Óriási izgalmak után Dánia legyőzte a spanyolokat, és sorozatban harmadszor vb-döntős

K. Zs.K. Zs.
2023.01.27. 17:56
Dánia már a szünetig tetemes, ötgólos előnyt szerzett, és bár egyáltalán nem volt egyoldalú a folytatás, 26–23-ra legyőzte az ismét nagyot küzdő Spanyolországot a férfi kézilabda-világbajnokság pénteki elődöntőjében Gdanskban. A dánok sorozatban harmadszor játszhatnak vb-döntőt, a spanyolok a bronzért csatáznak majd.
Simon Pytlick hat gólt lőtt a dán csapatban (Fotó: Getty Images)

FÉRFIKÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
ELŐDÖNTŐ
SPANYOLORSZÁG–DÁNIA 23–26
(10–15)
Gdansk, Ergo Aréna. V.: Schulze,Tönnies (németek)
Ld.: A. Dujshebaev 5, Solé 4, Serdio 3, ill. Pytlick 6, Saugstrup 5, M. Hansen 4

Két dán góllal indult a gdanski mérkőzés, a két évvel ezelőtti világbajnokság (35–33-as dán sikert hozó) elődöntőjének „visszavágója”, azonban Magnus Saugstrup beállóból szerzett találataira jöttek a spanyol válaszok. Négy–négyet követően aztán négy percig nem lőttek gólt a spanyolok, sőt a remekül védő dán kapus, Niklas Landin hamarosan még egy négyperces gól nélküli kínlódásra ítélte az ellenfelet – Saugstrup bepattintott labdája után először nyílt négygólosra a különbség (5–9).

Simon Hald még emberhátrányból is képes volt betalálni, de végül megtette ezt az addig sok lövést rontó Daniel Dujshebaev is, és Gonzalo Pérez de Vargas addig sem hiányzó bravúrjaira immár a spanyolok is építkezni tudtak – felkapaszkodtak egy gólra (10–11)!

Nikolaj Jacobsenen volt az időkérés sora, a dán kapitány nyilván szorosabb védekezést kért embereitől, ők remek lábmunkával teljesítették is – és odaát sorra lőtték a gólokat. Kezdte Simon Pytlick, követte Mikkel Hansen lábról, átlövéssel, Pytlick jött újra betörésből, majd Mathias Gidsel is bevágott egyet – a szünetre nagyon elhúztak a dánok (10–15).

Vajon ilyen tetemes hátrányból képesek-e talpra állni a spanyolok, a dupla hosszabbításos negyeddöntővel a lábukban? Sikerült nekik! Még Pérez de Vargas kapus is lőtt egy gólt (üres kapura, természetesen), látványosan feljavult a spanyol védőmunka, ezúttal Jacobsen mester időkérése sem hozott új impulzust, és Joan Canellas gólja után már minimális volt a különbség (19–20).

Üres kapus támadást vállaltak be a dánok, Emil Jakobsen a szélről be is talált, de jött rá a spanyol válasz beállóból, sőt Jordi Ribera emberei 20–21-nél az egyenlítésért támadhattak – igaz, emberhátrányban. Elvesztették a labdát, Niclas Kirkelökke a szélről büntetett, és utólag azt mondhatjuk, ez lélektani szempontból nagyon fontos gól volt. De nem döntött el mindent!

A dánok megint elléptek öttel (20–25), csakhogy a legendásan nagy hajrázó spanyolok vettek még egy mély lélegzetet, hármat ledolgoztak a hátrányból (23–25), sőt egy perccel a vége előtt Pérez de Vargas kivédte Mikkel Hansen hetesét. Kaptak egy hetest ők is, ám Ferran Solé lövését pedig Landin védte ki – ez volt az utolsó érv amellett, hogy neki kell ítélni a mérkőzés legjobbjának járó díjat. Megkapta.

