NB I: Vicc kategória! Mennyire vette komolyan a bíró a meccset? – a Honvéd edzője a kiesés után

2023.05.28. 07:07
Hornyák Zsolt és Dean Klafuric (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB I 33., utolsó fordulójában a Budapest Honvéd izgalmas hajrá után 2–1-re kikapott a Puskás Akadémiától, így kiesett az élvonalból. A felcsútiak sem örülhettek a lefújáskor, mert nem szerezték meg a harmadik helyet a Debrecen győzelme miatt. A találkozó után így értékeltek a vezetőedzők.

A Puskás Akadémia trénere, Hornyák Zsolt azzal kezdte: azt kapta az utolsó meccsektől, amit várt.

„Az ellenfél most is az életéért játszott, végig érezhető volt, példásan küzdött az eredményért. Örülök, hogy a csapatom hozzáállása százszázalékos volt, uraltuk a mezőnyt a végig, beszorítottuk az ellenfelet. A kontrákat jól lekezeltük, idő kérdése volt, hogy mikor tudunk gólt szerezni. Jó beindulásaink voltak, Corbu gólja szerintem érvényes volt, de a bíró nem így döntött. Lehetett volna nagyobb is a különbség. Köszönöm a csapatomnak a hozzáállást az utolsó meccsekhez, a küzdőszellemet. Érdekes szezon volt, négy éve vagyok itt, de még soha nem volt ennyire kiegyenlített a bajnokság. Nem volt olyan csapat, amelyik nyugodtan dolgozhatott volna, mégis ki tudtunk hozni egy Gruber Zsombort, Komáromi Györgyöt, Kern Martint és Marius Corbut. Innen szeretném folytatni a munkát küzdőszellemmel, belső erővel, fiatalsággal és gyorsasággal.”

HORNYÁK ZSOLT SAJTÓTÁJÉKOZTATÓJA

GRUBER: MINDENKIBEN VAN FÁJDALOM, DE TÚL KELL TENNI MAGUNKAT RAJTA

A Budapest Honvéd vezetőedzője, Dean Klafuric az előzményekkel kezdte.

„Fontos játékosaink hiányoztak, tegnap az edzésen például kettőt veszítettünk el a kezdőből, Bocskay és Kerezsi szenvedett sajnálatos sérülést. Ma a srácok mindent megtettek, jól játszottak, büszke vagyok rájuk emiatt. Tényleg meghaltak a pályán, úgyhogy nem ezt érdemelték. Ott volt egy egyértelmű büntető a meccs vége felé. Nem értem, hogy a játékvezető miért nem ellenőrizte le, és nézte meg a monitoron az esetet. Ráadásul öt percet vártunk a döntésre, mindkét oldalon volt három csere, volt egy piros lap, ezután hosszabbított hat percet. Nem értem, ez vicc kategória. Nem tudom, mennyire vette komolyan a játékvezető a mai meccset. Nekünk viszont ez egy borzasztóan kemény helyzet volt. Most mindenki frusztrált és csalódott.”

A Nemzeti Sport arról kérdezte: el tudja-e képzelni magát a jövőben a Honvéd vezetőedzőjeként?

„Igen, el tudom képzelni, hogy maradjak, különösen a fiatal játékosok miatt. Ez egy folyamat, egy utat jár be a klub a fiatalokkal. El tudom képzelni, hogy maradjak, a szerződésem még él, de a végső döntést a vezetőség fogja meghozni. A cél pedig az lenne, hogy minél hamarabb, akár már a következő szezonban visszajussunk. Öt fiatal debütált a Honvédban az irányításom alatt, szeretném folytatni ezt a munkát, fejleszteni őket, küzdeni velük a második ligában. De természetesen tapasztaltabb játékosokra is szükség lenne.”

DEAN KLAFURIC SAJTÓTÁJÉKOZTATÓJA

NB I
33. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Bp. Honvéd 2–1 (Slagveer 87., Favorov 90+3., ill. Szolnoki 90. – öngól)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!