Hatgólos meccsen ikszelt az MTK Barcikán, tízgólos meccsen győzte le a Hali a Mislenyt

2022.11.27. 12:50
null
Hatszor ünnepelhettek a szombathelyi játékosok a Kozármisleny ellen
A szombati Gyirmót–Szeged (0–1) találkozó után vasárnap kilenc mérkőzést játszottak a labdarúgó NB II 18. fordulójában. Kora délután az MTK fordulatos mérkőzésen 3–3-ra végzett a Kazincbarcika otthonában, míg a Csákvár Nyíregyházán nyert. 15 órától az éllovas Diósgyőr három góllal győzött az ETO otthonában. A még mindig veretlen Pécs a Baranya megyei rangadón a Szentlőrincet verte meg egy ráadásban szerzett találattal, míg a Haladás tízgólos találkozón múlta felül a Kozármislenyt.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–KOZÁRMISLENY 6–4 (5–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 803 néző. Vezette: Kovács Imre (Szalai Balázs, Kovács Gábor)
HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató, Németh Milán, Bosnjak (Nyíri, 83.) – Derekas, Rácz B., Doktorics (Horváth R., 61.), Tóth M. – Csernik (Tarján, 83.), Molnár R. Vezetőedző: Michal Hipp
KOZÁRMISLENY:
Lékai – Beke P. (Szabó D., 83.), Horváth D. (Füredi, a szünetben), Gajág, Turi – Kosznovszky, Bartha L. (Hampuk, 86.), Tölgyesi, Vajda R. (Kirchner, 65.) – Nagy E., Vogyicska B. (Guth, 83.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
Gólszerző:
Rácz B. (11-esből, 1–0) a 2., Horváth D. (1–1) a 18., Molnár R. (2–1) a 18., Doktorics (3–1) a 25., Nagy E. (3–2) a 35., Derekas (4–2) a 36., Molnár R. (5–2) a 43., Derekas (6–2) az 52., Bartha L. (6–3) a 70., Szabó D. (6–4) a 89. percben
MESTERMÉRLEG
Michal Hipp: –
Örülök, hogy sok gólt sikerült szerezni egy olyan csapat ellen, amelyik labdabiztos és bátran felvállalja a támadójátékot. Játékosaim maradéktalanul végrehajtották azt, amit edzésen gyakoroltunk, ennek tudható be, hogy a helyzeteinket sikerült majdnem százszázalékosan kihasználni.
Szekeres Zoltán: –
Rengeteg hibával játszottunk, ezt a Haladás könyörtelenül kihasználta. Hiába volt még több helyzetünk is, azokból csak négy gólt sikerült szerezni.

ETO FC GYŐR–DIÓSGYŐRI VTK 0–3 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 1107 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Rózsa Dávid, Ország Péter)
ETO:
Ruisz – Szujó (Vincze Á., 90+1.), Fodor F., Papp Milán – Kovács K., Toma (Vitális, 61.), Kiss Bence, Tuboly (Kovács I., a szünetben), Benczenleitner – Óvári (Borsos, a szünetben), Babati (Kiss M., 78.) Vezetőedző: Tímár Krisztián
DVTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bokros (Farkas D., 82.), Bárdos – Koman (Radics, 74.), Bényei Á., Bertus (Illés B., 82.) – Gera D. (Könyves, 82.), Eppel (Jurek, 61.), Lukács D. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Csirmaz (0–1) a 13., Gera D. (0–2) a 43., Lukács D. (0–3) a 65. percben
Tímár Krisztián: – Rendkívül kishitűen játszott a csapat, többen nem érzik át, milyen múltú klubban futballoznak. Nem hivatkozhatok a sérülésekre, egyelőre az öltözőbeli fogadkozások jobban mennek, mint a pályán a játék.
Kuznyecov Szergej: – Sikerült jól feltérképezni a Győr játékát, jó estét szereztünk magunknak és a szurkolóinknak. Éretten, taktikusan futballozott a csapat, a három gól mellett még helyzeteket is kidolgoztunk.

A ráadásban szerzett góllal győzte le a PMFC a Szentlőrincet

PMFC–SZENTLŐRINC 2–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion, 2000 néző. Vezette: Berke Balázs (Tóth II. Vencel, Vígh-Tarsonyi)
PMFC: Helesfay – Svedjuk (Marques-Airosa, 90+2.), Rácz L., Katona L., Hadaró – Kesztyűs B. – Gera Z., Nikitscher, Kocsis B. (Terbe, 71.), Harsányi – Tóth-Gábor. Megbízott edző:Lazar Stanisics
SZENTLŐRINC: Prokop – Lénárt, Nagy Zs., Havas, Kiss-Szemán – Németh E. – Rétyi (Tamás L., 90.), László D. (Grumics, 71.), Daróczi (Vidnyánszky, 82.), Szabó M. – Filipovics (Mervó, 71.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző: Nikitscher (1–0) a 13., Grumics (1–1) a 85., Harsányi I. (2–1) a 90+1. percben
Lazar Sztanisics
: – Igazi rangadót játszottunk, nagyon intenzív meccset láthattak a szurkolók. Az első félidőben még nem kaptunk vissza mindent abból, amit elterveztünk, a másodikban viszont sokkal többet. A végén ismét megmutattuk, remek a mentalitásunk.
Jeremiás Gergő: – Kaptunk egy kis ízelítőt abból, hogy a Pécs miért szerepel ott a tabellán, ahol. Sokat tettünk azért, hogy pontot szerezzünk, mindkét félidőben akadtak lehetőségeink, de a végén váltott és nyert a Pécs.