A spanyolok nem tudtak feljönni egy gólra, sőt Emil Jakobsen egy utolsó találattal végleg leszerelte őket. A negyeddöntőben a mieinket kiütő dánok tehát, ha nem is könnyen, a spanyolokat is félretolták az útjukból (23–26), és 27 mérkőzéses (25 győzelmet és két döntetlent számláló) világbajnoki veretlenségi sorozattal a tarsolyukban egymás után harmadszor is vb-döntőt vívhatnak, méghozzá a Svédországot 31–26-ra legyőző Franciaországgal.

AZ 5–8. HELYÉRT
1. 27.15.30StockholmNémetország–Egyiptom 35–34 – h. u.
1. 27.18.00StockholmNorvégia–MAGYARORSZÁG33–25
NEGYEDDÖNTŐ
1. 25. 20.30
Gdansk
Franciaország–Németország35–28
1. 25.18.00
GdanskNorvégia–Spanyolország34–35 – 2 h.u.
1. 25.20.30 StockholmSvédország–Egyiptom26–22
1. 25.18.00
StockholmDánia–MAGYARORSZÁG40–23

60. perc: Vége, Dánia megnyerte!

60. perc: Jakobsen a bal szélről még egyszer, és ez már jó, 23–26!

60. perc: Daniel Dujshebaev tör be, lő, Ladin véd, de hetes! Solé, és Landin párharcát is a kapus nyeri! Elképesztő!

59. perc: Hét a hat ellen a dánok. Éééés hetes! Odriozola belül védekezett. Mikkel Hansen...Pérez de Vargas kivédi!!!

59. perc: Dán időkérés. Mégsem dőlt még el.

59. perc: Üres kapuval támadnak a dánok. Hansen eladja. Odriozola nem téveszti el az üres kaput, 23–25.

58. perc: A. Dujshebaev szépít, 22–25.

57. perc: Jörgensen szerzett labdát a spanyol kilencesen, s nem hibázott, majd Canellas válaszolt gyorsan, 21–25. Eldőlt...

56. perc: Gidsel passza után Saugstrup beállóból eredményes, aztán ráadásul a spanyolok elkapkodják, s gyorsan megpróbáltak az üres kapuba találni– sikertelenül, eldőlt?

55. perc: Jakobsen megint... bal szél, kapufa. Aztán Gidsel visszaszerzi.

54. perc: Meddő spanyol támadások végén A. Dujshebaev lövését védte Landin.

53. perc: Spanyol időkérés.

53. perc: Megint három közte: Pytlick tört be két ember között, 20–23.

52. perc: Kirkelökke a jobbról bezzeg nem ront, 20–22.

51. perc: Úgy néz ki, most Jakobsen a sláger a dánoknál, csak viszonylag rossz, merthogy Pérez de Vargas védi az újabb kísérletét...

50. perc: Odriozola kap két percet.

49. perc:Jakobsen megint labdát kap a balon, most betalál. Serdio válaszol gyorsan, 20–21.

48. perc: Jakobsen kap labdát a bal szélen, de mellé lő...Canellas nem, 9-ről talpról, nagy gól, 19–20.

47. perc: Odriozola harcolt ki hetest, amit Solé belő, 18–20.

46. perc: Gidsel megint nem talál kaput, most fölé lő.

45. perc: Pytlick lövését védi PdV, aztán Migallón eredményes gyors indításból. 17–20.

44. perc: Serdio töri meg a spanyol gólcsendet.16–20.

42. perc: Remek dán védekezés a spanyolok hosszú támadás végén nem tudják bevenni Landin kapuját.

40. perc: Hansen eredményes hetesből, aztán Landin védi bravúrral Solé újabb kísérletét. 15–20.

39. perc: Pytlick gólja után Alex Dusebaev lendületből lő szép gólt, 15–19.

38. perc: Perez de Vargas véd egyet, aztán beíveli a labdát az üres kapuba, 14–18.

37. perc:A. Dujshebaev lövését úgy tűnt, védi Landin, de becsorog, a túloldalon meg Jakobsen iratkozik fel a gólszerzők közé. Aztán Landin védi Solé lövését a szélről. 13–18.

