Férfi kézi NB I: a szünetben még hátrányban volt, végül simán nyert a Veszprém

CS. M.CS. M.
2022.05.20. 19:35
Lukács Péter főszereplésével fordított Balatonbogláron a Veszprém (Fotó: Török Attila, archív)
A Telekom Veszprém 33–24-re nyert a NEKA ellen a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján.

A bakonyiak – akik hét közben bejutottak a Bajnokok Ligája idei négyes döntőjébe – a szünetben még egygólos hátrányban voltak a NEKA otthonában, Balatonbogláron (17–16), a második játékrészben azonban magasabb fokozatra kapcsoltak. A Veszprém végül a 7 találatig jutó, 19 esztendős Lukács Péter főszereplésével 33–24-re nyert.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
NEKA–TELEKOM VESZPRÉM 24–33 (17–16)
Balatonboglár, 650 néző. V: Bujdosó, Horváth V.
NEKA:
PALASICS – Kiss A., Temesvári, Mikita B., Papp T. 4, STRANIGG 9, Sisa 3. Csere: TAKÁCS Á. (kapus), Dely, Kecskés 1, Simotics 1, Szabó Á. 1, Fekete D. 3, Krakovszki B. 2 (1), Jajic. Edző: Sótonyi László
VESZPRÉM: Cupara – Gasper Marguc 3, Jahja 2, Lékai 1, A. Nilsson 1, Nenadics, MANASZKOV 6 (1). Csere: Corrales (kapus), B. Blagotinsek 1, Strlek 1, LUKÁCS P. 7, Maqueda 2, Ligetvári 2, Sipos 3, Dörnyei 2, Ilic Z. 2. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 11. p.: 6–5. 13. p.: 6–8. 19. p.: 11–11. 24. p.: 14–11. 27. p.: 16–13. 34. p.: 18–20. 41. p.: 18–24. 43. p.: 21–26. 51. p.: 21–31. 56. p.: 23–32. Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1
MESTERMÉRLEG
Sótonyi László: – Tisztában voltunk azzal, hogy a Veszprémnek ez a mérkőzés kötelező házi feladatot jelent, amit a második félidőben meg is oldottak, az viszont örömteli, hogy az első játékrészben tartani tudtuk a tempót. Nagy dolog, hogy a srácok testközelből érezhették azt a sebességet, technikai és taktikai felkészültséget, ami a topjátékosokat jellemzi.
Momir Ilics: – Két nappal az aalborgi mérkőzés után különösen az első félidőben volt nehéz felpörgetni a csapatot. A szünetben megbeszéltük, hogy a védekezésünkön kell javítanunk, ez sikerült is, majd a második játékrészben kijött a két csapat közti különbség. A hazaiaknak sok sikert kívánok a következő szezonra.