A labdarúgó Európa-liga A csoportjának 3. fordulójában a Premier League-ben listavezető Arsenal hazai 3-0-ra legyőzte a norvég Bodø/Glimt csapatát, míg a C csoport rangadóján a José Mourino vezette AS Roma 2-2-re kikapott a spanyol Betis csapatától a római Stadio Olimpicóban.

Az Arsenal már az első félidőben eldöntötte a Bodø/Glimt elleni meccset. Az észak-londoni csapat a 23. percben szerzett vezetést, amikor Eddie Nketiah értékesített egy kipattanót.

• Az angol támadó a legutóbbi 15 kezdőként játszott meccsén 12 gólnál jár az Arsenalban.
Eddie Nketiah elképesztő formában van Forrás: AFP/Daniel Leal

Öt perccel később Rob Holding fejelt védhetetlen gólt a portugál Fabio Vieira beadása után. A 27 éves védő ezzel pályafutása negyedik gólját szerezte az észak-londoni csapatban. A folytatásban az Arsenal kontrollálta a meccset, de Arteta csapata már érezhetően tartalékolt a vasárnapi Liverpool elleni rangadóra. A 85. percre azért így is maradt egy harmadik gólt. A csereként beállt Gabriel Jesus szenzációs cselsorozata után Fabio Vieira lőtt gólt hat méterről üres kapura.

A B csoportban a Szalai Attilát foglalkoztató Fenerbahce hazai pályán 2-0-ra legyőzte a ciprusi AEK Larnaca együttesét.

A magyar válogatott védő kezdő volt a török csapatban, és végigjátszotta a meccset. A Fener ezzel már hét pontot szerzett és vezeti a csoportját.

A sérüléséből lábadozó - szintén válogatott - Sallai Rolandot továbbra is nélkülöző Freiburg 2-0-ra verte otthon a Nantes alakulatát, így megőrizte hibátlan mérlegét, s 9 pontjával vezeti a G csoportot.

A C csoport rangadóján az AS Roma a 34. percben szerzett vezetést a Betis ellen Paulo Dybala tizenegyesével, azonban hat perccel később az argentin Guido Rodriguez találatával egyenlíteni tudott a Betis. A fordulás után a Roma ismét előnybe kerülhetett volna, de az olasz válogatott Bryan Cristante közeli lövését a veterán Claudio Bravo emberfeletti bravúrral hárította, ezzel pedig meccsben tartotta a csapatát.

Jose Mourinho csapata a hajrában kapott ki Forrás: AFP/Filippo Monteforte

A sevillai együttes a 87. percben végül megnyerte a mérkőzést. Rodri bal oldali beadását Luiz Henrique védhetetlenül fejelte be a jobb felső sarokba.

• Az AS Roma 2017. február 23. óta először kapott ki hazai pályán az Európa-ligában, ezzel megszakadt a 13 meccses veretlenségi sorozata.

A Betis ezzel a harmadik meccsét is megnyerte, a Roma pedig másodszor kapott ki a sorozatban és a csoport harmadik helyén áll.

Európa-liga, csoportkör, 3. forduló:
A csoport:
FC Zürich (svájci)-PSV Eindhoven (holland) 1-5
Arsenal (angol)-Bodö/Glimt (norvég) 3-0
Az állás: 1. Arsenal 6 pont/2 mérkőzés, 2. Bodö/Glimt 4/3, 3. PSV Eindhoven 4/2, 4. FC Zürich 0

B csoport:
Rennes (francia)-Dinamo Kijev (ukrán) 2-1
Fenerbahce (török)-AEK Larnaca (ciprusi) 2-0
Az állás: 1. Fenerbahce 7 pont (6-3), 2. Rennes 7 (6-4), 3. AEK Larnaca 3, 4. Dinamo Kijev 0

Braga (portugál) - Union Saint-Gilloise (belga) 1-2
Az állás: 1. Union Saint-Gilloise 9 pont, 2. Braga 6, 3. Union Berlin 3, 4. Malmö 0

E csoport:
Sheriff Tiraspol (moldovai)-Real Sociedad (spanyol) 0-2
Omonia (ciprusi)-Manchester United (angol) 2-3
Az állás: 1. Feyenoord 4 pont (10-6), 2. Midtjylland 4 (7-4), 3. Lazio 4 (5-7), 4. Sturm Graz 4 (1-6)