Haaland és Foden is három gólt szerzett, a City kiütötte az MU-t

D. Á.D. Á.
2022.10.02. 14:55
Haalandra a Manchester Unitednak sincs ellenszere (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában a Manchester City 6–3-ra legyőzte a Manchester Unitedet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ
MANCHESTER CITY–MANCHESTER UNITED 6–3 (4–0)
Manchester,
Etihad Stadium. Vezette: Michael Oliver
MAN. CITY: Ederson – Walker (Sergio Gómez, 42.), Akanji, Aké, Joao Cancelo – De Bruyne (Álvarez, 75.), Gündogan (Palmer, 75.), Bernardo Silva – Foden (Mahrez, 75.), Haaland, Grealish (Laporte, 75.). Menedzser: Pep Guardiola
MAN. UNITED: De Gea – Diogo Dalot, Varane (Lindelöf, 40.), Lisandro Martínez, Malacia (Shaw, a szünetben) – Bruno Fernandes, McTominay (Casemiro, 59.), Eriksen – Antony, Rashford (Martial, 59.), Sancho (Fred, 70.). Menedzser: Erik ten Hag
Gólszerző: Foden (8., 45., 72.), Haaland (34., 38., 64.), ill. Antony (56.), Martial (84., 90+1.)

A City nagyon hamar megmutatta, ki az úr Manchesterben – a 3. percben Bernardo Silva beadása után Haaland fejelt kapura, McTominay mentett, majd a kipattanónál De Bruyne lőtt, De Gea nagy bravúrral védett.

Öt perc elteltével már nem úszta meg a kapott gólt a Manchester United. Ismét a vendégek jobb oldaláról próbálkozhatott a Manchester City, Bernardo Silva passzára remekül érkezett Phil Foden, s ballal, kapásból lőtt a rövidre, De Gea nem is vetődött. 1–0

Az első negyedóra végén könnyedén megduplázhatta volna előnyét Pep Guardiola együttese, ám Gündogan szabadrúgása a bal kapufáról kifelé pattant. Az MU szinte semmit sem mutatott támadásban, csak idő kérdése volt, mikor születik meg a hazaiak második gólja. A válaszra a 34. percig kellett várnunk, ekkor Erling Haaland érkezett nagyszerűen De Bruyne beadására, a norvég fejesénél hiába próbált menteni Malacia, a labda áthaladt a gólvonalon. 2–0

Alig telt el négy perc, ismét a kapuból szedhette ki a labdát De Gea – De Bruyne zavartalanul tehette középre a labdát, Erling Haaland el tudott szakadni Varane-tól, s remekül fejezte be a belga középpályás pazar beadását. 3–0

Talán már a szünetre várt Erik ten Hag gárdája, ám a City még nem végzett városi riválisának megsemmisítésével. Gyors kontrát vezetett a hazai csapat, De Bruyne passzolt Haalandnak, aki zseniálisan tálalt Phil Foden elé, az angol válogatott támadónak nem volt nehéz dolga öt méterről. 4–0

A fordulás után a City látványosan visszavett a tempóból, ezt pedig Antony kihasználta az 54. percben. A százmilliós szélső befelé húzott a jobb oldalról, nem igazán vették komolyan a City védői, a brazil pedig pazar gólt szerzett távolról. 4–1

Talán a legoptimistább MU-drukkerek itt még elhitték, hogy van visszaút, ám Haaland tett arról, hogy a reményünk ne éljen sokáig – De Bruyne a bal szélen megtalálta Gómezt, aki egyből középre tette a labdát, a világklasszis középcsatár nyolc méterről kapásból bombázott a kapu közepébe. 5–1

Egészen hihetetlen, de Erling Haaland a legutóbbi három hazai Premier League-mérkőzésén egyaránt három gólt ünnepelhetett, erre természetesen korábban egyetlen játékos sem volt képes a liga történetében.

A gólparádénak még nem volt vége, a 72. percben Phil Foden is megszerezte a harmadik gólját a derbin – ezúttal is Haaland szolgálta ki az angol válogatott támadót. 6–1

A maradék húsz percben a City teljesen visszaállt, az MU pedig a csereként pályára lépő Anthony Martial révén kozmetikázott az eredményen. A francia csatár előbb Fred lövése után érkezett a kipattanóra, s fejelt az üres kapuba, majd a 91. percben egy tizenegyest is értékesített – így alakult ki a 6–3-as végeredmény.

A Manchester City győzelmével továbbra is a tabella második helyén áll egy ponttal az Arsenal mögött, a Manchester United a hatodik pozíciót foglalja el.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+2. perc: ITT A VÉGE, A CITY KILENCGÓLOS MECCSEN NYERT AZ MU ELLEN!

90+1. perc: a labda mögé a sértett Martial állt, nem is hibázott – 6–3-ra módosult az állás.

