Magabiztosan jutott a címvédő Leipzig a legjobb nyolc közé

2023.02.01. 17:50
null
Szoboszlaiék jól kezdték a meccset, és meg is nyerték (Fotó: AFP)
A labdarúgó Német Kupa nyolcaddöntőjében az RB Leipzig a szintén élvonalbeli Hoffenheimet látta vendégül. A hazaiak az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, és ugyan a vendégek szépítettek, de Timo Werner beállította a 3–1-es végeredményt, így a lipcsei csapat jutott tovább a negyeddöntőbe.

NÉMET KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
RB LEIPZIG–HOFFENHEIM 3–1 (2–0)
Lipcse, Red Bull Aréna, 34 822 néző. Vezette:Dingert
LEIPZIG:Nyland – Simakan, Orbán, Gvardiol (Heinrichs, a szünetben), Halstenberg – Laimer, X. Schlager (Kampl, 80.), Szoboszlai, Forsberg (Haidara, 73.) – Werner (Klostermann, 89.), André Silva (Poulsen, 80.). Vezetőedző:Marco Rose
HOFFENHEIM:Baumann – Kabak, Brooks, Nsoki – Akpoguma (Delaney, a szünetben), Tohumcu (Dolberg, 68.), Angelino, Baumgartner (Becker, 57.), Kramaric (Bischof, 80.) – Bebou (Che, 80.), Dabúr. Vezetőedző:André Breitenreiter
Gólszerző: Forsberg (8.), Laimer (41.), Werner (83.), ill. Dolberg (76.)
Kiállítva: Nsoki (86.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Remekül, nagy elánnal kezdte a meccset a Leipzig, a nyomása már a 8. percben góllá érett Emil Forsberg távoli lövése után, amikor a labda a kapufát érintve vágódott a hálóba (1–0). A hazai vezetés nem tett jót a mérkőzésnek, mivel a lipcsei csapat visszavett a tempóból, elvégre már nem volt sürgős neki, míg a Hoffenheim semmi veszélyt sem tudott okozni. A szászországi együttes nemcsak a játékrész elejét, hanem a végét is megnyomta, ami újabb találatot eredményezett, ezúttal Konrad Laimer rúgott szép gólt (2–0).

A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első játékrész nagy része is telt, passzolgattak a csapatok, de ezt leszámítva nem igazán történt semmi a pályán. Kicsit bele is aludt a meccsbe a keletnémet együttes, amit sikerült kihasználnia a Hoffenheimnek: a mérkőzésbe remekül beszálló Kasper Dolberg fejelt gólt (2–1). A szépítésre nem igazán lehetett számítani a játék képe alapján, de mindenesetre jót tett a találkozónak, mivel a Leipzig is felébredt.

Mindössze néhány perc telt el a szépítő gól óta, amikor Timo Werner lezárta a meccset: a német csatár végre úgy léphetett ki ziccerben, hogy nem volt lesen – amire jó néhány példa volt az összecsapáson –, és ki is használta helyzetét (3–1). Nem sokkal később megfogyatkoztak a vendégek, miután Stanley Nsoki egy felesleges, sípszó utáni labdaelrúgást követően megkapta a második sárga lapját.

Más érdekesség már nem történt, összességében magabiztosan jutott be a Leipzig a legjobb nyolc közé, a Hoffenheim csak pár percig tudta izgalmassá tenni a mérkőzést.

Nyilván csalódott a Hoffenheim, de igazából ezen a meccsen nem volt esélye (Fotó: AFP)

Piros lapok: 0–1

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, a Leipzig jutott tovább a kupában!

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

89. perc: Klostermann az utolsó csere, Werner helyett áll be.

86. perc: PIROS LAP!Nsoki rúgta el a labdát sípszó után teljesen feleslegesen, amiért megkapta a második sárga lapját, majd a pirosat is!

Timo Wernernek végül összejött a gól (Fotó: AFP)

83. perc: ÖSSZEJÖN A GÓL WERNERNEK!Szoboszlai hozta fel szépen a labdát a bal oldalon, befelé passzolt Poulsennek, aki remekül ugratta ki Wernert – ezúttal nem volt lesen –, aki a kapussal szemben higgadtan a bal felsőbe lőtt! 3–1

81. perc: Dabúr szerzett labdát Kampltől, majd 8 méterről nem sokkal fölé rúgta!

80. perc: Kettős hazai és vendégcsere. Lemegy Silva és Schlager, jön Poulsen és Kampl, míg a másik oldalon Bebou és Kramaric fejezi be, beáll Che és Bischof.

76. perc: GÓL! A SEMMIBŐL SZÉPÍT A HOFFENHEIM!Angelino bal oldali beadása után emelkedett magasra Dolberg, és 8 méterről a kapu jobb oldalába fejelt! 2–1

75. perc: Werner újabb ziccert hagy ki, de ismét lesen volt, így nem oszt, nem szoroz.