TISZAKÉCSKEI LC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, 200
néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Végső, Csáki, Farkas N. – Vachtler (Winkler, 75.), Geiger (Gyurján B., 75.), Kiss N. (Lovas A., 90.), Szekér (Pongrácz, a szünetben) – Zamostny, Horváth Z. (Máté Zs., 75.). Vezetőedző: Klausz László
BÉKÉSCSABA: Krnács – Bora, Farkas M., Fazekas (Máris, 65.), Puskás G. (Hodonicki, 86.), Zvara (Lukács R., 77.) – Kitl M., Horváth P., Mikló – Ilyés T. (Yasin, a szünetben), Czékus (Talpalló, 77.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző:
Horváth Zoltán (1–0) a 6., Geiger (2–0) a 46. percben
Klausz László: –
A mérkőzés döntő részén úgy futballoztunk, ahogyan megbeszéltük. Az első és a második félidő között az volt a különbség, hogy szerkezetet és taktikai elképzelés kellett váltani. Az első játékrészben a letámadásunk jól működött, akkor nem kerültek helyzetbe a csabaiak.
Brlázs Gábor
: – Mindkét félidőt rosszul kezdtük, mert korán kaptuk a gólokat, és ez megpecsételte a sorsunkat. Eljutottunk helyzetekig, de csak a kapufát találtuk el. Megérdemelten nyert a hazai csapat.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–MTK BUDAPEST 3–3 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 650 néző. Vezette: Csonka Bence (Buzás Balázs, Medovarszki János)
KAZINCBARCIKA: Megyeri I Gábor – Szemere (Székely K., 80), Ur, Horváth M., Süttő – Csatári, Ádám F., Nagy J. (Heil, 90.), Kurdics (Hleba, 75.), Szabó B. (Székely D., 75.) – Pálinkás (Takács T., 80.)
Vezetőedző: Varga Attila
MTK: Somodi – Varju, Kocsis G., Szépe, Medgyes S. (Poór, a szünetben) – Kata, Bognár I. (Mezei, 71.), Stieber Z. – Kovács M., Németh K., Zuigeber (Zsóri, 71.) Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Ádám F. (1–0) a 15., Pálinkás (2–0) a 38., Zuigéber (2–1) a 40., Németh K. (2–2) az 53., Stieber Z. (2–3) a 65., Ádám F. (3–3) a 86. percben
Varga Attila: – Az első félidőben kifogástalanul működött az elképzelt taktika, játékosaink megfelelő döntéseket hoztak, magabiztos vezetésre tettünk szert, de a folytatásban homokszem került a gépezetbe. Kiélezett csata volt, valamennyi játékosom a szívét vitte a pályára, nagyon értékes ponthoz jutottunk.
Horváth Dávid: – Csalódottak vagyunk, mert győzni szerettünk volna, és három kettes vezetésnél kezünkben is volt a döntés. Szép támadásokat vezettünk, gólhelyzeteket alakítottunk ki, de ezeket rendre elhibáztuk. Sokat engedtünk vetélytársunknak, amely a hajrában mindent egy lapra tett fel. Stabilabban kellett volna védekeznünk.

SOROKSÁR SC–BUDAFOKI MTE 1–2 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette:Antal Péter (Csatári Tibor, Belicza Bence) SOROKSÁR:Holczer – Króner,Kékesi A.,Valencsik,Csontos (Pintér D.,60.) – Haris,Hudák M. (Redzic,60.) – Halmai Á. (Köböl, 80.), Lőrinczy (Erdélyi L., 80.), Lisztes K. (Hajdú R.,69.) – Lovrencsics B. Vezetőedző:Lipcsei Péter
BUDAFOK:Gundel-Takács – Horgosi,Jagodics M.,Fótyik (Kalmár O., 66.) – Csonka A.,Adorján (Oláh B., 77.), Soltész I.,Kovács D. (Margitics,a szünetben), Horváth O. (Györgyi, 82.) – Beke P. (Takács R., 66.), Sós M. Vezetőedző:Mátyus János
Gólszerző:Beke P. (0–1) a 4., Halmai Á. (1–1) a 23., Sós M. (1–2) az 56. percben
Lipcsei Péter:– Ismét egyéni hibát követtünk el, így szerzett vezetést a vendégcsapat, de a gól után átvettük az irányítást, és egyenlítettünk is. Bíztam benne, hogy a második félidőben sikerül megszerezni a három pontot, de egy újabb egyéni hiba eldöntötte a mérkőzést.
Mátyus János:– Roppant jó iramú és harcos mérkőzést játszottunk, amelyen apróságok döntöttek a javunkra.