90. perc: Cancelo akasztotta Martialt a tizenhatoson belül, tizenegyeshez jutott a Manchester United.

84. perc: Fred került helyzetbe a tizenhatoson belül, lövését még védeni tudta Ederson, de a kipattanóra Anthony Martial érkezett, s az üres kapuba fejelte a labdát. 6–2

75. perc: négyet cserél a City: Mahrez, Palmer, Álvarez és Laporte állt be, Grealish, Gündogan, KDB és Foden jött le.

72. perc: FODEN IS MESTERHÁRMAST ÜNNEPELHET! A saját térfeléről indult a Manchester City, Haaland pedig akárcsak a negyedik gólnál, ismét előkészítőként jeleskedett. Passzából megint Foden került ziccerbe, nem is hibázott, ezzel az angol is megszerezte a harmadik gólját a derbin. 6–1

70. perc: Sancho is lejött, Fred állt be.

64. perc: HAALAND-TRIPLA! De Bruyne a bal szélen megtalálta Gómezt, aki egyből középre tette a labdát. Haaland nyolc méterről kapásból bombázott a kapu közepébe. 5–1

63. perc: Bernardo Silva indította Haalandot, aki egyből tüzelt, de ezúttal csak az oldalhálót találta el.

59. perc: kettős csere az MU-nál: Rashford helyén Martial, McTominay helyén Casemiro folytatja.

56. perc: HOPPÁ, MEGVAN A SZÉPÍTÉS! Antony húzott befelé a jobb oldalról, nem igazán vették komolyan a City védői, a brazil szélső pedig pazar gólt szerzett távolról. 4–1

50. perc: a Manchester United ott tudott lenni az ellenfél térfelén, de lövésig nem jutott. A hazaiak egyértelműen lassítják a tempót, gyakorlatilag a következő negyven percben a lefújást várhatják.

46. perc: a szünetben Malacia helyén Luke Shaw állt be.

46. perc: jöhet a folytatás, a Citynél a labda.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: itt a vége az első félidőnek, és legyünk őszinték: ennek a derbinek is.

45. perc: ELKÉPESZTŐ FUTBALL A MANCHESTER CITYTŐL! Gyors kontrát vezetett a hazai csapat, De Bruyne passzolt Haalandnak, aki zseniálisan tálalt Phil Foden elé, a támadónak nem volt nehéz dolga öt méterről. 4–0

42. perc: cserére kényszerül a Manchester City, Kyle Walker helyén Sergio Gómez folytatja.

40. perc: Varane nem tudja folytatni, Victor Lindelöf a pályán.

38. perc: KIÜTÉS! Jack Grealish teljesen egyedül hozhatta fel a labdát a középpályán, majd De Bruyne is zavartalanul tehette középre a zsugát. Erling Haaland el tudott szakadni Varane-tól, s remekül fejezte be a belga középpályás pazar beadását. 3–0

34. perc: OTT A MÁSODIK HAZAI GÓL! Kevin De Bruyne tökéletes labdát küldött középre szögletből, Erling Haaland fejesénél hiába próbált menteni Malacia, a labda áthaladt a gólvonalon. 2–0

31. perc: ismét veszélyben volt az MU kapuja. Foden lövése lepattant Varane-ról – aki a blokknál meg is sérült – majd Grealish elé került a labda, próbálkozásánál Martínez mentett nagyot. Végül De Bruyne is tüzelt, éppen csak a kapu fölött ment el a játékszer.

29. perc: Kevin De Bruyne lőtt húsz méterről, de nem igazán találta el jól a labdát, ami így a kapu mellett kötött ki.

23. perc: a vendégek képtelenek megtartani a labdát, előbb McTominay, majd Rashford adta el a labdát a saját térfelén. Az utóbbi passzából Malacia sárga lapot kapott, a holland védőnek muszáj volt szabálytalankodnia Fodennel szemben, hogy ne kerüljön helyzetbe a City.

21. perc: ÚJABB ZICCER MARADT KI! Az MU egyszerűen nem tud mit kezdeni Bernardo Silvával és Jack Grealishsel, ismét a portugál tett középre a bal oldalról. Akárcsak az első gólnál, most is Foden érkezett, ám ezúttal nem talált kaput tíz méterről.

18. perc: KAPUFA! Végül nem De Bruyne, hanem Ilkay Gündogan tekert a sorfal fölött, a labda a bal kapufáról kifelé pattant.

17. perc: Grealish szlalomozott befelé a bal szélről, s remek összjátékot mutatott be Erling Haalanddal, majd a tizenhatos előtt Martínez csúnyán felvágta az angol válogatott támadóját. Ez szinte ziccer De Bruyne-nek...

