Tíz góllal nyert odahaza a BL-ben a Telekom Veszprém

2022.12.08. 18:40
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában a 9. fordulóban a Telekom Veszprém hazai pályán 32–22-re megverte a lengyel Orlen Wisla Plockot.
Fotó: Földi Imre
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Fotó: Földi Imre A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

FÉRFI
KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR , 9. FORDULÓ
A-CSOPORT
TELEKOM
VESZPRÉMORLEN WISLA PLOCK (lengyel) 32–22 (17–9)
Veszprém Aréna, 5068
néző.  V: Jorum, Kleven (norvégok).
VESZPRÉM:
Corrales – Vajlupau 1, J. Omar 2, NENADICS 9 (1),  NILSSON 5, ED-DERA 4, Elísson 1.  Csere: Cupara (kapus), SIPOS, Ligetvári, PESMALBEK 3,  Mahé 1, GASPER MARGUC 3,  STRLEK  3. Edző: Momir Ilics
PLOCK: Jastrzebski – Pérez Arce 1, Piroch  2, Susnja, Terzic, Lucin 3,    Krajewski 1.  Csere: Witkowski (kapus), Zsitnyikov 2, KOSZOROTOV 7, SERDIO 3, Sarmiento, Dawydzik, Daszek 2 (2), Jaszuhira 1, Sroczyk. Edző:  Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása.  4. perc:
2–2. 9. p.: 7–3. 15. p.: 11–4. 21. p.: 12–7. 26. p.: 15–7. 33. p.: 20–10. 40 p.: 23–17. 48. p.: 27–19. 55. p.: 30–21
Kiállítások: 8, ill. 20 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2
MESTERMÉRLEG
Momir Ilics: – Kitűnően kézilabdáztak a játékosaim, a zágrábi vereség után nagyot javultunk. Elégedett voltam a védekezéssel és a gyors támadásokkal. A második félidőben volt néhány perc, amikor nem játszottunk jól, de a hajrában megint sikerült jó teljesítményt nyújtanunk. Bízom benne, hogy Jahja Omar rendben lesz és nem súlyos a sérülése.
Xavier Sabaté:  – A hazaiak gyorsan nagy előnybe kerültek, könnyű gólokat lőttek. A védekezésünkkel összességében elégedett voltam, a támadással nem, túl sokat hibáztunk. A második félidőben sikerült csökkentenünk a különbséget, ám tíz kétperces kiállítást kaptunk, így nem volt könnyű dolgunk egy ilyen remek ellenfél otthonában. Fontos meccsek állnak előttünk, igyekszünk javítani és felkészülni. Nagy öröm, érzelmekkel teli volt öt év után visszatérnem Veszprémbe.

Alig telt el negyedóra a mérkőzésből, és a Telekom Veszprém már hét góllal vezetett a Wisla Plock ellen, miután Rodrigo Corrales nyolcból négy lövést kivédett, a nagy kedvvel játszó Petar Nenadics pedig hatból hatszor betalált Marcel Jastrzebski kapujába – jobban aligha kezdhette volna a találkozót Momir Ilics együttese.

A hazaiak úgy játszottak, mintha régóta csak arra vártak volna, hogy kézilabdázhassanak végre egy jót, ami abból a szempontból teljesen érthető volt, hogy a PPD Zagreb ellen két olyan meccsen vannak túl, amelyen az ellenfél mindent akart, csak kézilabdázni nem. Ettől a lendülettől pedig hamar megroppant a lengyel ellenfél, ráadásul ahogy feljött volna, a veszprémiek gyorsan megrázták magukat, és visszaállították a kényelmes, hat-hét gólos különbséget.

A Xavier Sabaté irányította vendégcsapat egyre jobban elbizonytalanodott, amit jelez, hogy harminc perc alatt mindössze kilenc gólt szerzett (abból kettőt hetesből), és senki nem állt a csapat élére, az első félidőben senki sem lőtt két gólnál többet. Ilyen volt például a hírek szerint a következő évet már Veszprémben kezdő, az egyik legtehetségesebb fiatal balátlövőnek tartott orosz Szergej Koszorotov, akit a bemutatásnál lelkesen meg is tapsolt a Veszprém Aréna közönsége.

