Férfi kézi: öt piros lap, a Kielce óriási csatában lett lengyel bajnok – videók

V. Á.V. Á.
2022.05.25. 09:19
Bajnok a Kielce (Fotó: AFP)
Sokáig úgy tűnt, idén nem a Kielce nyeri a lengyel férfi kézilabda-bajnokságot. A BL final fourjában a Veszprémmel találkozó sztárcsapat azonban remek hajrával egyenlített a Wisla Plock elleni rangadón, és sorozatban 11. alkalommal lett bajnok.

A Kielce hárompontos előnnyel utazott a Wisla Plockhoz a lengyel liga utolsó fordulójában. A házigazdának legalább két góllal kellett volna győznie a rendes játékidőben a bajnoki címhez – a lengyel bajnokságban három pont jár a győzelemért, míg döntetlennél hétméteresek döntenek, ott két pont a győztes jutalma, a vesztesé egy.

A korábbi magyar szövetségi kapitány, Javier Sabaté által vezetett Plock a 37. percben 16–11-re is vezetett a csordulásig megtelt (5500 néző) arénában, a Kielce támadásban nem tudott mit kezdeni ellenfele védelmével. Három perccel később térdsérülés miatt elvesztette irányítóját, a korábban Szegeden is megfordult Niko Mindegíát a Plock.

Az 51. percben pedig már utolérte riválisát a Kielce (18–18). A vége 20–20, így már a hétméteresek előtt eldőlt – végül 5–3-ra nyerte ezt Talant Dujsebajev csapata –, hogy bajnok a Kielce.

Mint ismert, a Kielce lesz a Veszprém ellenfele a BL final four elődöntőjében.

A találkozón öt piros lapot is kiosztott a játékvezető. A korábbi veszprémi, Mirsad Terzic számára 35 másodperc után ért véget a mérkőzés. A hazaiaknál a magyar válogatott Szita Zoltán két gólt szerzett.