Hiába vezetett az Atlético a Real Madrid ellen, kiesett

2023.01.26. 20:55
null
Fotó: AFP
A spanyol labdarúgó Király-kupában a legjobb négy közé jutott az odahaza az Atlético Madridot 3–1-re legyőző Real Madrid.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Real Madrid–Atlético Madrid 3–1
(0–1, 1–1, 2–1)– hosszabbítás után
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion. V: Soto Grado
Real Madrid: Courtois – Nacho (Odriozola, 115.), Militao, Rüdiger, F. Mendy (Ceballos, 44.) – Camavinga, Kroos (Asensio, 74.), Modric – Valverde (Rodrygo, 69., Mario Martín, 115.), Benzema, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Atlético: Oblak – Molina, Szavics, Hermoso, Reinildo – Koke (Kondogbia, 83.), De Paul (Saúl Níguez, 83.), Lemar (Carrasco, 74.) – Griezmann (P. Barrios, 91.) – Ángel Correa (Depay, 74.), Morata (Witsel, 63.). Vezetőedző: Diego Simeone
Gólszerző: Rodrygo (79.), Benzema (104.), Vinícius Júnior (120+1.), ill. Morata (19.)
Kiállítva: Szavics (99.)

Hetvenhét nap után tért haza a stadionjába a Real Marid, mégpedig a városi derbivel, amely előtt a szinte már szokásos jegymizéria mellett az Atlético néhány szurkolójának gusztustalan tette borzolta a kedélyeket.

Lehet, éppen ezért játszott nagyon rosszul Vinícius Júnior, de igazából egyetlenegy realosnak sem ment az első félidőben. Egy egykori realos azonban gólt szerzett: egy kiváló Koke, Nahuel Molina akció végén ÁLVARO MORATA volt eredményes.

Éder Militaót a másik kapu előtt éppen Morata akadályozta meg a gólszerzésben, majd a formán kívül futballozó Federico Valverde tette meg ezt véletlenül Karim Benzemával és Vinícius Júniorral. Carlo Ancelotti cseréi közül Dani Ceballos és Marco Asensio nem tudott fordulatot hozni a mérkőzésbe, nem úgy Rodrygo, aki szinte a semmiből egyenlített egy zseniális cselsorozat megkoronázásaként.

Los de @MrAncelotti igualan la eliminatoria gracias a un golazo de @RodrygoGoes

@realmadrid - @Atleti I 1-1 I 82'

@La1_tve

Szintén csereként lépett pályára Memphis Depay, aki két helyzetet is kihagyott a ráadásban, következett tehát a hosszabbítás. Amelyben a hazai csapat játszott veszélyesebben, különösen, miután teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát Sztefan Szavics.

Karim Benzema nem sokkal ezután megszerezte a vezetést (Vinícius Júnior pocsék lövéséből lett gólpassz), és ugyan Rodrygo lesérült, de így is tartotta az előnyét a Real. A 119. percben az Atlético hátrafelé passzolgatott, a felezőtől hazaküldték a labdát Jan Oblaknak... Volt még hátra két perc és egy „leventegól” Vinícius Júniortól, de már ekkor kiestek a vendégek – négy között a hazai kupában a Real Madrid.

Korábban
Valencia–Athletic Bilbao 1–3 (De Marcos 43. – öngól, ill. Muniain 35., N. Williams 45., Vesga 74. – 11-esből)
Barcelona–Real Sociedad 1–0 (O. Dembélé 52.)
Osasuna–Sevilla 2–1(Ávila 71., Abde 99., ill. en-Nesziri 90+4.)– hosszabbítás után

PERCRŐL PERCRE

Sorsolás a jövő héten hétfőn, az elődöntőben már kétmérkőzéses párharcok lesznek.

120+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Ceballos adta a gólpasszt, kvázi egy szereléssel, még a saját térfeléről.

120+1. PERC VINÍCIUS JÚNIOR jobbal a bal alsóba lő. Megindult a felezőnél, és minden védő elugrott, elmozdult előle: 3–1!

119. perc
Vinícius passzát nem lövi el Benzema 14-ről, rossz a csel, odacsúszik neki Mandava. Eltikkadt a gall.

Benzema: 38 meccs az Atleti ellen, 8 góllal és 4 gólpasszal.

118. perc
Militao szereli a bal szélen okosan Carrascót.

116. perc
Kondogbia lő jobbal 23-ról jócskán a jobb alsó sarok mellé.

114. perc Álvaro Odriozola be, Nacho le, Rodrygo lebiceg a pályáról, Mario Martín váltja.

