Női U18-as kézi-vb: szenzációs fordítás, bronzérmes a magyar válogatott

V. Á.V. Á.
2022.08.10. 17:33
Bronzérmes a magyar válogatott (Fotó: Kovács Anikó)
A magyar női U18-as kézilabda-válogatott 27–26-ra legyőzte Hollandiát a Szkopjéban zajló korosztályos világbajnokság bronzmérkőzésén.

A mieink jól kezdték a mérkőzést, 8–4-re is vezettek. Hollandia azonban hamarosan egyenlített, majd fordított (10–9), a szünetre pedig már négygólos előnnyel mehetett.

A második félidőben hattal is vezetett Hollandia (20–14). Bohus Beáta tanítványai azonban elképesztő hajrával előbb egyenlítettek, majd az utolsó percben már előnyben voltak (25–26). Hollandia erre még válaszolt, ám öt másodperccel a vége előtt hétméterest kaptak a mieink, és Varga Emília nem hibázott – 27–26-ra nyert a magyar válogatott.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa Simon Petra lett 9 találattal. Az irányító bekerült a torna álomcsapatába is.

KÉZILABDA
NŐI
U18-AS VILÁGBAJNOKSÁG, ÉSZAK-MACEDÓNIA
BRONZMÉRKŐZÉS
Hollandia–Magyarország 26–27 (16–12)
Magyarország:
Imre, Sass, Zaj (kapusok) – Bucsi 1, Csernyánszki 6, Csíkos, Gém 1, Juhász K., Kovalcsik, Kármán, Kövér, Molnár D. 3, Panyi 1, Simon P. 9 (1), Szabó A., Varga E. 6 (3).