Férfi kosár, vb-selejtező: fordulás után francia kiütés

F. Z.F. Z.
2022.07.04. 22:08
null
Fotó: FIBA
A portugálok elleni pénteki győzelmével továbbjutó magyar férfi kosárlabda-válogatott súlyos, 41 pontos vereséggel zárta a világbajnoki selejtezőket Franciaországban.

A Real Madrid centerének, Vincent Poirier-nek a zsákolásával indult az E-csoport utolsó mérkőzése Mouilleron-Le-Captifban, majd a sérülés miatt ezúttal is hiányzó Hanga Ádám csapattársa két perc múlva ismét húzott egy nagyot.

Mindkét együttes sok hibával játszott és pontatlanul dobott az első negyedben, amely mindössze 26 pontot hozott. A magyar csapat, amely járatproblémák miatt csak a találkozó napján érkezett meg Franciaországba, első triplája a 12. percben Pongó Marcell révén született, ez már a csapat hetedik próbálkozása volt, de csak az első jó.

Közben egyre több lefutásgólt szereztek a lendületesen kosarazó hazaiak, meg is léptek tíz ponttal, amit a félidő végén 14-re növeltek. Fordulás után négy perccel már majdnem harminc egység volt a különbség, mivel a vendéglátó futott egy 15–0-s etapot, míg a magyarok majd tíz percig (!) egyetlen pontot sem szereztek a második negyed hetedik percét követően.

El is dőlt a meccs, mert a hazaiak összességében produkáltak egy 39–2-es rohanást, amely során a válogatottunk játéka szétesett, míg a tavaly Kaposváron 24 ponttal nyerő franciák kijavították a pénteki, Montenegróban elszenvedett csorbát, és kiütéses győzelmet arattak, ezzel csoportelsőként zárták az E-jelű négyest.

KOSÁRLABDA
Férfi világbajnoki selejtező, 6. forduló
E-csoport

FRANCIAORSZÁG–MAGYARORSZÁG 81–40 (15–11, 24–14, 29–2, 13–13)
Mouilleron-Le-Captif, 4000 néző. Vezette: Aunkrogers (lett), Suslov (észt), Fuska (szlovák)
FRANCIAORSZÁG: Albicy 5/3, Okobo 2, Lang 3/3, M′BAYE 10/9, POIRIER 9. Csere: Lacombe 4, MALEDON 15/9, JAITEH 13, Labeyrie 5, Tarpey 5, Quattara 6, Cornelie 4. Szövetségi kapitány: Vincent Collet
MAGYARORSZÁG: Somogyi Á. 6, Vojvoda 7/6, Benke 2, Keller Á. 2, Allen 2. Csere: Hopkins 4/3, Perl 7/3, Filipovity 2, Pongó Marcell 6/6, Golomán 2. Lukács, Szabó Zs. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan
Az eredmény alakulása. 3. perc:
7–2. 6. p.: 9–6. 9. p.: 13–6. 12. p.: 20–11. 15. p.: 30–20. 17. p.: 30–25. 26. p.: 55–25. 30. p.: 68–27. 34. p.: 69–33. 37. p.: 75–35