Felkészülés: a honvédos Traoré három gólt szerzett 11 perc alatt

P. L., R. P.P. L., R. P.
2022.07.06. 20:20
Boubakar Traoré nagyszerűen játszott (Fotó: Polgár László)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a Budapest Honvéd 4–0-ra legyőzte a szlovén másodosztályban szereplő Nafta Lendavát. A Paks viszont hiába vezetett két góllal a Szeged ellen, a vége döntetlen lett.

Szlovéniai edzőtáborozása során Lendvára látogatott a Bp. Honvéd, hogy a második vonalban szereplő Nafta Lendavával vívjon felkészülési mérkőzést. A gólgyártást Boubakar Traoré kezdte meg a 33. percben. A mali támadó később még kétszer betalált úgy, hogy az első és a harmadik gólja között mindössze 11 perc telt el. A második 45 perc már jóval visszafogottabb volt, de azért Vidar Ari Jónsson is betalált, így a vége 4–0 lett.

A Honvéd a programja szerint szombaton Varasdon játszik a horvát első ligába visszakerült és bajnoki főpróbáját tartó NK Varazdin ellen.

Pakson a másodosztályú Szeged-Csanád Grosics Akadémia volt az ellenfél. Bár az élvonalbeli csapat korán, már negyedóra elteltével két góllal vezetett, a második félidőben a szegediek egyenlítettek, és a vége 2–2 lett.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Nafta Lendava (Lendva, szlovén, II.)–Budapest Honvéd 0–4 (0–3)
Lendva, zárt kapuk mögött. Vezette: Purger
Honvéd, 1. félidő: Szappanos – Jónsson, Batik, Lovric, Tamás K. – Eördögh, Bocskay, Plakuschenko – Kocsis D., B. Traoré, Kerezsi. 2. félidő: Tujvel – Doka, Gomis, Klemenz, Benczenleitner – Eördögh (Szabó A., 66.), Mitrovic, Petrusenko – Kerezsi (Szabó T., 80.), B. Traoré (Jónsson, 66.), Keresztes. Vezetőedző: Thomas Courts
Gólszerző: B. Traoré (33., 42., 44.), V. A. Jónsson (84.)

A BP. HONVÉD FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése: június 13.
Edzőtábor:
Moravske Toplice (Alsómarác, Szlovénia), július 3–16.
A csapat négy edzőmérkőzést játszik majd az edzőtáborban, kettőt pedig Magyarországon. Az ellenfelek még nem ismertek.
Felkészülési mérkőzések
Július 6., 18.00, (Szlovénia):
Nafta Lendava (Lendva, szlovén, II.)–Honvéd 0–4 (B. Traoré 3, V. A. Jónsson)
Július 9., 17.30, (Szlovénia): Honvéd–NK Varazdin (Varasd, horvát)
július 13., 17.30, (Szlovénia): Honvéd–Arszenal Tivat (montenegrói)
Július 23.: Honvéd–ETO FC Győr (NB II)

Paksi FC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 2–2 (2–0)
Paks, 1. félidő: Nagy G., Kovács, Szélpál, Lenzsér, Szabó J., Papp, Windecker, Balogh, Haraszti, Böde, Szabó B. 2. félidő: Rácz, Vas, Kinyik, Szekszárdi, Debreceni Z., Kesztyűs, Gyurkits, Volter, Kocsis, Sajbán, Nagy R., Pesti. Vezetőedző: Waltner Róbert
Szeged, 1. félidő: Molnár, Ódor, Temesvári, Könczey, Kővári, Tóth, Simon, Pintér, Gajdos, Papp, Haruna. 2. félidő: Takács, Beronja, Vári, Kovács, Bitó, Farkas, Micsinai, Eleven, Gréczi, Dobos, Daru. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Balogh (9.), Windecker (14.), ill. Gréczi (51. – 11-esből), Daru (78.)

A PAKSI FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése:
június 13.
Edzőtábor: Zrece (Szlovénia), július 10–16.
Június 22.:
Ercsi Kinizsi–Paksi FC 0–17 (Windecker 2, Böde 2, Pethő 2, Pesti 2, Kocsis 2, Haraszti 1, Szabó B. 1, Zuigéber 1, Sajbán 1, Kosznovszky 1, Volter 1, Gyurkits 1)
Június 25.:Paksi FC–BFC Siófok (NB II) 3–2 (Osváth A., Volter P., Vas G. ill. Horváth P., Polényi G.)
Június 30.: DAC (szlovákiai)–Paksi FC, Dunaszerdahely 1–3
Július 6.: Paksi FC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 2–2 (Balogh, Windecker)
Július 9.: Paksi FC–III. Kerületi TVE (NB III)
Július 11. (Szlovénia, Zrece): Paksi FC–Arszenal Tivat (montenegrói)
Július 13. (Szlovénia, Zrece): Paksi FC–Sparta Praha (cseh)
Július 16. (Szlovénia, Zrece): Paksi FC–Sigma Olomouc (cseh)