36. perc: Pytlick lövését védi PdV, aztán Gidsel eredményes középről, 12–17.

35. perc: Solé táncoltatja meg Landint egy hetesnél, 12–16.

34. perc: Most Saugstrup kap labdát beállóban, ő sem ront. 11–16.

33. perc: A. Dujshebaevhez jut el a labda beállóban, be is lövi, 11–15.

32. perc: Hansen lövését védi a spanyol kapus.

31. perc: Folytatódik a mérkőzés, a spanyoloké az első támadás, Casado lőtt mellé a szélről.

30. perc: Újabb kihagyott spanyol helyzet, majd egy rontott dán gyors indítás és ezzel vége is, 15–10 a dánoknak a félidőben.

29. perc: Canellas lövését blokkolják, majd Gidsel vezeti a lerohanást, 10–15.

28. perc: ...aminek a végén Pytlick lövi az újabb dán gólt, 10–14.

27. perc: Rossz spanyol bejátszás, után dán támadás...

26. perc: Mikkel Hansen nem kegyelmez, 10–13.

25. perc: Dán időkérés.

24. perc: Daniel Dujshebaev lövi vállon Landin kapust, aki őrült bikaként ront neki a kapujából a spanyolnak, majd kisebb tömegjelenet bontakozik ki – megvideózták az esetet a bírók, nem ítélnek semmit.

23. perc: Solé hetese jó, majd Gidsel labdaeladása után Alex Dujshebaev csökkenti egyre a különbséget, Pytlick viszont nem hagyja annyiban,10–12.

22. perc:D. Dujshebaev lövését védi remek mozdulattal Landin, aztán PdV. is bemutat egy védést.

21. perc: Fernández második góljával 8–11.

20. perc: Magnus Landin állítja vissza a négygólos különbséget, 7–11.

19. perc:Daniel Dujshebaev töri meg a gólcsendet, 7–10.

18. perc: Maqueda nyomja orrba Mikkel Hansent, két perc – videózás után.

17. perc:Daniel Dujshebaev kapufát lő...

16. perc: Gól után két perc Saugstrupnak.

15. perc:Saugstrup rég volt már eredményes, 6–10.

14. perc: Kirkelökke, Casado és Pytlick lövése sem talál utat a kapuba.

13. perc: Daniel Dujshebaev lövését blokkolták a védők.

12. perc:Solé góljára Gidsel válaszol, 6–9.

11. perc: Mikkel Hansen próbálkozását hárítja PdV.

10. perc: Maqueda lövése nem jó, Landin véd ismét.

9. perc: Niklas Landin újabb védésére Pytlick góllal kontráz, majd PdV is bemutat egy újabb védést, 5–8

8. perc: Pytlick és Magnus Landin góljával kettővel meglépnek a dánok, 4–6.

7. perc: Serdio egyenlít, 4–4!

6. perc: Újabb dán hetes, ezt is Hansen végzi el, de Pérez de Vargas kivédi! 3–4!

5. perc:Az első hetes, Mikkel Hansen be is lövi, Maqueda meg pihenhet két percet. 3–4!

4. perc: Mikkel Hansen első góljára Valera válaszolt, 3–3.

3. perc: Saugstrup újabb gólja után Canellas sérült meg, a térde bánta az ütközést, aztán Figueras és Fernández góljával egyenlítettek a spanyolok, 2–2.

2. perc: Valera pattintott lövését tolta fölé Landin, aztán Saugstrup lövése már megadásra került. 0–1.

1. perc: A dánok kezdték a mérkőzést. Nyitásként Saugstrup gólját nem adták meg.

ELŐZMÉNYEK

A magyar válogatottat történelmi verésben részesítő dán válogatott a spanyolokkal csap össze a döntőbe jutás kiharcolásáért. Kövesse a mérkőzés eseményeit folyamatosan frissülő közvetítésünk segítségével!