73. perc: Az első gól szerzője, Forsberg hagyja el a pályát, Haidara a helyén.

71. perc: Dolberg húzott el a jobb szélen, középre adott,Kramaric pedig tisztán vehette le a labdát, de addig várt, amíg leszerelték.

68. perc: A vendégeknél lejött Tohumcu, Dolberg kap lehetőséget.

67. perc: Forsberg ugratta ki Wernert, aki ziccerben mellé lőtt, de mindegy, mert lesen volt.

58. perc:Nsoki borította fel Laimert, amiért sárgát kap.

57. perc: Hoffenheim-csere, Baumgartner lejött, beálltBecker.

56. perc: Werner kap jól labdát Forsbergtől, de nem tud túljárni a kapus eszén. Igaz, már les is volt.

A lipcseiek járatják a labdát, de látszólag a Hoffenheimnek sem sürgős, hogy változzon az eredmény.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Változtatás itt is, ott is a szünetben. A hazaiaknál Gvardiol helyén Heinrichs, míg a másik oldalonAkpogumátváltjaDelaney.

A Sport TV információ szerint a meccs elején egy szurkoló rosszul lett, és újra kellett éleszteni, de úgy tudni, sikerrel jártak, amely után kórházba szállították. Emiatt a lelátón visszafogottabb volt a hangulat az első félidőben, nem volt túl nagy szurkolás.

A kevés pillanatok egyike, amikor a Hoffenheim eljutott a hazai kapu elé (Fotó: AFP)

A félidő elején és végét megnyomta a Leipzig, s mindkét időszakban rúgott egy gólt, így magabiztosan vezet. A Hoffenheimnek egyelőre momentuma sem volt.

Sárga lapok: 0–2

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

45. perc: Szoboszlai lőtt fölé távolról.

44. perc: Werner lőtt 14 méterről laposan, a bal alsót vette célba, de Baumann leért a labdára.

43. perc: Forsberg beadása után Silva fejelt, Baumann biztos védte az enyhén jobbra tartó félmagas labdát.

Laimer növelte a lipcsei előnyt (Fotó: AFP)

41. perc: Halstenberg lőtt balról, ezt még bravúrral kiütötte a kapus, majd átkeveredett a labda a jobb oldalra, ahonnan Simakan passza után Laimer tolta befelé a labdát, majd lefordult védőjéről, és ballal a jobb alsóba bombázott 13 méterről! 2–0

40. perc:Tohumcu is elkésett Simakannal szemben, ezért is jár a sárga.

38. perc: Werner készítette le a labdát Forsbergnek, aki 20 méterről lőtt, de blokkolták. Az ezt követő szögletből nem lett semmi.

34. perc:Angelinóé a meccs első sárgája, miután Simakannak pakolt oda az oldalvonal mellett.

Leült a meccs, a hazaiaknak nem sürgős támadni, a vendégek pedig nem tudnak.

21. perc:Halstenbergbal oldali beadása után maradt le centikkel a labdáról Silva.

A gól óta nem sok érdemleges történt a pályán.

Forsberg (jobbról a második) góljával került előnybe a Leipzig (Fotó: AFP)

8. perc: GÓL! VEZET A LEIPZIG!Forsberg tolta befelé a labdát balról, majd 20 méterről lőtt félmagasan, a labda pedig a kapufát is érintve a kapu jobb oldalába vágódott! 1–0

2. perc: Gvardiol bal oldali beadása után a támadáshoz csatlakozó Orbán térdéről pattant jócskán kapu mellé a labda.

A Leipzig fehér, a Hoffenheim tiszta kék szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

A címvédő Leipzig az előző két körben a negyedosztályúTeutonia Ottensent 8–0-val, a második ligás Hamburgot 4–0-val ejtette ki. A Hoffenheim előbb a negyedosztályúRödinghausent búcsúztatta 2–0-val, de hosszabbítás után, majd pedig az élvonal sereghajtóját, a Schalkét verte 5–1-re.

A két csapat a Német Kupában legutóbb több mint négy éve, 2018 októberében találkozott egymással. Akkor is a nyolcaddöntőben csaptak össze a felek, ráadásul Lipcsében, ahol a hazaiak 2–0-ra nyertek Timo Werner duplájával. Ennél frissebb élmény a két 2022-es bajnoki mérkőzésük, melyeken szintén a Leipzig győzött, otthon 3–0-ra, idegenben 3–1-re – előbbi meccsen Szoboszlai Dominik is betalált.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a RB Leipzig–Hoffenheim mérkőzés a Német Kupa nyolcaddöntőjében!