Tenisz: Bondár fordulatos meccsen kikapott Begutól

2023.05.28. 20:50
Kezdetét vette a francia nyílt teniszbajnokság, vagyis a Roland Garros női és férfi egyes versenyének főtáblája. Az 1. forduló nyitányán Udvardy Panna három játszmában kikapott, míg Fucsovics Márton négy szettben győzött, így a következő körben Novak Djokoviccsal találkozhat, amennyiben a szerb legenda továbbjut. Bondár Anna a 27. helyen kiemelt román Irina-Camelia Begu ellen meccselt, és két szettben vereséget szenvedett. Hétfőn Gálfi Dalma játszik még.

TENISZ

ROLAND GARROS, PÁRIZS (49 600 000 euró, salak)
NŐI EGYES, 1. FORDULÓ
Bondár Anna–Irina-Camelia Begu (román, 27.) 4:6, 2:6
TENISZ

Korábban:
Irina Szimanovics (fehérorosz)–Udvardy Panna 6:7 (6–8), 6:3, 6:1

Hétfőn, 13 óra körül: Gálfi Dalma–Varvara Gracsova (orosz)

FÉRFI EGYES, 1. FORDULÓ
Fucsovics Márton–Hugo Grenier (francia) 6:3, 5:7, 6:1, 6:3

BONDÁR ANNA KÉT SZETTBEN KIKAPOTT A 27. KIEMELTTŐL

Bondár Anna remekül kezdte az első szettet a jóval esélyesebb román Irina-Camelia Beguval szemben. Brékelt, 3:1-re majd 4:2 is vezetett, ám Begu összekapta magát, és megfordította a szettet – 6:4-re Begu nyert. A román játékos adogatójátéka egyáltalán nem volt atombiztos, így többször is kínálkozott esély a brékre.

Sajnos a második szettben Begu mág jobban összpontosított, és hamar eljutott 5:2-ig, amikor szerválhatott a meccsért. Gond nélkül megoldotta ezt a feladatot, és összességében sorozatban hozva a meccs utolsó tíz labdamenetét megnyerte a találkozót.

FUCSOVICS MÁRTON TOVÁBBJUTOTT, JÖHET DJOKOVICS!

Első számú férfi teniszezőnk remekül kezdett, az első három játékot egyaránt megnyerte Hugo Grenier ellen. Brékelőnyét aztán nagyon magabiztos adogatójátékkal meg tudta tartani. A francia az első négy fogadójátékában egyetlen egy pontot sem tudott nyerni, amikor pedig Fucsovics Márton a szettért adogatott, akkor is csak egyet, az elsőt. 6:3

A második játszmában Fucsovics 3:3-nál tudott brékelni, de megerősíteni nem tudta, Grenier rögtön visszajött (4:4). Aztán 5:6-nál ismét a francia nyert fogadójátékot, így egyenlített. 5:7

A harmadik szettet ismét Fucsovics vitte el, méghozzá nagyon magabiztos játékkal, 6:1-gyel abszolválta azt. A negyedik elején is azonnal brékelni tudott, s ez elégnek bizonyult. Az utolsó két adogatójátékát egyaránt semmire nyerte. 6:3

Érdekesség, hogy Fucsovics az első nyolc adogatójátékában csupán egy pontot veszített (32–1), sőt, 35-ből csak egyet bukott el.

Fucsovics Márton a következő körben a harmadik kiemelt Novak Djokoviccsal találkozhat, amennyiben a szerb teniszlegenda hétfőn legyőzi Aleksandar Kovacevicet.

UDVARDY PANNA HÁROM JÁTSZMÁBAN KIKAPOTT, ÍGY KIESETT

Udvardy Panna és Irina Szimanovics mérkőzésének első öt játéka egyaránt bréket hozott. Udvardy 3:2-es vezetésénél aztán a magyar játékos hozni tudta az adogatását, majd 4:2-nél ismét brékelt. A fehérorosz azonban nem engedte ki a kezéből a játszmát, két játszmalabdát hárítva egyenlített (5:5), majd fordított (5:6), de Udvardy a szerváját hozva rövidítésre mentett. Ott ellenfelének 6–4-nél két szettlabdája is volt, de Udvardy zsinórban négy pontot nyerve 8–6-tal elvitte a szettet. 7:6

A második játszma is két brékkel indult, majd 2:2 után Szimanovics ismét elvette Udvardy adogatását. Ekkor nem gondoltuk volna, hogy 24 éves teniszezőnk adogatóként nem nyer már játékot a meccsen. Pedig így történt…

Szimanovics folyamatosan brékelni tudott, (Udvardy csak fogadóként nyert game-et), így a második szettet 6:3-mal, a harmadikat 6:1-gyel abszolválta.

A modul betöltése eltarthat néhány másodpercig…

Arnaldi (olasz)–Galán (kolumbiai) 2:6, 6:3, 6:0, 6:2
Musetti (olasz, 17.)–M. Ymer (svéd) 7:5, 6:2, 6:4
Sevcsenko (orosz)–Otte (német) 7:5, 4:6, 6:1, 7:6
Pouille (francia)–Rodinov (osztrák) 6:2, 6:4, 6:3
Kubler (ausztrál)–Acosta (argentin) 1:6, 6:3, 6:4, 3:6, 6:1
Ofner (osztrák)–Cressy (amerikai) 6:4, 7:6, 6:2
Korda (amerikai, 24.)–McDonald (amerikai) 6:4, 7:5, 6:4
Borges (portugál)–Isner (amerikai) 6:4, 5:7, 7:6, 4:6, 7:6