Távoli bomba döntött, nyert a Szeged

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2022.10.02. 16:50
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a Szeged a Budafokot fogadta és 1–1-es félidő után 2–1-re győzött.
A szegedi együttes (kék-feketében Sipos Szabolcs) a Budafokot fogadta, és legyőzte 2–1-re. (Fotó: Gémes Sándor/Délmagyarország)

LABDARÚGÓ NB II

9. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–BUDAFOKI MTE 2–1 (1–1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1100 néző. Vezette: Takács Tamás (Garai Péter, Sinkovicz Dániel)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Könczey, Vári, Szilágyi Z., Tóth B. – Sipos Sz., Simon Á. (Farkas A., 64.) – Kundrák (Rédling, 90+2.), Szatmári L. (Szakály, 64.), Gajdos (Pintér Á., 81.) – Bíró B. (Haruna, 90+2.)Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
BUDAFOK: Gundel-Takács – Csonka A., Jagodics M., Romics, Kalmár O. – Kovács D., Adorján (Soltész, 57.), Oláh B. (Margitics, 66.) – Varga D. (Sós, a szünetben), Tischler (Fótyik, 57.), Horváth O. (Györgyi, a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző:Bíró B. (43. – 11-esből), Könczey (86.), ill. Kovács D. (26. – 11-esből)
Kiállítva: Csonka A. (53.)
MESTERMÉRLEG
Alekszandar Sztevanovics:
– A legfontosabb, hogy nyertünk. Tudtuk, hogy nehéz és speciális lesz a meccs, de megmutattuk a karakterünket. Az elején nem úgy játszottunk, ahogy kellett volna, és ezt a Budafok kihasználta. Nem adjuk fel soha, ez nagy dolog.
Mátyus János:
– Mozgalmas meccs volt, valóban jól kezdtünk, és megérdemelten vezettünk, de az egyenlítés sem volt érdemtelen. Döntő momentum volt, hogy tíz emberre fogyatkoztunk, ezután megtettünk mindent, és csak néhány perc kellett a bravúros pontszerzéshez.

Több jó egyéni teljesítmény akadt a hazaiaknál (Fotó: Gémes Sándor/Délmagyarország)

Némi budafoki mezőnyfölény volt tapasztalható a meccs legelején, majd a 19. percben Könczey Márk jobb oldali beadása eljutott a hosszúra Kundrák Norberthez, ám a támadó háttal a kapunak vette át a labdát, így odalett a helyzet.

A semmiből érkezett a budafoki vezetést, amikor a 24. percben Szatmári Lóránd egy szöglet után eltalálta ellenfelét a 16-oson belül, a büntetőt Kovács Dávid értékesítette, 0–1.

A gól megfogta a Szegedet, míg a Budafok eljutott két újabb lehetőségig is, ám még a szünet előtt sikerült az egyenlítés – büntetőből. Gundel-Takács Bence kapus borzasztó ütemben futott ki a kapujából, és leütötte Szilágyi Zoltánt, a 11-est pedig Bíró Bence értékesítette, 1–1.

A szünet utáni első fontos mozzanat Csonka András második sárgája, egyben piros lapja volt.

Az utolsó negyedórához érkezve fokozódott a hazai nyomás, miközben a vendégek öt védőre álltak át. A 86. percben Könczey Márk gondolt egy merészet, 24 méterről jól eltalált labdája pedig a bal alsó sarokban kötött ki, 2–1.

20. Dorogi FC9135 7–18–11 6

90+4. perc: vége a meccsnek.

90+2. perc: Bíró B. helyére Haruna, Kundrák helyére Rédling érkezett.

90. perc: 4 perc a ráadás.

88. perc: Jagodics M. és Vári kapott sárgát.

86. perc: GÓÓÓÓL! Könczey vállalta el a lövést 24 méterről, a labda a bal alsóban kötött ki, 2–1.

81. perc: Gajdos helyére Pintér Á. érkezik.

79. perc: Farkas A. lőtt kapu fölé 23 máterről.

75. perc: Kundrák estében beadta a labdát, amelyről bent lemaradtak a támadók.

73. perc:Szakály lövését védte Gundel-Takács.

72. perc: szöglet után Gajdos érkezett a hosszún, ám fölédurrantott.

66. perc: Oláh B. helyére Margitics érkezik.

64. perc: Szatmári helyére Szakály, Simon Á. helyére Farkas A. érkezett.

60. perc: Simon Á. kapott sárgát.

57. perc: Tischler helyére Fótyik, Adorján helyett Soltész érkezett.

53. perc: Csonka kapott második sárgát, majd pirosat.

49. perc: Könczey kapott sárgát.

48. perc: Kundrák beadását Bíró B. gyengén fejelte le a földre.

46. perc: Horváth O. helyett Györgyi, Varga D. helyett Sós érkezett.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45. perc: vége az első félidőnek.

43. perc: GÓÓÓÓL! Bíró B. magabiztosan lőtte a labdát a jobb alsóba, 1–1

42. perc: szegedi 11-es! Gundel-Takács leütötte Szilágyit egy előreívelésnél.

38. perc: Csonka A. kapott sárgát.

37. perc: Gajdos szabadrúgásból nem sokkal tévesztette el a jobb felső sarkot.

35. perc: Adorján kapott sárgát.

33. perc: Tischler érkezett egy beadásra, de belsővel fölélőtt.

30. perc: Varga D. lőtt ballal 20 méterről fölé.

26. perc: GÓÓÓÓL! Kovács D. értékesítette a büntetőt, a jobb sarokba rúgta a labdát, 0–1.

24. perc: budafoki 11-es! Szatmári találta el a 16-oson belül Varga D.-t, aki sárgát is kapott, közben pedig ápolni kellett.

19. perc:Könczey jobb oldali beadása eljutott a hosszúra Kundrákhoz, aki már csak háttal a kapunak tudta átvenni a labdát, így odalett a helyzet.

7. perc: bal oldali beadás után Vári fejelte ki a labdát Tischler elől.

5. perc: csendben zajlanak az események, a szegedi ultrák ugyanis nem látogattak ki a mérkőzésre.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, a szegedi együttes kék-fekete, a vendégek fehér szerelésben.

A kezdés előtt (Fotó: Gémes Sándor/Délmagyarország)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hazai pályán eddig csak két bajnokit játszó Szeged az idegenben még nyeretlen Budafok ellen.