PL: 4–0-ra ütötte ki a Brentford a Manchester Unitedet

L. M.L. M.
2022.08.13. 20:25
Két meccsen két vereség a United mérlege ebben az idényben (Fotó: Getty Images)
Huszonöt perc alatt négyszer is bevette a Manchester United kapuját a Brentford a Premier League második fordulójának szombati játéknapján. A hazaiak könyörtelenül kihasználták a United hibáit, és 4–0-val küldték haza Ten Hag együttesét.

Hatalmas David de Gea-hibával indult a Brentford–Manchester United találkozó. A vendégek spanyol kapusa Josh Dasilva lövésénél nagyot potyázott, ezzel szerezte meg a vezetést a Brentford. A 18. percben a kapuvédő passzolta ki a kirúgást Christian Eriksennek, a hazaiak azonban jól támadtak le, Mathias Jensen megszerezte a labdát, majd egy igazítás után a kapu bal oldalába lőtt. A harmadik gólt a 30. percben érte el a Brentford, szöglet után a visszafejelt labdát Ben Mee estében bólintotta a kapuba. Öt perccel később a felszabadított labdával Ivan Toney meglódult a bal oldalon, lekészítette Bryan Mbeumo elé, aki egy az egyben megverte Luke Shaw-t, és megszerezte a negyedik gólt.

A szünetben három helyen is változtatott Erik ten Hag, behozta Scott McTominayt, Raphaël Varane-t és Tyrell Malaciát is, de ez sem segített. A United ugyan több helyzetet dolgozott ki a második játékrészben, a kaput azonban egyszer sem tudta bevenni. A gólhoz legközelebb Eriksen járt, aki fejjel és lábbal is veszélyeztetett. A United második vereségét szenvedte el az idényben. 4–0

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Brentford–Manchester United 4–0
(Dasilva 10., M. Jensen 18., Mee 30., Mbeumo 35.)
KORÁBBAN
Aston Villa–Everton 2–1
(Ings 32., Buendía 86., ill. Digne 87. – öngól)
Arsenal–Leicester City 4–2(Jesus 23., 35., Xhaka 55., Martinelli 76., ill. Saliba 53. – öngól, Maddison 74.)
Brighton–Newcastle United 0–0
Manchester City–Bournemouth 4–0
(Gündogan 19., De Bruyne 31., Foden 37., Lerma 79. – öngól)
Southampton–Leeds United 2–2(Aribo 72., Walker-Peters 81., ill. Rodrigo 46., 60.)
Wolverhampton–Fulham 0–0