Férfi U20-as kézi Eb: a magyar válogatott simán legyőzte Szlovéniát

V. Á.V. Á.
2022.07.07. 16:59
Fotó: MKSZ
A magyar válogatott magabiztos győzelmet aratott (31–22) Szlovénia ellen a Portugáliában zajló U20-as férfi kézilabda Európa-bajnokság B-csoportjának 1. fordulójában.

A szlovén válogatott kezdte jobban a mérkőzést, Andraz Makuc és Mitja Janc góljaival 2–0-ra vezetett. Előbbi a BL-címvédő Barcelonában szereplő Domen Makuc testvére, míg utóbbi a szintén a katalánoknál légióskodó Blaz Janc öccse. A mieink ezt követően sorozatban három gólt szereztek, s a 22. percben már 11–6-ra elhúzott Sótonyi László együttese, amely háromgólos előnnyel mehetett szünetre (14–11).

A második félidőt remekül kezdte a magyar válogatott, hat perc után hatgólosra nőtt az előnye (19–13). A szlovénok a folytatásban sem tudták tartani a lépést a mieinkkel, Krakovszki Bence hétméterese után hatra nőtt a különbség (23–17, 43. perc) – a NEKA szélsője ekkor hét gólnál járt, végül kilenccel zárt, s a mérkőzés legjobbjának is megválasztották. A hátralévő percekben sem változott a játék képe, Lukács Péterék magabiztos győzelemmel (31–22) kezdték a kontinenstornát.

KÉZILABDA
FÉRFI U20-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG, PORTUGÁLIA
SZLOVÉNIA–MAGYARORSZÁG 22–31 (11–14)
Porto, V: Boricsics, Markovics (szerbek)
SZLOVÉNIA: Strasek, Zupancic (kapusok) – Cirovic 1, Debelak, Fergola 1, Gregoric 1, M. Janc 8, Kacicnik 1, Lukman 2, A. Makuc 3 (1), Miklavec 2, Mlivic, Muminovic, Rot 2 (1), Skrinjar, Vidmar 1. Edző: Sasa Prapotnik.
MAGYARORSZÁG: Palasics, Takács Á. (kapusok) – Ilic 2, Imre 3 (1), Jánosi 2, Karai, Krakovszki B. 9 (5), Krakovszki Zs. 2, Lukács P. 4, Ónodi-Jánoskúti 2, Papp T. 2, Pergel, Sisa 3, Sztraka 2, Temesvári, Tárnoki. Edző: Sótonyi László.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 5/2, ill. 8/6.

A csoport másik mérkőzésén
Dánia–Feröer 32–33 (15–15)

A feröeriek legjobbja, Elias Ellefsen A Skipagotu 9 gólt szerzett a mérkőzésen. A svéd Sävehof 20 éves irányítója az Európa-liga 2021–2022-es kiírásában 70 találatig jutott.