Serie A: Chiellini és Dybala elbúcsúzott, a Juve a végén bukta a győzelmet

R. P.R. P.
2022.05.16. 22:56
null
Giorgio Chiellini 17 év után elbúcsúzott a hazai közönségtől (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának záró mérkőzésén a Juventus 2–2-es döntetlent játszott a Lazióval. A „zebrák” játékosa, Giorgio Chiellini 17 év után elbúcsúzott a közönségtől.

Dusan Vlahovics a 10. percben megszerezte a vezetést a Juvének. Ez volt az 51. találata, ezzel a szerb játékosok olasz élvonalban szerzett góljait tekintve beérte Dejan Sztankovicsot az örökranglista élén.

Korábban beszámoltunk arról, hogy Giorgio Chiellini megerősítette, a nyáron, 17 év után elhagyja a Juventust. Ennek megfelelően a kezdőként pályára lépő Chiellinit stílusosan a 17. percben lecserélték, a közönség pedig hatalmas ovációval búcsúztatta. „Csak egy kapitány van” – skandálták.

Az ünnepi hangulat tovább fokozódott, amikor Álvaro Morata megduplázta az előnyt – a szünetben maradt a 2–0.

A második félidőben jött Alex Sandro öngólja, vagyis a rómaiak szépítettek.

A 76. percben Paulo Dybalát is elköszönt a közönség (és viszont), mivel a bajnokság végén ő is távozik a Juventustól.

Már-már mindenki a lefújást várta, de a 96. percben érkezett Szergej Milinkovics-Szavics, és góljával döntetlenre mentette a találkozót.

A Lazio ezzel a bravúros pontmentéssel bebiztosította a részvételt az Európa-ligában.

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
Juventus–Lazio 2–2
(Vlahovics 10., Morata 36., ill. Alex Sandro 51. – öngól, Sz. Milinkovics-Szavics 90+6.)
Korábban
Sampdoria–Fiorentina 4–1
(Ferrari 16., Quagliarella 30., Thorsby 71., Sabiri 83., ill. N. González 89. – 11-esből)
Cagliari–Internazionale 1–3 (Lykojannisz 53., ill. Darmian 25., L. Martínez 51., 84.)
Bologna–Sassuolo 1–3
(Orsolini 90+1. – 11-esből, ill. Scamacca 35., 80., Berardi 75.)
Napoli–Genoa 3–0