111. perc Carrasco ballal a léc fölé lő Saúl passza után kissé balról, 14-ről. Militao lemaradt, tiszta lövőhelyzet volt.

A vb óta Benzema 7 meccsen 7 gólt szerzett.

107. perc Carrasco nem lövi el Depay kiváló passzát, rosszul tolja előre a labdát Witselnek.

106. perc Carrascót szereli a 16-oson belül Rüdiger.

106. PERC FOLYTATJUK!

106. perc Koke
kap sárgát reklamálásért.

105+2. PERC VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDEJE.

Egy perc a ráadás.

Egészen pontosan Vinícius adta a gólpasszt, aki középen jobbal vérhólyagot rúgott Asensio jobbról érkező lapos passzába.

104. perc KARIM BENZEMA Asensio passza után jobbal a jobb alsóba lő kissé balról, hét méterről. 2–1!

101. perc Witsel ment egy sorral hátrább, volt már ilyenre precedens.

Emberelőnyben a Real!

99. perc Sztefan Szavics
teljesen fölöslegesen felrúgja a bal szélen Camavingát, sárga lap. Ismét...

97. perc Vinícius Júnior kap sárga lapot, meglökdöste Sztefan Szavicsot egy szabadrúgás előtt. Sárga a védőnek is.

95. perc Modric bal oldali szögletét hatról a bal sarok mellé fejeli Rüdiger. Witsel is beleért, de kirúgás.

94. perc Vinícius kicselezi a bal szélen Szavicsot, a beadást kirúgja elévetődve Hermoso, aki kiválóan futballozik ma.

91. PERC FOLYTATJUK!

91. perc Pablo Barrios be, Griezmann elfáradt.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

90+4. perc Militao előretör, de rosszul ad be Benzema passza után.

90+2. perc Depay ballal 17-ről a léc fölé lő.

90+1. perc Depay ballal kapura Griezmann passza után, tízről, kissé balról, nagyot véd a jobb alsó előtt Courtois!

Öt perc a ráadás.

90. perc Kényelmesen passzolgat az Atleti. Hosszabbítás lesz, naná...

84. perc FÖLÉ, FÖLÉ,
Griezmann tízről ballal a léc fölé lő. De lesen volt Witsel passza után, mint később kiderült.

83. perc Saúl Níguez be, De Paul le. Geoffrey Kondogbia meg Kokével pacsizhat.

81. perc Rodrygo 20-ról a bal alsó mellé lő.

Jól helyretette őt Ancelotti a jelek szerint...

@La1_tve

79. perc RODRYGO kiegyenlít, négy csel után jobbal a jobb alsóba lő kissé balról, hat méterről. Laza bokamozdulattal: 1–1! Modricé a gólpassz, zseniális találata volt!

A mai Simeone 38. városi derbije mesterként, ezzel rekorder, megelőzve Miguel Munozt.

74. perc Marco Alonso Kroost váltja. Memphis Depay és Yannick Carrasco be, Lemar és Correa le.

72. perc Griezmann ballal 17-ről a léc alá lőne, véd Courtois, látványos mozdulattal. De Paul jobb oldali beadását a jobb sarok mellé ollózza Witsel.

71. perc Griezmann passzát nem rúgja kapura az ötös jobb sarka elől De Paul, a beadás Rüdigeré, aztán Ceballos megrúgja a 16-os előtt Lemart.

A Madrid legutóbbi 9 Király-kupa-meccsén a Bernabéuban:
3 győzelem (Leganes, Melilla és Girona)
2 döntetlen
4 vereség (kettő egymás után)

69. perc Rodrygo be, Valverdének nagyon nem ment ma.

69. perc Dani Ceballos akasztja Correát, sárga lap, előtte Benzema lőtt kissé jobbról, 9-ről Hermosóba.

66. perc Militaót szereli Griezmann, aki két csel után az ötös előtt jár, lendül a jobb lába... szereli őt Rüdiger.

Oblak: 24 meccs a Real ellen, 8-szor kapott gól nélkül.

64. perc Valverde beadása nem jó Benzemának, de les. Szavics tisztes légi út végén ebben a labdába is belekotort...

63. perc Alex Witsel be, Morata le. Középcsatár helyett szűrő: Simeone-iskola. Mindjárt befut Augusto Fernández is.

63. perc Kroos emelését a bal alsó mellé fejeli Rüdiger tízről, a kapunak háttal állva.

62. perc Mario Hermoso kap sárga lapot Vinícius ellökéséért. Jogos. Bodicsek volt.

59. perc NINCS BENT! Benzema középről, ballal 17-ről kapura lő, Oblak jobbra vetődve véd, de Vinícius elé tolja a labdát a levegőben úszva, a brazil labdaátvétele rossz, Szavics becsúszva mentni tud előle!

