Tükörsima mérkőzésen győzte le a Liverpool a Rangerst

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2022.10.04. 20:45
Parádés szabadrúgásgólt lőtt Alexander-Arnold (Fotó: AFP)
Az angol Liverpool 2–0-ra legyőzte az Anfielden a skót Rangerst a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ

A-CSOPORT
LIVERPOOL (angol)–RANGERS (skót) 2–0 (1–0)

Liverpool, Anfield, 49 512 néző. Vezette: Turpin (francia)
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (J. Gomez, 90+3.), Matip, Van Dijk, Cimikasz – Henderson (Fabinho, 69.), Thiago (Milner, 81.) – Szalah, Diogo Jota (Firmino, 69.), L. Díaz – D. Núnez (H. Elliott, 80.). Menedzser: Jürgen Klopp
RANGERS: A. McGregor – Tavernier, Goldson, B. Davies (G. Kamara, 81.), Leon King, Barisic – Tillman (Sakala, 66.), Lundstram, S. Davis (R. Jack, 66.), Kent (Matondo, 81.) – Morelos (Colak, 73.). Menedzser: Giovanni van Bronckhorst
Gólszerző: Alexander-Arnold (7.), Szalah (53. – 11-esből)

A Liverpool az első perctől kezdve éreztette a Rangersszel, hogy ma semmi esélye sem lesz. Nem is kellett sokat várni a hazaiak vezető góljára. A 7. percben jó helyről végezhetett el szabadrúgást Trent Alexander-Arnold, aki – pályafutása során nem először, és minden bizonnyal nem is utoljára – gyönyörűen tekert a kapuba (1–0). (VIDEÓ ITT!)

Akcióból viszont nem akart megszületni az újabb gól. A 15. percben Mohamed Szalah kísérletét védte bravúrral Allan McGregor, de igazán naggyá Darwin Núnez tette őt. Az uruguayi támadó és a kapus számtalanszor került egymással szembe, de a 40 éves skót kapuvédő lényegében megbabonázta, kisebb és nagyobb bravúrokkal minden lövését hárította.

McGregor tartotta a lelket a skót csapatban, hiszen a Rangers nem tudott helyzetet kialakítani az első félidőben, a Liverpool pedig gólokkal vezethetett volna.

Valamivel bátrabban jött ki a második játékrészre a glasgow-i egylet, de hátul ismét hamar megingott. Az 52. percben két vendégjátékos együttes erővel felvágta Luis Díazt a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető teljesen jogosan büntető ítélt. A labda mögé Mohamed Szalah állt, és magabiztosan értékesítette a tizenegyest (2–0). (VIDEÓ ITT!)

Ezzel lényegében el is dőlt a mérkőzés. A hajrában ugyan feljebb merészkedtek a vendégek, kétszer közel is voltak a szépítéshez, de előbb Konsztantinosz Cimikasz mentett nagyot, majd a szöglet után Alisson zárta jól a sarkot.

Jürgen Klopp együttese alapvetően uralta és kezében tartotta a találkozót, a skótoknak nem volt esélyük.

Győzelmével a Liverpool hatpontos, és fél távnál a második helyen áll, viszont a következő három BL-meccséből kettőt is idegenben vív meg. A Rangers helyzete azonban kilátástalannak tűnik. Három mérkőzés, három vereség, nulla lőtt és kilenc kapott gól...

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
Ajax (holland)–Napoli (olasz) 1–6
(Kudus 9., ill. Raspadori 18., 47., Di Lorenzo 33., Zielinski 45., Kvarachelia 63., Simeone 81.)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 2–0-RA NYERT A LIVERPOOL!

90+3. perc:Alexander-Arnold le, Gomez be.

90+2. perc: Alexander-Arnold „besárgult”.

90+1. perc: Szalah lövését húzza magáhot McGregor. A végére ismét löktető lett a meccs.

90. perc: 4 perc a ráadás.

85. perc: A szüglet után Alisson védett nagyot.

85. perc: Cimikasz mentett óriásit, nincs meg a szépítés.

84. perc: Matip érkezett a szögletre, fejese épphogy mellé ment.

81. perc: Kent és Davies le, Matondo és Kamara be.

80-81. perc: Núnez és Thiago le, Elliott és Milner be.

77. perc: Kezd leülni a meccs.

73. perc: Morelos le, Colak be.

69. perc: Henderson és Jota le, Fabinho és Firmino be.

68. perc: Ismét Díaz lőtt, de mellé ment.

67. perc: Ígéretes támadás végén pocsék Rangers-lövés.

66. perc: Tillman és Davis le, Sakala és Jack be.

63. perc: Alexander-Arnold veszélyes beadását tisztázták Núnez elől a védők.

60. perc: Már 20 kísérletnél jár a Liverpool.

59. perc: Jota lövését kitornázta McGregor. Úgy tűnik, akcióból nem lehet neki gólt lőni!