FC AJKA–DOROGI FC 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, 1000 néző. Vezette: Ducsai József (Garai Péter, Varga Gábor)
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Jagodics B., Kenderes Z., Csemer (Présinger, 77.) – Csizmadia Z., Tajthy (Tóth G., 65.) – Doncsecz (Berzsenyi, 65.), Sejben (Molnár M., 90+2.), Gaál B. (Dragóner F., 65.) – Zsolnai R. Megbízott edző: Jeney Gyula
DOROG: Borsos – Barna G. (Gyurácz, a szünetben), Keresztes K., Kovács O., Papp M. – Szedlár (Magyari, 79.), Lustyik (Albert Á., a szünetben), Sztojka D., Kárász – Szalai J., Vígh Á. (Szerencsi, a szünetben).Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Kovács N. (1–0) a 86. percben
Jeney Gyula
: – Végig jobbak voltunk, örülni kell a győzelemnek, annak tükrében főleg, hogy nincs olyan tétel az NB II-ben, hogy a sereghajtót négy-öt góllal meg kell verni.
Marián Sluka: – Az első félidőben csak a kapusunk bravúrjainak köszönhetően nem kerültünk hátrányba. Ugyanakkor az is igaz, hogy sajnos elkerülhető góllal kaptunk ki.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–3 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Sényő, 100 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Albert István, Horváth Róbert)
NYÍREGYHÁZA:
Fejér – Szokol,Gengeliczki,Jánvári,Deutsch B. – Márkus A. (Gresó,a szünetben), Sigér Á. – Pekár (Adamcsek,81.), Pataki B. (Farkas B.,a szünetben), Pantovics (Kovács Á.,73.) – Novák Cs. (Ramos,36.) Vezetőedző: Huszák Géza
CSÁKVÁR:Auerbach – Murka,Vaskó,Karacs D.,Baranyai Á. – Gazdag V. (Kocsis D.,64.), Magyar Zs. (Ominger,64.), Körmendi – Baracskai (Kártik,87.), Hornyák (Torvund,40.), Fejős (Tamás N.,64.) Vezetőedző:Tóth Balázs
Gólszerző:Hornyák (0–1) a 2., Hornyák (0–2) a 4., Torvund (0–3) a 79. percben
Huszák Géza:– Két labdavesztés után korai gólokat kaptunk. A folytatásban akadtak lehetőségeink a gólszerzésre, de csak kapufákig jutottunk, és úgy érzem, egy jogos büntetőt sem kaptunk meg. A szünetben több harcosságot kértem a játékosoktól, úgy kellett volna kezdenünk, ahogy a második félidőben játszottunk.
Tóth Balázs:– A semmiből szereztünk vezetést, majd rögtön berúgtuk a második gólt is. A második félidő elején nyomott a Nyíregyháza, és a szerencsével sem álltunk hadilábon. Játékosaim nagyszerűen küzdöttek, az ilyen csapatok ellen mutathatják meg igazán, mire képesek.

BFC SIÓFOK–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 100 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Georgiou Theodoros, Becséri Gergely)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Varjas Z., Debreceni Á., Varga B. (Pataki, 83.) – Szakály A. (Nyári, a szünetben), Krausz – Balogh B., Eördögh (Keresztes N., a szünetben), Kerezsi (Girsik, 75.) – Horváth P. (Farkas B., 75.). Vezetőedző: Domján Attila
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita,Debreceni A.,Deák I., Horváth K. – Gáncs, Czingráber (Papp Sz., 85.) – Jasarevic (Illés, 85.), Sajbán Miklós (Tóth L., 73.), Szalka – Nagy Z. (Monori, 64.). Vezetőedző: Horváth Csaba
Gólszerző: Szalka (0–1) a 39. percben
Domján Attila:
– Lassú, körülményes és kiszámítható volt a támadójátékunk. Hiába játszottunk mezőnyfölényben, játékunk meddő volt, s egyetlen nagyobb gólszerzési lehetőséget sem sikerült kialakítanunk, így teljesen megérdemelt a vendégek sikere.
Horváth Csaba:
– Az első félidőben játékban is felül tudtuk múlni a Siófokot, több helyzetet is kidolgoztunk, megérdemelten szereztünk vezetést. A második játékrész elején kontrákból és pontrúgásokból egyaránt volt esélyünk lezárni a meccset, ezzel sajnos nem sikerült élnünk, így a végén már csak a küzdelemről szólt a mérkőzés.