Atleti 2016 szeptembere óta nem tudott győzni a Real Madrid vendégeként. Sőt, a legutóbbi négy alkalommal gólt sem szerzett.

56. perc Modric passzát Valverde kissé jobbról, 22-ről az égbe vágja.

54. perc Militao felcsap jobbszellőnek, Reinildo Mandava ellöki, sárga lap.

53. perc Nacho jobbal középre lő a 16-os jobb sarkáról, Valverde belesarkaz a labdába... és így éppen nem jó a labda Benzemána és Viníciusnak.

52. perc Valverde ollózva sem éri el jól Kroos jobb oldali kornerét.

50. perc Camavinga beadását nem éri el jól középen Benzema. Magas volt a labda.

49. perc Morata a földön, mintha azt mondta volna, nem bírja tovább.

46. PERC FOLYTATJUK!

Forrás: Weltfussball

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Rorigo De Paul lerántja Ceballost, sárga lap. A hazai közönség kifütyüli De Pault... aki ettől teljesen otthon érzi magát.

44. perc Dani Ceballos állt be végül Mendy helyére.

42. perc Correa jobbról most lágyan ível középre, ez meg Courtois-é.

Koke beérte a nagy Abelardót: ez a 35. városi derbije.

41. perc Correa jobbról jobbal középre ad, ez meg Rüdigeré. Camavinga kemény becsúszásai ellenére jobb most az AM.

40. perc Nacho kifejeli az ötös jobb sarkáról Lemar elől Molina jobbról középre szálló beadását.

39. perc Csere lesz!

38. perc Valverde a kapu mellé húzza a labdát maga mögé, középtávolról, előtte Reinildo és Nacho ütközött a levegőben, a vendégek letámadják a játékvezetőt. Mendy a földön, ápolást kér. A bal combja fáj.

Morata: 7 meccs a Real ellen, 3 góllal.

32. perc Lemar ad be ballal az ötös bal sarkáról, Rüdiger értő kezelésének köszönhetően Morata nem éri el a labdát...

31. perc AZ ÉVSZÁZAD HELYZETE? Nem, Kroos szabadrúgását a léc fölé fejeli egy méterről Militao, a bal sarok előtt, de Morata fején előtte egy picit megcsusszant a labda, így nem kell az tökéletes a brazilnak, aki túlfutott a labdát. De Hermosót megelőzte.

30. perc Szavics felrúgja a 16-os bal sarka előtt Viníciust.

25. perc Valverde jobbal 22-ről a bal alsóba lőne, Oblak vetőve fogja a labdát.

24. perc Nacho jobbról az ötösre emel, kifejeli a labdát Szavics.

e el Atleti se adelante en el derbi.

@realmadrid - @Atleti I 0-1 I 23'

@La1_tve#LaCopaMola I #CopaDelReypic.twitter.com/OyloTktT04

Morata: 17 meccs az idényben, 9 góllal és 3 gólpasszal. A Realban 95 meccsen 31 gólt és 11 gólpasszt hozott össze.

Sorozatban a 3. meccsén lő gólt Morata.

19. PERC VEZETNEK A VENDÉGEK, ÁLVARO MORATA, KI MÁS?! És micsoda góllal: Koke a 16-os elől az ötös jobb sarkára ível, Molina jobbal kapásból a bal alsó elé rúgja a labdát, MORATA meg jobbal a jobb, azaz a rövid alsóba lő, a lemaradó Militao elől. 0–1!

18. perc Correa jobbal a bal alsó mellé lő kissé jobbról, 21-ről, a tétova Kroos mellől.

15. perc Kroos második szöglete sem az igazi.

13. perc Hermoso remek becsúszással szereli a jobb oldalon Valverdét.

10. perc Griezmann megindul, de Lemar a keresztpasszt rosszul teszi középre Morata felé, közbelép Militao.

8. perc NINCS LÖVÉS, Morata eladott labdáját Vinícius kitolja balra, Benzema jobb külsővel visszaadja, az ötös előtt rosszul veszi le a labdát Vinícius, méterekről odarepül elé Reinildo, és blokkol.

3. perc Militao beadását eléri Koke, korner. Griezmanné, aki ma is rózsaszín hajjal sokkolja a kezdő nézőket.

1. perc De Paul zavarban, a szűk hazaadást elrúgja bedobásra gyorsan Oblak.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek piros-fehér mezben és kék nadrágban.

