Férfi kézi NB I: a Veszprém simán legyőzte hazai pályán a Gyöngyöst

2022.10.01. 19:54
Fotó: VEOL/Penovác Károly
A férfi kézilabda NB I 5. fordulójában a Telekom Veszprém 39–30-ra legyőzte a Gyöngyöst, a Csurgó hazai pályán diadalmaskodott a Budakalász ellen. A Cegléd szoros mérkőzésen egy góllal múlta felül a Budai Farkasokat.A nap záró találkozóján a Pick Szeged nem adott esélyt a Fradinak, és 39–33-ra nyert.

A Gyöngyös jól tartotta a lépést a Telekom Veszprémmel a mérkőzés elején, sokáig egy góllal ment csak a legutóbbi kiírás ezüstérmese, még 11–10 is volt az állás. Ezt követően viszont elhúzott a Veszprém, négygólos hazai vezetéssel vonultak szünetre a felek.

A második játékrész elején még két gólra visszajött a Gyöngyös, de kiegyenlíteni már nem tudott, sőt ezután már csak egyre nagyobbra nyílt az olló a két csapat között. A végére semmi izgalom nem maradt, a Veszprém 39–30-ra nyerni tudott, s továbbra is százszázalékos.

Gasper Marguc a 350., míg Ilic Zorán az 50. mérkőzését játszotta Veszprém-mezben.

A Pick Szegednek nem okozott legyőzni a Ferencvárost. Alilovicék végig kézben tartották a mérkőzést, a különbség tízgólos is volt. A meccs hajrájában a Fradi némileg kozmetikázta az eredményt, de nem tudta szorossá tenni.

A vég e 39–33 lett. Rosta Miklós egymaga 13 gólt szerzett, vagyis a teljes hazai termés harmada fűződik a nevéhez.

Elképesztő szoros összecsapást vívott a két sereghajtó, a Cegléd és a Budai Farkasok. A mérkőzésen nem volt olyan, hogy az egyik csapat három gólnál többel vezetett volna, a félidőben 10–10 volt az állás. A döntetlen tűnt a legvalószínűbbnek, ám az utolsó percben a Cegléd 21–20-ra megnyerte a találkozót, s megszerezte első győzelmét az idényben.

Jó formában kezdte az idényt a Csurgó, amely esélyesként fogadta a két győzelemmel és két vereséggel álló Budakalászt. Az esélyeknek megfelelően a hazaiak örülhettek a lefújás után, a Csurgó három góllal, 30–27-re diadalmaskodott.

FÉRFI NB I
Telekom Veszprém–HE-DO B.Braun Gyöngyös 39–30 (20–16)
Veszprém, 1100 néző. V: Hajdu, Halász.
VESZPRÉM:
CUPARA 1 – Vajlupau 3, ILIC Z. 5, LUKÁCS P. 3, A. Nilsson 3, ED-DERA 4, Elísson 4. Csere: Corrales (kapus), Sipos 2, LIGETVÁRI 3, PESMALBEK 4, Gasper Marguc 4 (1), Strlek 3. Edző: Momir Ilics
GYÖNGYÖS: A. Tomics – Lakosy, Schmid, Potisk 3 (1), HEGEDŰS M. 4, Hamidovic 3, Menyhárt 3 (1). Csere: Bartucz (kapus) 1, Halász 1, Schäffer 3, Bura 2, Jóga 3, Gráf, VARSANDÁN M. 7 (5), Gerdán, Nkousa. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–5. 14. p.: 9–7. 21. p.: 14–11. 27. p.: 19–14. 36. p.: 22–20. 43. p.: 26–23. 51. p.: 34–26. 57. p.: 36–27. Kiállítások: 4, ill. 12 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 7/7
MESTERMÉRLEG
Momir Ilics:
– A támadásokkal nem volt gond, a védekezéssel ellenben igen, a Gyöngyös jól és türelmesen támadott. Hátul csak a második félidő második felében javultunk fel, és a könnyű góljaink jelentették a győzelem kulcsát. Különösen elégedett vagyok Lukács Péter és Ilic Zoran harcos játékával, így kell folytatniuk.
Bíró Balázs: – Már a hazaiak összeállításán láttuk, hogy több játékost pihentetnek, ami lehetőséget adott nekünk, hogy szorosabbá tegyük a mérkőzést. Fontos volt, hogy tartani tudjuk magunkat, mert sokat számítanak az ilyen tempójú meccsek a közvetlen riválisaink ellen. Alapvetően elégedett vagyok, voltak periódusok, amikor egyenrangú partnerei voltunk a Veszprémnek.

