Vb 2022: hihetetlen német zuhanás – kezd átalakulni a linekeri mondás

P. K.P. K.
2022.12.02. 08:30
Rüdiger foghatja a fejét – már megint kiestek a csoportkörben (Fotó: AFP)
Azzal, hogy a németek csütörtökön már a csoportkörben kiestek a labdarúgó-világbajnokságon, folytatódott a csapat 2018 óta tartó negatív szériája a nagy tornákon.

A 2018-as vb óta hihetetlenül gyengén szerepelnek a 2014-ben még világbajnok németek a nagy tornákon – az oroszországival együtt két vb-n és egy Eb-n a tízből mindössze három meccset tudtak megnyerni.

Az oroszországi vb-n csak a svédeket tudták megverni (akkor is kikaptak egy távol-keleti csapattól, Dél-Koreától), és a 4. helyen végeztek a csoportban. Tavaly az Eb-n a mieinkkel voltak egy négyesben és csak a portugálokat tudták megverni (pedig a csoportkörben végig hazai pályán játszhattak), ám azzal is továbbjutottak, de a 16 között 2–0-ra kikaptak Angliától. A katari vb-n (Joachim Löw helyett már Hansi Flick irányításával) pedig csak Costa Ricát tudták legyőzni (4–2-re), Japántól kikaptak (2–1-re), a spanyolokkal ikszeltek (1–1). Három torna, 10 meccs, 3 győzelem, 2 döntetlen, 5 vereség.

Lassan átalakul a klasszikus linekeri mondás:„a futball egy egyszerű játék, huszonketten kergetik a labdát kilencven percen keresztül, és a végén mindig a németek esnek ki…”

Közben a Twitteren Gary Lineker is megosztott egy új változatot: „A futball egy egyszerű játék, huszonketten kergetik a labdát kilencven percen keresztül, és a végén mindig a németek győznek. Ha továbbjutnak a csoportkörből.”