Egy kis örökmérleg! 212 mérkőzés, 107 realos és 54 atléticós sikerrel, 354, ill. 271 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Eden Hazard, Lucas Vázquez, David Alaba, Aurélien Tchouaméni és Daniel Carvajal sérült, a vendégektől Yannick Carrasco és José María Giménez maródi.

300 vendégdrukker

A történtek után a két klub közleményt adott ki és a La Liga is kommünikéjében sürgeti az elkövetők mielőbbi elszámoltatását.

A két csapat szeptemberi bajnokiján is rasszista támadások célpontjává vált Vinícius Juniort találták meg ismét – vélhetően – az Atlético drukkerei, s ezúttal egy „Madrid utálja a Realt!” feliratú molinót szereltek fel a királyi gárda valdebebasi edzőközpontjának közelében egy hídra, ahová ráadásként egy Víinícius Jr. mezét viselő babát is felakasztottak a nyakánál fogva.

A két csapat szurkolói már napokkal a meccs előtt megkezdték a hangolást, ám az Atlético drukkerei a jelek szerint nemcsak messzire mentek, de túl is lőttek a célon.

„Az Atlético Madrid sokat javult az utóbbi hetekben, nem lesz könnyű dolgunk. Ugyanakkor kétségtelen, hogy a hazai pálya miatt inkább mi számítunk esélyesebbnek. Örülök, hogy két hónap után végre ismét a saját közönségünk előtt futballozhatunk, különleges érzés lesz visszatérni a Santiago Bernabéu Stadionba” – Carlo ANCELOTTI, a Real Madrid vezetőedzője.

„A legutóbbi, Real Valladolid elleni bajnoki győzelem jót tett az önbizalmunknak, magabiztosan várjuk a mérkőzést. Nem lesz könnyű, de hiszünk magunkban. A kupa az egyetlen trófea, amelyért harcolhatunk ebben az idényben, úgyhogy mindent megteszünk a továbbjutásért” – Axel WITSEL, az Atlético Madrid középpályása.

A 2014-es Bajnook Ligája-döntőt a hosszabbításban, a 2016-os BL-finálét és a 2020-as spanyol Szuperkupa-döntőt tizenegyesekkel veszítette el az Atlético, míg a 2013-as Király-kupa-döntőt és a 2018-as európai Szuperkupát hosszabbításban nyerte meg. Ezek után kisebb csoda lenne, ha csütörtök este kilencven perc alatt eldőlne a továbbjutás.

S hogy miben bízhatnak a vendégek? Elsősorban Diego Simeone karizmájában és abban, hogy szokásához híven ezúttal is kellőképp feltüzeli az övéit. Ráadásul egyre többet cikkeznek arról, hogy az idény végén távozik, azaz elképzelhető, hogy ez lesz az utolsó előtti derbije a februári bajnoki csata előtt. Érdekesség, hogy amióta az argentin vezetőedző irányítja az Atléticót, egymeccses párharcban sohasem kapott ki rendes játékidőben.

„Meglátjuk, miképp alakul, de én jobban örülnék, ha döntetlen esetén azonnal tizenegyesrúgások következnének– idézte az As az 52 éves argentin edzőt. – A futballisták így is nagyon fáradtak, jobb lenne elkerülni a hosszabbítást. Egyébként bizakodó vagyok. A világbajnokság alatti szünet jót tett nekünk, azóta sokat javultunk, jobb formában vagyunk, és támadásban bővültek a variációs lehetőségeink. Izgatottan várom a csütörtöki összecsapást, nagyszerű mérkőzésre van kilátás.”

Talán az sem túlzás, hogy a vendégeknek sokkal nagyobb a tét, ugyanis a Real Madrid még a BL-ben és a bajnokságban is versenyben van, míg az Atlético tavasszal nincs érdekelve a nemzetközi kupaporondon, a La Ligában pedig az a kérdés, hogy a végelszámolásnál odaér-e a BL-indulást érő negyedik helyre.

Csaknem hét éve győzött legutóbb az Atlético Madrid a Real Madrid vendégeként, nem lesz könnyű dolga csütörtök este sem, ha tovább akar jutni a Király-kupa negyeddöntőjéből. HAZATÉR A REAL MADRID. A csapat legutóbb tavaly november 10-én, a Cádiz ellen 2–1-re megnyert bajnoki mérkőzésen lépett pályára a Santiago Bernabéu Stadionban, csütörtök este ismét otthon játszik – mégpedig nem mindennapi összecsapást. Carlo Ancelotti együttese a városi rivális Atlético Madridot fogadja a Király-kupa negyeddöntőjében, és mivel egy mérkőzésen dől el a továbbjutás, a hazaiak nyilvánvalóan előnyt élveznek.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL–ATLÉTICO MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!