NB I: Ahhoz több kell, hogy meg tudjuk verni az FTC-t – Kruscsics

P. V.P. V.
2023.02.05. 22:07
Kruscsics szerint a Fradi legyőzéséhez hiányzik a kellő minőség az Újpestből (Fotó: Árvai Károly)
A Ferencváros 3–1-re nyert az Újpest elleni derbin a labdarúgó NB I 18. fordulójában. A mérkőzés után a két vezetőedző értékelt.

Először Milos Kruscsics, az Újpest vezetőedzője mondta el a véleményét.

„Nagyon érdekes, izgalmas mérkőzés volt, valódi csata, amelyet mindkét csapat meg akart nyerni. Az első félidőben a Ferencváros kezdeményezőbb volt, de nem alakított ki igazi ziccert. A hazaiak birtokolták többet a labdát, mi igyekeztünk kivédekezni a támadásaikat, és a gólszerzéssel is kacérkodtunk, de ez nem jött össze. Ezzel szemben kaptunk egy igencsak pechesnek mondható gólt. A szünetben azt mondtam a játékosaimnak, hogy jól futballoznak, de legyenek bátrabbak, vállaljanak több felelősséget a támadások során. Ennek meg is lett az eredménye. A második játékrész első húsz percében kifejezetten jól játszott a csapatom, de ahhoz több kell, hogy meg tudjuk verni a Ferencvárost. Fantasztikus kvalitású játékosai vannak, bárhonnan képesek gólt szerezni, s ezt be is bizonyították. A győzelemhez, illetve a pontszerzéshez több minőségre van szükségünk.”

Azt is elmondta, a második gól döntötte el a sorsukat, a harmadik már csak megadta a kegyelemdöfést. A kapus kiállításával kapcsolatban elmondta, nem látta jól a helyzetet, de nem vitatja a piros lap jogosságát. Végül kitért Tim Hallra is, aki az előző, Honvéd elleni bajnokin tizenegyest hozott össze, most pedig a Ferencváros első góljánál hibázott.

„Nem mondanám ezt hibának, inkább óriási pechnek. Azt tartom hibának, ha a játékosok nem tartják be a taktikai utasításokat, olyat csinálnak a pályán, amit nem kellene – Hall ilyen hibát nem követett el. Nagyon okos, intelligens játékos, jól olvassa a játékot, jól lát a pályán. Pontosan olyan típusú futballista, akire már régóta szüksége volt az Újpestnek.”

Sztanyiszlav Csercseszov, a Ferencváros vezetőedzője így értékelt.

„Maximálisan a terv szerint kezdtük a mérkőzést, megfelelő nyomást helyzetünk az ellenfélre, sok szögletet harcoltunk ki, de ezek után nem született gól. Megérdemelten vezettünk az első félidő után, viszont a második félidő első tíz percében átadtunk a kezdeményezést az Újpestnek, s gólt is szereztek. Ezután cserékkel kellett változtatnom a játékon, ezek bejöttek és megérdemelten nyertük meg a csapat és a szurkolók számára is igen fontos derbit. Nem feltétlenül értek egyet Kruscsiccsal, hogy már a második gólunk eldöntötte az összecsapást, hiszen akkor még volt vissza bő húsz perc, nem éreztem azt, hogy már zsebben a három pont.”

Kitért a sérültekre is, az első félidőben lecserélt Tokmackal kapcsolatban elmondta, hogy már a Paks elleni meccs után jelezte, hogy izomfájdalommal küzd, nem akartak rizikózni, hogy rásérüljön. Mint ismert, Owusut a hosszabbítás perceiben vitték le hordágyon, az állapotáról az MRI-vizsgálat után tudnak majd biztosabban.

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Ferencváros–Újpest3–1(Hall 37. – öngól, Marquinhos 70.,R. Mmaee 85.,ill. Mudrinszki 55.)