15. perc: megvan a Manchester United első kapura lövése – Bruno Fernandes egy hosszú keresztlabdával találta meg Jadon Sanchót, igaz, ehhez Kyle Walker hibája is kellett. Az angol válogatott szélső a tizenhatos vonalához érve Christian Eriksennek készített le lövésre, a dán ballal már nem tudott sok erőt a labdába tenni, Ederson simán védett.

13. perc: a belga klasszis veszélyesen tekert középre a szabadrúgásból, ám nem talált csapattársat. A labda ide-oda pattogott, de végül csak felszabadítottak a „vörös ördögök”.

12. perc: ismét Dalot szabálytalankodott, veszélyes helyről jöhet szabadrúgással Kevin De Bruyne.

8. perc: VEZET A MAN. CITY! Ismét az MU jobb oldaláról próbálkozhatott a Manchester City, Bernardo Silva passzára remekül érkezett Phil Foden, s ballal, kapásból lőtt a rövidre, De Gea nem is vetődött. 1–0

3. perc: micsoda tűzijáték! Bernardo Silva beadása után Erling Haaland fejelt kapura, McTominay mentett, majd a kipattanónál Kevin De Bruyne tüzelt, De Gea nagy bravúrral tudott védeni. A második kipattanót Silva szúrta kapura, de McTominay ismét a labda útjába állt. Ezt megúszta a Manchester United.

2. perc: Diogo Dalot bemutatkozott Jack Grealishnek – a szélső remek ütemben tolta meg a labdát, a portugál pedig egyszerűen felrúgta. Üdv a derbin, Urak!

1. perc: elindult a mérkőzés, a Manchester United indította útjára a labdát.

Pep Guardiola csapata remek formában kezdte az idényt (Fotó: AFP)

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Íme, a kezdőcsapatok – Cristiano Ronaldo ezúttal is csak a kispadon kezd.

Mindkét csapat pazar formában várhatja a derbit – a City továbbra is veretlen a Premier League-ben, 17 ponttal a tabella második helyét foglalja el, s egy győzelemmel egy pontra megközelítené a listavezető Arsenalt.

Ami az MU-t illeti, Ten Hag együttese az elmúlt négy mérkőzését egyaránt megnyerte, s egy sikerrel a Bajnokok Ligája-helyet érő negyedik pozícióba kúszna fel.

A pocsék rajt után taroltak a „vörös ördögök” – a Manchester United menedzsere, Erik ten Hag lett szeptember hónap legjobb vezetőedzője, míg Marcus Rashford lett a hónap játékosa a Premier League-ben – közölte a liga.

Erling Haaland a Wolverhampton ellen megmutatta, távolról is képes gólt szerezni. Ezen még csapattársa, Jack Grealish is meglepődött.

„Véleményem szerint a világ legjobb csatára játszik nálunk. Megszállottja a gólszerzésnek, ami igencsak fontos egy támadónak. Rajtunk múlik, milyen labdákkal szolgáljuk ki a tizenhatoson belül. Pont az előbb beszélgettem vele, s mondtam neki, »nem is tudtam, hogy ilyen messziről is tudsz lőni!«”– mondta Jack Grealish.

Haaland a góljával egyébként történelmet írt – ő az első játékos, aki az első négy idegenbeli PL-meccsén is betalált. Az Opta statisztikája szerint a Salzburgtól való 2020 januári távozása óta minden sorozatot figyelembe véve 99 mérkőzésen már kereken 100 gólnál jár!

Biztosan nem lép pályára a manchesteri derbin a United védője, Harry Maguire, hiszen a védő megsérült az angol válogatott Németország elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésén – jelentette be Erik ten Hag, az MU menedzsere a mérkőzést felvezető sajtótájékoztatóján.

„Szerintem Harry egész jól teljesít, de minden játékosnak van hová fejlődnie. Ha bízik a képességeiben, akkor hamar visszatér a saját szintjére, vagy még magasabbra. Erről meg vagyok győződve, mert tudom, hogy a képességei magas szinten vannak” – húzta alá Erik ten Hag.

A 9. FORDULÓ EREDMÉNYEI ÉS TOVÁBBI PROGRAMJA
SZOMBAT
Arsenal–Tottenham 3–1 (Partey 20., Gabriel Jesus 49., Xhaka 67., ill. Kane 31. – 11-esből)
AFC Bournemouth–Brentford 0–0
Crystal Palace–Chelsea 1–2 (Édouard 7., ill. Aubameyang 38., Gallagher 90.)
Fulham–Newcastle United 1–4 (B. Reid 88., ill. C. Wilson 11., Almirón 33., 58., Longstaff 43.)
Liverpool–Brighton & Hove Albion 3–3 (Firmino 33., 54., Webster 63. – öngól, ill. Trossard 4., 18., 83.)
Southampton–Everton 1–2 (Aribo 49., ill. Coady 52., McNeil 54.)
West Ham United–Wolverhampton Wanderers 2–0 (Scamacca 29., Bowen 54.)