Egy ezüst- és egy bronzéremet szerzett a magyar csapat a racicei kajak-kenu világkupa szombati döntőiben.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint férfi kenu egyesek 200 méteres távján Korisánszky Dávidnál csak a szám regnáló világbajnoka, a litván Henrikas Zustautas volt gyorsabb. Az MTK kenusa 40 perccel korábban még ötszázon B-döntőzött - és lett ott nyolcadik - de így is remek versenyzéssel, végig az élbolyban haladva a második helyen végzett.

Korisánszky Dávidnak minden oka megvan a mosolyra Forrás: kajakkenusport.hu

A női kenu kettesek 500 méteres olimpiai számában az U23-as világbajnok Bragato Giada, Nagy Bianka egység harmadik lett, az esélyesebbnek tartott magyar duó, Balla Virág és Takács Kincső ugyanakkor a jó rajt után - a szövetség szerint "érthetetlen módon" - egyre visszább esett, és végül kilencedik lett.

A kajakosok között férfi 500 méteren Nádas Bence, míg a női 500-on Gazsó Dorka egyaránt negyedik lett.