Serie A: rájátszás dönt arról, ki lesz a harmadik kieső

2023.06.04. 23:18
A veronai Ibrahim Sulemana (balra) és a milánói Brahim Diaz csatája (Fotó: Getty Images)
A Spezia egy 90. percbeli tizenegyessel 2–1-re kikapott a Roma otthonában, a Verona ugyancsak hajrábeli gólokkal vesztett 3–1-re a Milan vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 38. fordulójának vasárnap esti programjában, így egyelőre nem dőlt el, melyikük őrzi meg élvonalbeli tagságát. Az ötödik hely az Atalantáé, a hatodik a Romáé, a hetedik a Juventusé lett.

A forduló nagy kérdései közül az egyik az volt, melyik csapat lesz a harmadik kieső. Nos, a Spezia vezetett Rómában, de végül kikapott, és a Verona is csak rövid időre tudott egyenlíteni a Milan vendégeként, nem jutott ponthoz – a végeredmény Rafael Leao hajrábeli duplájával 3–1 lett. Mivel a Spezia és a Verona azonos pontszámmal végzett, semleges pályán meg kell majd vívniuk a bennmaradást érő 17. helyért június 11-én.

Kérdéses volt az is, hogyan mozognak a csapatok az Európa-liga- és az Európa-konferencialiga-indulást jelentő helyeken.

A bajnoki hajrában meg-megbotló Atalanta simán megverte a Monzát, így megőrizte az ötödik helyet. Egy ideig úgy tűnt, a Juventus udinei győzelme előzést ér, de a Roma hajrábeli fordítása azt eredményezte, hogy marad a forduló előtti rangsor: az Atalanta és a Roma megy az Európa-ligába (csoportkör), a Juventus az Európa-konferencialigába (playoffkör).

OLASZ SERIE A
38. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Milan–Hellas Verona 3–1
(Giroud 45+2. – 11-esből, Rafael Leao 85., 90+2., ill. Faraoni 72.)
Roma–Spezia 2–1 (Zalewski 43., Dybala 90. – 11-esből, ill. Nikolau 6.)
Kiállítva: Nikolau (88., Spezia)
Atalanta–Monza 5–2 (Koopmeiners 12., 45+1., 79., Höjlund 74., Muriel 90+2., ill. Colpani 51., Petagna 81.)
Kiállítva: Marlon (70., Monza)
Lecce–Bologna 2–3 (Banda 17., Oudin 88., ill. Arnautovic 58., Zirkzee 81., L. Ferguson 90+7.)

Cremonese–Salernitana 2–0
(Buonaiuto 25. – 11-esből, Tsadjout 88.)
Torino–Internazionale 0–1 (Brozovic 37.)
Pénteken játszották
Sassuolo–Fiorentina 1–3 (Berardi 70. – 11-esből, ill. Arthur Cabral 47., Saponara 79., N. González 83.)
Kiállítva: Ruan (82., Sassuolo), Rogério (88., Sassuolo)