Férfi kézi NB I: az FTC óriási izgalmak után mentett pontot a Balatonfüred ellen

T. Z.T. Z.
2024.03.27. 19:49
Az FTC az utolsó pillanatokban mentette meg az egyik pontot a Balatonfüred ellen (Fotó: Fradi.hu, archív)
Fordulatos mérkőzésen döntetlenre végzett egymással az FTC-Green Collect és a Balatonfüredi KSE a férfi kézilabda NB I 19. fordulójának szerdai összecsapásán.

A két csapat októberi találkozóján a Ferencváros négygólos vereséget szenvedett a fürediek vendégeként, most azonban joggal bízhatott a visszavágásban a fővárosi együttes, amely a tavaszi szezonban eddig százszázalékos mérleget tudhatott magáénak. Ráadásul a hazai pálya és a fürediek hullámzó formája is a Ferencváros sikerét ígérte, így váratlanul érhette az Elek Gyula Aréna közönséget, hogy a meccs nagy részében a zöld-fehérek csak futottak az eredmény után.

A meccs első találatát a Balatonfüred szerezte, és ezután is folyamatosan magánál tartotta az előnyt az első félidőben, amelyet 18–15-ös vendégvezetéssel zártak a felek.

A szünet után hamar négy gólra növelte előnyét a Balatonfüred, de innen még visszajött a Ferencváros, és a 39. percben kiegyenlített, sőt, a 45. percben Imre Bence találata azt jelentette, hogy hosszú idő után ismét Pásztor István csapatánál volt az előny (24–23). A Balatonfüred lelkesedését azonban nem törte le a rövidzárlat, olyannyira nem, hogy az utolsó öt percbe kétgólos füredi vezetéssel mentek bele a csapatok.

Az utolsó percek óriási izgalmakat hoztak, hol egy, hol két gól volt a csapatok közötti különbség. Másfél perccel a meccs vége előtt kétgólos vezetésért támadhatott a Füred, de belemenés miatt elvették a labdát a vendégektől a játékvezetők. A másik oldalon Andó Arián mutatott be nagyon fontos védést. Harmincnégy másodperc volt hátra, amikor újra a Balatonfüred támadhatott, de elszórta a labdát, az ellentámadásból pedig Lékai Máté kiegyenlített.

A Fürednek még volt három másodperce, hogy jobban jöjjön ki a flúgos futamból, Varga Márton sáncon megpattanó lövését azonban kivédte Borbély Ádám, így maradt a döntetlen. 30–30

Említést érdemel még, hogy a találkozón a fürediek két játékosát, Sztevan Szretenovicsot és Szűcs Bencét is piros lappal kiállították a játékvezetők; az elsőnél a padlót fogó Bujdosó Bendegúz később vissza sem jött, és a meccs végén Bognár Alex is a lábát fájlalva hagyta el a pályát.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ
FTC-GREEN COLLECT–BALATONFÜREDI KSE 30–30 (15–18)
Elek Gyula Aréna, 600 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
FTC: Győri K. – LÉKAI 6, Pordán, Debreczeni 3, Mikita J., Nagy Bence 3, Pető 2. Csere: BORBÉLY Á. (kapus), Bujdosó, BALOGH ZS. 5 (2), Csörgő, BOGNÁR A. 5, Füzi 1, Szepesi, IMRE B. 5 (3). Edző: Pásztor István
BALATONFÜRED: ANDÓ 1 – Hornyák 1, KLJUN 9 (5), Szűcs Bence 1, SZÖLLŐSI B. 4, VARGA M. 5, Bóka 2. Csere: Bősz (kapus), Szretenovics, Kemény 2, Németh B. 1, SZMETÁN M. 4, Dénes J., Sikosek. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 12. perc: 5–7. 14. p.: 6–9. 23. p.: 13–13. 39. p.: 20–20. 45. p.: 24–23. 54. p.: 26–28
Kiállítások: 8, ill. 18 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/5
MESTERMÉRLEG
Pásztor István: – Az első félidőben nem volt megfelelő a védekezésünk, az a baj, hogy nem tudunk egyik meccsből úgy átmenni a másikba, hogy az előzőn történteket elfelejtjük. Ha pedig ezt továbbra is visszük magunkkal, szomorú időszak vár ránk.
György László: – Örülök az egy pontnak annak ellenére is, hogy szinte végig vezettünk, de várható volt, hogy elfogyunk. Küzdött, hajtott a csapat, elégedett vagyok a mutatott játékkal.