel is, ám egyikből sem lett gól. A szétesően játszó hazaiak megérdemelt vereséget szenvedtek, így nagyon nehéz lesz felkapaszkodniuk a dobogóra.

A TÖBBI DÉLUTÁNI MÉRKŐZÉSEN
Freiburg–Hertha BSC 1–1 (Grifo 52., ill. Ngankam 77.)
Schalke–Bayer Leverkusen 0–3 (Frimpong 50., Wirtz 62., Azmun 90+2.)
Union Berlin–VfB Stuttgart 3–0 (Becker 51., Behrens 65., Haragucsi 68. – öngól)
Wolfsburg–Augsburg 2–2 (Waldschmidt 84., F. Nmecha 90+6, ill Arnold 3. – öngól, M. Berisha 32.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Vége a meccsnek, nagyon kikapott otthon a Lipcse. 0–4

90. perc: Négy perc lesz a hosszabbítás.

88. perc: Olmo életerős lövését piszkálta ki a léc alól Zentner.

86. perc: Jobb oldalról jött a mainzi szöglet, de nem lett belőle semmi. Nem nagyon bánták...

81. perc: Jó helyzetből, 17 méterről kapott szabadrúgást a Mainz, de csak a sorfalat találta el Li.

80. perc: Szoboszlai megint megpróbálta, ezúttal egy szabadrúgást lőtt fölé.

79. perc: Szoboszlai ezúttal egy pattogós lövést eresztett meg, a labda egy-két arasszal suhant el a bal alsó mellett.

71. perc: Szoboszlai egy távoli szabadrúgást kapura lőtt, éppen Zentner kezébe.

67. perc: GÓÓÓL! MEGINT A MAINZ! Mondjuk ez is hatalmas gól volt... Caci középre adása lepattant Olmóról, éppen Kohr elé, aki nem teketóriázott, azonnal ellőtte 17 méterről, és a labda nagy erővel vágódott a bal alsóba. 0–3

65. perc: Olmo emberkedett a mainziakkal, lett is némi purparlé, amelyet a bíró három lappal díjazott. Olmo, Orbán és Olsen kapta.

64. perc: Ingvartsen is sárgát kapott, ő visszahúzásért.

63. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Mainz 20 méterre a lipcsei kaputól. Stach állt a labda mögé, de a sorfalat találta telibe.

61. perc: Caci kapott sárgát, mert akadályozta a lipcsei bedobás elvégzését.

59. perc: Haidara lekészítése után Szoboszlai lőtt 17 méterről némileg fölé.

57. perc: GÓÓÓÓL! ELKÉPESZTŐ GÓLLAL NÖVELTE ELŐNYÉT A MAINZ! Stach adott jobbról a tizenhatoson belülre, Ajorque pedig felemelt lábbal, belsővel, kivételes mozdulattal pörgetett a jobb felsőbe. 0–2

53. perc: Blaswich mentette meg ismét a csapatát a góltól, Kohr 18 méteres lövését ütött ki.

50. perc: Beszorította ellenfelét a Leipzig, de egyelőre nem találta meg a rést a védelem falán.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, jobban játszik a Mainz, és vezet is. 0–1

41. perc: Szoboszlai adott nagy labdát a leshatáron megiramodó Wernernek, aki aztán már csak a kapussal állt szemben, de nem tudta ellőni mellette a labdát.

37. perc: Kampl kapott sárgát, mert szabálytalansággal akadályozta a gyors mainzi ellentámadást.

37. perc: Szenved a Lipcse, még helyzetféleség sem tudott kialakulni a mainzi kapu előtt.

30. perc: Jobb oldali mainzi beadás után Barreiro fejelhetett egyedül 5 méterről, a földre lefejelt labda fölé pattant. Hihetetlen.

25. perc: Óriási Mainz-helyzet maradt ki! Ajorquepasszolt remek ütemben Ingvartsennek, aki egy csel után 7 méterről lőtt, Blaswich viszont hatalmas bravúrral védett.

23. perc: Szoboszlai ívelt szabadrúgást a mainzi tizenhatoson belülre, Orbán fejéről Silva elé került a labda, a lövés viszont egy védőről ment mellé.

20. perc: Unalmas mezőnyjáték zajlott az utóbbi időben, mintha a Lipcsét megfogta volna a mainzi gól.

9. perc: GÓÓÓL! VEZET A MAINZ! A lipcsei kapu előtti kavarodásban Barreiro lőtte rá 8 méterről, középről, Blaswich bravúrral oldalra ütötte a labdát, éppen Ingvartsen elé, aki közelről az üres kapuba lőtt. 0–1

7. perc: Olsen szabadított fel kőkeményen a mainzi tizenhatos előtt, Laimer ütközött vele, és ápolni kellett.

1. perc: Elkezdődött a meccs, a Leipzig tiszta fehérben, a Mainz tiszta pirosban játszik.