NL: a feljutó törökök Feröeren, a kazahok Azerbajdzsánban kaptak ki

2022.09.25. 23:05
null
Kikaptak a kazahok (Fotó: Kazah Labdarúgó-szövetség)
A labdarúgó Nemzetek Ligája C-ligájában két csoportgyőztes is kikapott: Törökország Feröeren 2–1-es, míg Kazahsztán Azerbajdzsántól 3–0-s vereséget szenvedett.

A már biztos csoportgyőztes Kazahsztán Azerbajdzsánba utazott a záró fordulóban, ám a befejezés feltehetően nem úgy sikerült, ahogyan a vendégek eltervezték: kapura lövési kísérlet nélkül hozták le a 90 percet, igaz, már a 36. percben emberhátrányba kerültek, mivel Nurali Alip két perc alatt két sárga lapot kapott. Az azeriek a második félidőben háromszor is eredményesek voltak, ennek köszönhetően 3–0-s sikert könyvelhettek el, és a második helyen zárták a csoportot.

A Szlovákiában hatályos, fehéroroszokra vonatkozó beutazási tilalom miatt másik helyszínt kellett keresni a szlovák–fehérorosz mérkőzésnek, így került a két csapat semleges helyszínre, Topolyába, a TSC Arénába. Juraj Kucka hiába szerzett vezetést a 34. percben, a videobíró segítségével, kezezés miatt érvénytelenítették a találatot. Ivan Bahar viszont már érvényes gólt jegyzett, előnyhöz juttatva a beloruszokat. Szlovákiának a második játékrészben csak egyenlítésre futotta – 1–1-es döntetlennel ért véget az összecsapás.

A török válogatott teljesítménye erősen visszaesett az utolsó két fordulóra: a Luxemburg elleni hatgólos döntetlent követően Stefan Kuntz együttese kikapott Feröeren. Törökország a második félidő elején egy védelmi hibát követően került hátrányba, majd Joan Edmunsson parádés emelésével már kettővel vezetett Feröer. A harmatosan játszó vendégek erejéből csak a szépítésre futotta. 2–1

Litvánia egy ponttal esik ki a D-ligába, miután hajrában kapott góllal Luxemburgban is vereséget szenvedett. A második félidőben Gerson Rodriguestől les miatt elvettek egy gólt, ám a támadó nem sokkal a meccs vége előtt közelről be tudott találni érvényesen is.