Mintha a céllövöldében elállították volna a légpuskát, úgy lőtték körbe a remek formában játszó Corrales kapuját, olykor még ziccerből is sikerült a lelátó felé bombázni. A támadásaik harmadából sem született gól, ugyanakkor hátul sem álltak össze, a hazai akciókat nem tudták hatékonyan szűrni, négy kiállítást kaptak, és nyolcgólos hátránnyal mentek szünetre.

A második játékrészben Gasper Marguc találatával már három perc játék után tízzel ment az Építők, de ekkor történt valami, a Veszprém minden előzmény nélkül mintha elveszítette volna az irányítást, négy gólt kapott egymás után, miközben egyet sem lőtt, Jajha Omar pedig megsérült, csak segítséggel tudott lemenni a pályáról – csúnyán nézett ki, és ha kiesik a keretből, jelenleg a fiatal Ilic Zoran marad a Veszprém egyetlen jobbátlövője.

Az utolsó húsz perc már nem hozott izgalmakat, a Telekom Veszprémnek láthatóan nem okozott gondot, hogy tartsa a magabiztos előnyét. Momir Ilics együttese 32–22-re nyert, újabb két pontot szerzett az A-csoportban, melynek továbbra is a második helyén áll a PSG mögött. A csapat a következő héten Bukarestbe utazik, a megerősödött Dinamo otthonába, ahol kemény összecsapásra számíthat a téli szünet előtt.

További eredmény: Dinamo Bucuresti (román)–PPD Zagreb (horvát) 27–27 (14–13)

60. VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Maradt még mára egy labdaszerzés utáni Strlek-gól, a bal szélről, 32–22.

59. perc Mahé passzol Pesmalbek elé, aki bevetődve a léc alá talál.

58. perc Sarmiento a bal sarokba lő a fal elől. 30–22

56. perc Terzic átlövését eléri a jobb sarok előtt Cupara! Az ellenfél 2009 és 2020 között az Építőkben játszott, most vastapsot kap.

55. perc Kiváló védekezés Sipostól, Nenadicstól meg gól. 12 lövés, 9 gól a mérlege ma a légiósnak.

54. perc Sroczyk fejen csapja ed-Deraát, két perc, Nilsson mattolja a kapust Mahé pattintott passza után.

52. perc Mahé jól védekezik, majd Cupara véd egyet, de kifogástalan aztán Serdio betörése. 28–21!

Koszorotov volt most a szenvedő fél.

52. perc Siposnak két perc, előtte Koszorotov blokkjából a léc alá perdült Nenadics átlövése.

Az utóbbi a jó.

50. perc Koszorotov ismét betalál a földről. 27–21 a TV-ben, az EHF-en 27–20.

50. perc Ez igen, bevetődés közben jobbal pazarul teker a bal sarokba félmagasan Strlek.

47. perc Koszorotov jobbal a szaggatottról ad egy kötőt Corralesnek. Strlek a bal szélről jobbal a bal alsóba talál. 27 gól itt, 19 ott.

46. perc Susnja lábbal menti Nenadics átadását, két perc. Ed-Dera azonnal büntet egy betörésből. Jobbal a bal felsőbe.

46. perc Piroch
odacsap ed-Dera orrára, piros lap. Mindegy, mert a harmadik személyi lett volna a sima két perc is.

46. perc Pérez első gólja ma egy rossz magyar támadás utáni egyszemélyes kontrából. 25–18!

43. perc Terzicnek két perc, megtépte Nilsson mezét. Nenadics keresztpasszát kissé jobbról jobbal félmagasan a bal sarokba vágja Mahé.