Csurgói KK–CYEB-Budakalász 30–27 (13–11)
Csurgó, 500 néző. V: Bóna Szabolcs, Földesi Csaba.
CSURGÓ: Holló – Tóth Á. 2, MARKEZ 6, Skol, Rotim 3, Herceg 5, Bazsó 1. Csere: FÜSTÖS Á., Konyicsák (kapus), KRSZMANCSICS 7 (3), Krecic 3, Szeitl L. 1, Gábor M., Spruk 2, Borsos, Vasvári. Edző: Baranyai Norbert
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú 1 (1), SINKOVITS 10, Koncz 1, Mihalin 2, Juric-Grgic 3, KOVÁCS D. 4. Csere: Djordjeszki (kapus), Maracskó, Tóth R. 1 (1), Tóth Sz., KISS B. 5, Tyiskov, Vrhovina, DÁVID M., Berényi. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 15. p.: 9–6. 22. p.: 11–10. 28. p.: 12–11. 35. p.: 17–14. 41. p.: 21–17. 47. p.: 25–19. 52. p.: 27–23. 56. p.: 29–26. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2
Baranyai Norbert:
– Sikerült elérnünk a célunkat, megszereztük a két bajnoki pontot, ettől függetlenül van még min javítanunk. A csapat keményen küzdött, látszott, hogy mindenki motivált, de nem sikerült nagyobb előnyt kiharcolnunk, így az utolsó pillanatig küzdenünk kellett. Örülök a győzelemnek, ebből tudunk tovább építkezni.
Csoknyai István: – Mérhetetlenül csalódottak vagyunk… Nagyot küzdöttünk, mindent megtettünk a győzelemért. Tudtuk, hogy Csurgón nem könnyű játszani, mi több, pontot vagy pontokat elhozni, de mindent elkövettünk hogy ez sikerüljön. Sajnos az akarat nem volt elég, sok olyan apró hibánk volt, ami eldöntötte a mérkőzést. Ha ezeket ki tudjuk javítani, akkor az ilyen parázs mérkőzéseken is nagyobb esélyünk lesz a győzelemre.

Pick Szeged–Ferencvárosi TC 39–33 (20–13)
Szeged, 2500 néző. V: Sándor, Szikszay.
SZEGED: MIKLER – B. Radivojevics 2 (1), TÖNNESEN 6, Bombac, ROSTA M. 13, Bodó 1, Frimmel 3. Csere: Alilovic (kapus), Gaber 2, Garciandía 1, Szita 2, Martins 3, BLONZ 6, Sostaric. Edző: Juan Carlos Pastor
FTC: Borbély – IMRE B. 4 (1), Bognár, Debreczeni 4, J. Mikita, Nagy Bence 1, Lékai 2. Csere: Győri K. (kapus), Kovacsics 4, Balogh Zs. 1, PRAINER 6, Csörgő 2, Bujdosó 2 (1), Bohács 1, FÜZI 6, Pordán. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 8. p.: 7–3. 14. p.: 11–5. 21. p.: 16–6. 24. p.: 17–9. 27. p.: 19–11. 32. p.: 21–14. 37. p.: 27–17. 42. p.: 28–20. 47. p.: 31–25. 51. p.: 33–27. 56. p.: 35–29. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2
Juan Carlos Pastor:
– Számomra meglepetés volt az első félidőben nyújtott remek teljesítményünk, ugyanis a kieli Bajnokok Ligája-mérkőzésünkről pénteken, a késő esti órákban érkeztünk Szegedre. Elégedett vagyok, mert egyrészt győztünk, másrészt mindenki egészségesen vonult az öltözőbe.
Pásztor István: – Azt kértem játékosaimtól, hogy végig diktáljanak nagy tempót, és alakítsanak ki minél több helyzetet. Biztató, hogy negyven percig tartottuk a lépést a kitűnő Szegeddel. Hiányérzetem azért van, mert különösen az első félidőben számos ziccert elhibáztunk.

