Férfi kézi NB I: mínusz ötről nyert a Veszprém a Tatabánya ellen

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2022.09.25. 19:38
A Telekom Veszprém legyőzte a Tatabányát (Fotó: Veszprém Megyei Napló/Penovác Károly)
A Telekom Veszprém a kezdeti nehézségeket követően simán, 42–32-re legyőzte hazai pályán a Mol Tatabánya KC-t vasárnap, a férfi kézilabda NB I 4. fordulójában.

Hatalmas tempót diktált mindkét csapat, és a Tatabánya korán, három perc elteltével háromgólos előnyre tett szert (1–4). A különbség csak tovább nőtt, a 7. percben már 8–3-as vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. A gólzápor folytatódott, a következő 47 másodpercben mindkét együttes két-két gólt dobott. Negyedóra játékidő után 13–8-ra vezetett a Tatabánya, ám ezután megkezdte a felzárkózást a Veszprém, Rasmus Lauge hármat is dobott, mire egyenlített a hazai gárda (14–14). A Veszprém olyannyira belejött a játékba, hogy a nem mellesleg 41 gólos félidőt háromgólos vezetéssel zárta (22–19).

Tovább nyílt az olló a második harminc percben, Bjarki Már Elísson folytatta remeklését, újabb találataival már héttel ment a Veszprém (26–19). A vendégek remek játékkal egyre csökkentették a differenciát (27–26), ennél közelebb azonban nem jutottak, sőt a veszprémiek szédületes hajrát vágtak ki, és tízgólos, 42–32-es diadalt arattak.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
Telekom Veszprém–Mol Tatabánya KC 42–32
(22–19)
Veszprém, 2500néző.V:Bócz, Wiedemann
VESZPRÉM:Corrales – Vajlupau, J. OMAR4 (1),Sipos, A. NILSSON5,ED-DERA6, Nenadics. Csere: CUPARA (kapus), ELÍSSON10 (3),Pesmalbek2,Ligetvári, LAUGE8,Mahé2,Ilic Z. 2, Gasper Marguc 1, Lukács P. 2 (1). Edző: Momir Ilics
TATABÁNYA:
Nagy Benedek – P. RODRÍGUEZ8,Ancsin3,PERIC4 (3),Topic3,GYŐRI M. 6, Pergel. Csere: Székely (kapus), Vilovszki 2, Bodor 1, Maras 3, Edwards 1, Ubornyák 1, Obradovics. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc:
1–4.15. p.:8–13.20. p.:14–14.26. p.:19–17.35. p.:26–19.41. p.: 27–26. 48. p.: 33–28. 53. p.: 36–29. 58. p.: 41–31
Kiállítások:10, ill. 14 perc.Hétméteresek:5/5, ill. 3/3
MESTERMÉRLEG

Momir Ilics:– A legfontosabb, hogy nyertünk, hiszen nehéz sorozatban vagyunk, nem sokat tudtunk készülni erre a találkozóra. Összességében jó meccset játszottunk a Tatabányával. de idegesen, kapkodva kezdtünk, aztán fokozatosan magunkra találtunk, bár a második félidőben is volt egy hullámvölgyünk. Szerdán újabb feladat vár ránk a Bajnokok Ligájában.
Tombor Csaba:– Nem gondoltam, hogy ilyen nagy különbségű vereséget szenvedünk, hiszen negyvenöt percig jól tartottuk magunkat. A Veszprém megmutatta, hogy magasabb szinten játszik, nálunk komolyabb riválisokon is át tud gázolni. Mi még az út elején járunk, de az irány jó, próbáljuk felvenni a topcsapatok ritmusát.

1. Szeged 4 4 153–104 +49 8
2. Veszprém 3 3 107–77 +30 6
3. NEKA 4 3 1 114–103 +11 6
4. Tatabánya 4 3 1 129–122 +7 6
5. Komló 4 2 1 1 126–117 +9 5
6. Csurgó 4 2 1 1 110–105 +5 5
7. Gyöngyös 4 2 1 1 101–108 –7 5
8. FTC 3 2 1 104–91 +13 4