42. perc Nilsson hosszú idő után eredményes, betörésből, 24–17! Terzic lövése rossz.

41. perc HŰHA, a rosszul földet érő Jahiát ölben kell levinni, reméljük, nem komoly a sérülése. Lucin gólt dobott előtte.

39. perc Magyar időkérés.

38. perc Megvillan Jaszuhira. 23–14. Koszorotov átlövése is jó. És ismét...

37. perc Marguc a jobb szélről eredményes ismét, Corralest meglepi a szaggatottról Lucin, Nenadics egyedül marad a szaggatotton, jobbal a bal alsóba lő futtából. Kapuscsere.

35. perc Nenadics remek passzát most ed-Dera kínai figurából teszi jobbal a bal alsóba!

35. perc Piroch zavarban, majd ellépi. Sárga lap a reklamáló Sabatének. Daszeket kell ápolni, monoklija lesz. Strlek nyúlt a szemébe véletlenül a labda elütése után.

34. perc Nenadics kiváló passzát jobbról ballal a rövid felsőbe suhintja Marguc.

33. perc A jobb szélen szó szerint lehúzza Jahia nadrágját Sroczyk, két perc.

32. perc Koszorotov harmadik átlövése már gólba torkollik.

31. perc Nilsson, majd Strlek eredményes beállóból, ez igen! 19–9!

31. PERC FOLYTATJUK!

Fotó: EHF
Fotó: EHF

A hivatalos nézőszám: 5068.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Pesmalbek kissé szerencsés gólja zárja a félidőt! Felporszívózta a labdát két védő közül a hatoson.

30. perc Piroch közelije Corralesé, de lökte őt ed-Dera. Hetes. Daszek ballal a jobb felsőbe lő. 16–9!

28. perc A japán Jaszuhira átlövése igen pontatlan.

27. perc Daszek a bal felsőbe varr egy hetest, Pesmalbek azonnal reagál egy betöréses góllal, a szintén frissiben beállt Mahé passzából. 16–8!

25. perc Marguc labdát szerez, a hatosig fut, és nem is ront: 15–7!

24. perc Kiváló védekezés után ed-Dera lövése a kapufán csattan. Beleért Marcel Jastrzebski kapus is.

23. perc Sarmiento ziccerezése ismét pontatlan.

22. perc Jó eredménnyel, Jahia átlövésből, Vajlupau betörésből eredményes. Vajlupau odalép Koszorotov elé, két perc. 14–7!

20. perc Magyar időkérés.

20. perc Koszorotov átlövése Corralesé, de belefújtak. Az orosz aztán a talajról jobbal a jobb felsőbe talál nyolcról, középről.

19. perced-Derát blokkolják. Serdio szép gólt lőtt, majd két perc Lucinnak, Jahia lerántásáért. Nenadicsnál támadószabálytalanság.

18. perc Remek figura, Krajewski a bal szélről eredményes.

17. perc Lassú lengyel támadás, időkérés, négy másodperc van még vissza a támadóidőből.

17. perc Sarmiento passzát a lelátón ülő Lauge kapja majdnem. Jahia a szaggatottról ballal a bal alsóba lő, felugrásból, 12–4!

16. perc Ligetvárinak két perc lökésért. Könnyű síppal...

15. perc Nenadics a háta mögött, ed-Dera estében passzol, beugorhat a hatosról Elísson, újabb nagy gól! 11–4

14. perc ed-Derát lerántja Piroch, két perc neki is! Nenadics átlövése után is a jobb felsőben a labda, az üres kapu mellé lő Pérez! 10–4!

15. perc Jahia fejen lövi a kapust, mert lökték közben, hetes. Nenadics azonnal lő, a bal felsőbe.

14. perc Lucin a bal sarok mellé lő!

14. perc Siposnak két perc Sarmiento ellökéséért, és hetes is.

12. perc Most nincs kecmec, Nilsson beállóból lő egy kis, de igen hasznos gólt. 8–4!

