Még el sem indult, máris óriásit esett az egyik versenyző a női Girón - videó

kerékpár, női Giro, Markéta Hajková
Nem indult valami fényesen a 33. női Giro d'Italia kerékpáros körverseny a cseh Markéta Hajková számára.

A Bepink kontinentális csapat 22 éves cseh profija az első szakaszon, a Cagliariban rendezett időfutamon - nincs rá jobb szó - esett le a bicikliről. Talán nem tudott kellő lendülettel megindulni, így még akkorát sem tudott a pedálba rúgni, hogy legalább a le tudjon gurulni az indító dobogóról, és onnan már elvitte volna a lendület. Ehelyett szegény fogta magát és nemes egyszerűséggel felborult a kerékpárral.

A 4,75 kilométeres időfutamot végül a BikeExchange-Jayco amerikai versenyzője, Kristen Faulkner nyerte csapattársa, Elisa Balsamo előtt. Az SD Worx magyar versenyzője, Vas Kata Blanka 25 másodperc hátránnyal a 29. lett, míg Hajková végül 2:59 perc hátránnyal az utolsó, 141. helyen zárt.