Roland Garros: Alcaraz sérülése közbeszólt, Djokovics a döntőben

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2023.06.09. 14:46
Alcaraz sérülése gyakorlatilag lezárta a meccset (Fotó: Getty Images)
A francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) férfi egyes versenyének első elődöntőjében Novak Djokovics négy szettben legyőzte a világelső Carlos Alcarazt, aki a harmadik játszma elejétől sérülten játszott.

A kavargó szélben Novak Djokovics kezdett nyugodtabban. A szerb klasszis magabiztos volt a hálónál, míg Carlos Alcaraz többször is rontott. A harmadik helyen kiemelt 36 éves legenda 2:1-nél az első bréklabdáját kihasználva elvette a fiatal spanyol adogatását. 4:2-nél egy maratoni gém végén Djokovics három bréklabdát is hárított, ezzel nagy lépést tett a szett megnyerése felé. Először 5:3-nál, fogadóként volt szettlabdája, aztán adogatóként úgy, hogy előtte egy bréklabdát is hárítania kellett. De a jó szervái megmentették, így végül hozni tudta az első játszmát. 3:6

A második szettben Alcaraz az első szervái mögött nagyobb százalékban kezdte megnyerni a pontokat. A harmadik gémben a meccs, a torna, de talán az év legnagyobb nyerőjét ütötte a világelső. Visszafelé futva, kifordulva, még a második pattanás előtt ütött el tenyeressel keresztbe röviden. Ez még Djokovicsnak is tetszett, mosolygott. A játék végül egy Djokovics-hibával ért véget.

Aztán 4:3-as Alcaraz-vezetésnél Djokovics alkarját ápolni kellett, ki is kérte a háromperces egészségügyi szünetet hozzá. Utána új labdákkal ő adogathatott, és úgy tűnt, a fájó alkarja a fonákjainál és a szerváinál hátráltatja őt. A világelső aztán összességében a meccsen hatodik bréklabdáját már kihasználta, ezzel előnybe került. Djokovics azonban nem az a feladós típus, és egyből visszajött. A szerb 5:4-nél a szettben maradásért adogatott, és 0:40-ről megfordította a gémet, és egyenlített (5:5). A következő játékban bréklabdája is volt, de Alcaraz végül hozta az adogatását, aztán Djokovicsénál ismét három játszmalabdája lett, most viszont már az elsőt kihasználta! 7:5

A harmadik szett sajnos nem azt hozta, amit vártunk. A sajnost egy sérülés miatt írjuk, ugyanis Alcaraz a második gémben előbb az ujját fájlalta, aztán a lábát. Úgy tűnt, mindkettő begörcsölt neki. Kikérte az ápolást, ami a szabályok értelmében azt jelentette, hogy a következő gémet Djokovics automatikusan megnyerte. Ráadásul ebben az esetben ez bréket jelentett. A világelső a folytatásban alig tudott futni, így a szerb gyakorlatilag simán nyerte egymás után a játékokat. A szett után Alcaraz – ahogy a második végén Djokovics – bevonult az öltözőbe. 1:6

A negyedik szettre ugyan kijött Alcaraz, de már nem tudta felvenni a versenyt Djokoviccsal. A világelső ugyan nyert szép pontokat, a végén egy játékot is elvitt, de szemmel láthatóan nem volt egészséges. A szerb teniszlegenda könyörtelen volt, így ismét Grand Slam-döntőt játszhat, és hajthat a harmadik Roland Garros-győzelmére! 1:6

A meccslabda

ROLAND GARROS, PÁRIZS (49 600 000 euró, salak)
FÉRFI EGYES
ELŐDÖNTŐ
Carlos Alcaraz (spanyol, 1.)–Novak Djokovics (szerb, 3.) 3:6, 7:5, 1:6, 1:6

A MECCS UTÁN
ELŐDÖNTŐ

Alexander Zverev (német, 22.)–Casper Ruud (norvég, 4.)

ELŐZMÉNYEK

A világelső Carlos Alcaraz – akit a római 1000-es tornán Marozsán Fábián két szettben legyőzött – az eddigi öt mérkőzésén csupán egy szettet veszített, a második fordulóban a japán Daniel Taro tréfálta meg. Úgy tűnik, Marozsán alaposan feltüzelte őt, hiszen a nyolc között Sztefanosz Cicipasz sem tudta őt megszorongatni, az első két játszmában csupán három játékot bukott. A Roland Garroson először elődöntőt játszó 20 éves világelső Novak Djokovics ellen is egyértelmű esélyesnek számít, de a szerb klasszist természetesen soha sem szabad leírni.

Djokovics is csupán egy szettet veszített az elődöntőig vezető útja során, a második fordulóban pedig Fucsovics Mártont győzte le. A 22-szeres Grand Slam-tornagyőztes eddig kétszer nyert Roland Garrost, legutóbb 2021-ben. Biztosak lehetünk benne, hogy még mindig nagyon éhes a sikerre! Az Australian Openen idén már diadalmaskodott, de salakon most nehezebb dolga lesz.

A modul betöltése eltarthat néhány másodpercig.