11. perc Zsitnyikov a bal sarok mellé talál betörésből, azonban előbb ed-Dera, aztán Nilsson ront passzt. Az orosz javít aztán átlövésből. Zsitnyikov meg kiáll, mert a vállán csattan a kapus kidobása középkezdés előtt. Remek célzás!

10. perc A lengyeleké az első támadás... nagyot véd a jobb felső előtt Corrales, aki remek formában van ma. Is.

9. perc De, Serdio csak kiállt.

9. perc Lengyel időkérés.

8. perc Piroch és Koszorotov is a jobb alsó mellé lő, ed-Dera estében is a jobb sarokba talál, és két perc? Nem.

7. perc Nenadics átlövésből jobbról, remek csel után balról eredményes, de Nilsson rontott közben, Piroch meg egyedül maradt beállóban.

6. perc Nenadics átlövéssel zárt le pár rossz támadásos sorozatot, ed-Dera a hatosig kocoghat jó védekezés után, máris 5–2!

3. perc Nilsson azonnal válaszol beállóból, Koszorotov meg betörésből. 2–2!

2. perc Hosszas lengyel támadás, Zsitnyikov-betöréssel a végén.

1. perc Nenadics balról jobbal a kapus feje fölött a léc alá lő.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A magyar csapat tiszta pirosban, a lengyelek fehér mezben és kék nadrágban.

„Magas szinten kell kézilabdáznunk, meg akarjuk nyerni az összecsapást – mondta a csapatkapitány, Rasmus Lauge. – Nem akarunk sokat foglalkozni azzal, mi történt Zágrábban, hiszen emberek vagyunk, bárki hibázhat, inkább arra törekszünk, hogy újra olyan szinten játsszunk, mint korábban. Nehéz összecsapásra számítok, mert a Plocknak jó csapata van. Akad néhány sérültje, de így is minőségi játékosok alkotják a keretét. Biztos motiváltan érkeznek Veszprémbe, és megpróbálnak pontot szerezni, de természetesen ezt mi nem szeretnénk engedni nekik.”

Újabb kapcsolat jöhet létre a két együttes között, hiszen a Handball Planet szakportál szerint jövő nyáron a Plocktól az orosz Szergej Koszorotov érkezhet az Építőkhöz. A két csapat november elején már találkozott egymással, akkor a magyar rekordbajnok diadalmaskodott négy góllal (30–26), a veszprémiek ennek ellenére nem számítanak könnyű mérkőzésre.

Régi ismerősökkel érkezik az ellenfél a Veszprém Arénába, vezetőedzője Xavier Sabaté, aki éveken át dolgozott a magyar klubban – először Carlos Ortega másodedzője volt, majd ő lett a szakvezető, és nem mellesleg a magyar férfi válogatottat is irányította. A Plockot erősíti Mirsad Terzic, a 39 éves bosnyák védőspecialista is, aki tizenegy évig kézilabdázott a királynék városában, és a szurkolók nagy kedvence volt. A lengyelek bő keretében találhatjuk a 19 éves válogatott irányítót, Fazekas Gergőt is, aki a Veszprém játékosa, de még a nyáron kölcsönbe került külföldre, és a felkészülés alatt sajnálatos sérülést szenvedett, így még rehabilitációját tölti.

BÁR ELVESZÍTETTE VERETLENSÉGÉT a múlt héten a Zagreb ellen a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata, mégis nagy reményekkel vághat neki a csütörtöki, Wisla Plock elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésnek. A lengyel csapat – az Építőkhöz hasonlóan – veretlenül vezeti hazája bajnokságát, ugyanakkor a bakonyiaknak mindössze egy, a Plocknak viszont öt veresége van az idei BL-ben. Ráadásul a legutóbbi három nemzetközi kupamérkőzésén pont nélkül maradt a lengyel együttes, így a még éppen továbbjutást érő hatodik helyen áll az A-csoportban.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VESZPRÉM–WISLA PLOCK MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!