55. perc: Mindkét csapatból egy játékos a földön egy ütközés után. Ápolják mindkettőjüket.

McGregor balra, Szalah labdája középre ment. (VIDEÓ ITT!)

53. PERC: GÓL – SZALAH BELŐTTE!

52. PERC: DÍAZT EGYÜTTES ERŐVEL FELVÁGTÁK A TIZENHATOSON BELÜL, LIVERPOOL-TIZENEGYES!

50. perc: Kent keresztlabdája ment el miundenki előtt. Éledezik a Rangers?

Nem volt csere a szünetben.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! ELŐNYBEN A LIVERPOOL! 1–0

44. perc: Thiago lőtt fölé.

43. perc: Mondani sem kell: McGregor védte Núnez lövését.

41. perc: Núnez és McGregor újabb csatáját ezúttal is a kapus nyerte. Most lábbal védett.

37. perc: villan az első sárga, Lundstram kapta jogosan. Jota a földön.

35. perc: Díaz sunyi, lapos lövését is kivédte McGregor.

34. perc: Ismét Núnez és ismét McGregor. Újabb bravúr a kapustól.

32. perc: A Rangers a védekezésen kívül nem sokat tud felmutatni.

Hat mérkőzést játszanak most egyidőben, de eddig csak az A-csoportban született gól: itt egy, az Ajax–Napolin pedig kettő (1–1).

28. perc: Az eddigi legveszélyesebb szögletet láthattuk. Van Dijk csúsztatott a labdába, nem sokkal ment mellé.

26. perc: Núnez visszatett labdáját rúgták ki a vendégek.

23. perc: Nagy fölényben a „vörösök”.

19. perc: A sorfalba ment, és a kipattanóból sem sikerült eltalálni a kaput.

18. perc: Ezúttal a Rangers rúghat egy szabadot. Lássuk, mi lesz belőle!

15. perc: Szalah tekerését védte bravúrral a vendégek kapusa.

12. perc: Luis Díaz lövése nem sokkal kerülte el a kaput.

9. perc: Tovább nyom a Liverpool.

Ez egy tökéletesen kivitelezett szabadrúgásgól volt! Nem először láthatunk ilyet Trent Alexander-Arnoldtól. (VIDEÓ ITT!)

7. PERC: GÓL – ALEXANDER-ARNOLD BETEKERTE! 1–0

6. perc: Veszélyes helyről járhat szabadrúgás a Poolnak.

5. perc: Cimikasz lövése nem volt az igazi. Fölé is ment, mellé is szállt.

3. perc: Szögletet végezhetett el a Liverpool, de nem alakult ki belőle veszély.

3. perc: Núnez lövését védte védte McGregor.

Az Internazionale–FC Barcelona mérkőzés élő, szöveges tudósítása ide kattintva olvasható!

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Mindkét csapat a hagyományos színösszeállításában: a Liverpool tiszta vörösben, míg a Rangers kék felsőben, fehér nadrágban és fekete sportszárban látható.

JÖJJÖN EGY KIS KEDVCSINÁLÓKÉNT A BAJNOKOK LIGÁJA HIMNUSZA!

A LIVERPOOL KEZDŐJE

A RANGERS KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

A Liverpool számára csak a győzelem elfogadható a Rangers ellen. Ez lesz a második hazai mérkőzése a csoportban, legutóbb az Ajax ellen egy hajrában szerzett góllal gyűjtötte be a három pontot. A skótok viszont eddig két nagy arányú vereségbe szaladtak bele: a holland bajnoktól négyet, míg a Napolitól Skóciában hármat kaptak, ráadásul nulla rúgott góllal állnak a csoport utolsó helyén.

A Liverpool nincs jó formában, hiszen a legutóbbi négy tétmérkőzéséből csupán egyet nyert meg. A hétvégén szörnyen kezdte a Brighton elleni bajnokit, de fordított, ám két pontot végül így is elhullajtott, így jelenleg csak 9. a Premier League-ben, 11 ponttal az éllovas, és egy mérkőzéssel többet játszó Arsenal mögött, mellyel éppen a hétvégén, vasárnap néz majd farkasszemet.

A Rangers túl van a három meccsből álló csúfos vereségsorozatán, hiszen a két BL-csoportmeccs előtt a Celtictől is kikapott 4–0-ra. Azóta viszont a Dundee United és a Hearts ellen is nyert a bajnokságban (utóbbi ellen négy góllal idegenben), de a Liverpool, ahogy mondani szokás, más kávéház. A csapat egyébként két pontra van lemaradva a listavezető Celtictől.

A két együttes legutóbb 11 évvel ezelőtt játszott egymással, akkor is csak egy felkészülési találkozón.

Érdekesség, hogy az angol csapat a BL-ben, a skót gárda az Európa-ligában lett ezüstérmes az előző idényben.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A LIVERPOOL–RANGERS LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!