BUDAI FARKASOK-RÉV GROUP–HÉP-CEGLÉD 20–21 (10–10)
Budaörs, 450
néző. V: Nagy F., Túróczy.
BUDAI FARKASOK: MERKOVSZKI – Kecskeméti T. 1, ENOMOTO 6, Vuleta 1, Auer 1, Rédai, Nurelden 4. Csere: Tóth N. (kapus), Szövérdffy 1, Holdosi 1, Németh A. 4 (1), Valler 1, Kvastek. Edző: Koi Endre
CEGLÉD: TAMÁSI – PÁSZTOR Á. 8 (4), Kállai 1, Juhász K. 1, Mazák 1, Bartha 3, Szepesi I. 4 (1). Csere: Kránitz (kapus), Kende 1, Tóth M., Hajdú, Teleki 1, Markovics 1, Szűcs Balázs. Edző: Nagy Károly
Koi Endre: – A végjátékban olyan buta hibákat követtünk el, amilyenek nem férnek bele egy ilyen rangadóba. Nekünk még tanulnunk kell, hogy az NB I-ben minden apró hiba számít, főleg a végjátékban. Ez a második olyan mérkőzésünk, amelyen az utolsó pillanatban úszik el pont. Ez a tanulópénz, amit nekünk meg kell fizetnünk, hogy valóban NB I-es csapat lehessünk.
Nagy Károly: – Két elfogódott csapat játszott, az egyiknek két hete volt egy nagy kudarca, nekünk egy hete, de összeszedtük magunkat. Az is látszik viszont, hogy még nem vagyunk összeszokva, nem játszunk dinamikusan. Nagy taktikai csatát vívtunk, amelyből a végén mi jöttünk ki győztesen.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–DABAS KC 30–33
Veszprém, 300 néző. V: Andorka, Hucker.
VESZPRÉM: Balogh – Szmetán P. 3, PULAY 7, Kristóf M., Szrnka, STRANIGG 7, Hári 2. Csere: Podoba, Miklós G. (kapusok), Machác 1, Molnár B. 6 (3), Preszter, Bugyáki, Vetési 3, Szatmári 1. Edző: Konkoly Csaba
DABAS: Pallag – Ács T. 1, SZÖLLŐSI SZ. 7, Garajszki, Koller 2, ZDOLIK 8, KATONA 3. Csere: Nagy T. (kapus), HORVAT 10 (3), Bálint B., Bognár N., Fekete B., Tarabochia 1, Hutvágner 1. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 14. p.: 5–10. 25. p.: 12–14. 35. p.: 16–17. 43. p.: 21–22. 52 .p.: 25–29. 57. p.: 28–32. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Konkoly Csaba: – Megérdemelten nyert a Dabas, úgy tűnik, nekünk ezúttal ez a szerep jutott. Ugyanúgy kezdtük a meccset, mint korábban, ugyanazokkal a hibákkal, így az ellenfél többgólos előnyre tett szert. Ami biztató, az az akarásunk.
Tomori Győző: – Örülök a fontos győzelemnek, miután nehéz sorsolásunk volt, mindent egy lapra feltéve készültünk erre a mérkőzésre. Szerencsére megvoltak csapatomban a kiemelkedő teljesítmények, amikre régóta vártunk. A végén higgadtak maradtunk.