Két cserecsatár góljával ikszeltek egymással a spanyolok és a németek

2022.11.27. 19:44
Magas színvonalú mérkőzésen két csereként beálló csatár, Álvaro Morata és Niclas Füllkrug góljával 1–1-es döntetlent játszott egymással a katari vb E-csoportjának második fordulójában a két korábbi világbajnok, Spanyolország és Németország. A mérkőzés negyedik számú játékvezetője a nagykárolyi Kovács István volt.

Niclas Füllkrug góljával egyenlítettek a németek a spanyolok ellen (Fotó: Getty Images)

CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
E-CSOPORT
SPANYOLORSZÁG–NÉMETORSZÁG 1–1

Al-Hor,al-Bajt Stadion,68 895néző.Vezette:Makkelie (holland)
SPANYOLORSZÁG:Simón – Carvajal, Rodri, Laporte, Alba (Balde, 82.) – Busquets – Gavi (Koke, 66.), Pedri, Asensio (Nico Williams, 66.), Olmo – Ferran Torres (Morata, 54.).Szövetségi kapitány:Luis Enrique
NÉMETORSZÁG:Neuer – Kehrer (Klostermann, 70.), Süle, Rüdiger, Raum (N. Schlotterbeck, 87.) – Kimmich, Gündogan (L. Sané, 70.), Goretzka – Gnabry (Hofmann, 85.), Th. Müller (Füllkrug, 70.), Musiala.Szövetségi kapitány:Hans-Dieter Flick
Gólszerző:Morata (62.), ill. Füllkrug (83.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az előzetes várakozásoknak megfelelő, nagy csatát hozott a két korábbi világbajnok rangadója az E-csoport második körében. A 18. világbajnoki mérkőzésén védő Manuel Neuernek már a harmadik percben nagyot kellett védenie Dani Olmo löketénél, de a lécre tolta a lipcseiek spanyol támadójának lövését, majd bő tíz perc után a túloldalon Unai Simón is jól avatkozott játékba, amikor Serge Gnabry elé lépett ki.

Kovács István negyedszer volt negyedik
A nagykárolyi játékvezető, Kovács István a vb-n negyedik mérkőzésén működött közre negyedik játékvezetőként, hiszen az Argentína–Mexikó és az Uruguay–Dél-Korea találkozó, illetve a Katar–Ecuador nyitó mérkőzés után a Spanyolország–Németország rangadón is a partvonal mellől segítette a játékvezetők munkáját.

A játékrész hajrájában pedig a Real Madrid német védője, Antonio Rüdiger ugyan egy jobb oldali szabadrúgás után fejjel bevette a spanyol kaput, de találatát les miatt érvénytelenítették.

A második félidőben sem csökkent az iram, de azért nagy helyzetekben sem bővelkedett a találkozó, mindkét csapat jól zárta le a területeket. Igaz, bő tíz perc elteltével Joshua Kimmich 13 méterről leadott lövésénél Simónnak megint nagyot kellett védenie.

Ami a németeknek nem jött össze, az a spanyoloknak igen, a nem sokkal korábban Ferran Torrest váltó Álvaro Morata a 62. percben remek labdát kapott a bal oldalról Jordi Albától, és szép mozdulattal Neuer kapujába lőtt. 1–0

Az Atlético Madrid csatára 59. válogatott mérkőzésén hét gólpassza mellett 29. találatát jegyezte!

A folytatásban többször veszélyeztettek a németek is, a 73. percben például remek kiugratás után Jamal MusialaSimónnal állt szemben, de a Sevilla kapusa jobb felkarral hárított. A spanyolok azonban nem tudták tartani a németeket, és a 83. percben a csereként beállóNiclas Füllkrug az ötös jobb sarkától jobbal a hosszúba bombázott. 1–1

A hajrában Leroy Sané lábában maradt a németek győztes találata, amikor a Bayern támadója ígéretes helyzetben lövés helyett az alapvonal felé vezette a labdát, így a spanyolok és a németek megosztoztak a pontokon.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJA AZ ALÁBBI KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!

A KÉPRE KATTINTVA MEGTEKINTHETŐ A SPANYOLORSZÁG–NÉMETORSZÁG MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJA (FOTÓ: GETTY IMAGES)

SPANYOLORSZÁG
KAPUSOK:1 Robert Sánchez(Brighton & Hove – Anglia),13 David Raya(Brentford – Anglia),23 Unai Simón(Athletic Bilbao)
VÉDŐK:2 César Azpilicueta(Chelsea – Anglia),3 Eric García(FC Barcelona),4 Pau Torres(Villarreal),14 Alejandro Balde(FC Barcelona),15 Hugo Guillamón(Valencia),18Jordi Alba(FC Barcelona),20 Dani Carvajal(Real Madrid),24 Aymeric Laporte(Manchester City – Anglia)
KÖZÉPPÁLYÁSOK:5 Sergio Busquets(FC Barcelona),6 Marcos Llorrente(Atlético Madrid),8 Koke(Atlético Madrid),9 Gavi(FC Barcelona),16 Rodri(Manchester City – Anglia),19 Carlos Soler(Paris Saint-Germain – Franciaország),26 Pedri(FC Barcelona)
TÁMADÓK: 7Álvaro Morata(Atlético Madrid),10 Marco Asensio(Real Madrid),11 Ferran Torres(FC Barcelona),12 Nico Williams(Athletic Bilbao),17 Yeremy Pino(Villarreal),21 Dani Olmo(RB Leipzig – Németország),22 Pablo Sarabia(Paris Saint-Germain – Franciaország),25 Ansu Fati(FC Barcelona)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY:Luis Enrique

NÉMETORSZÁG
KAPUSOK: 1 Manuel Neuer(Bayern München),12 Kevin Trapp(Eintracht Frankfurt),22 Marc André ter Stegen(FC Barcelona – Spanyolország)
VÉDŐK: 2 Antonio Rüdiger(Real Madrid – Spanyolország),3 David Raum(RB Leipzig),4 Matthias Ginter(SC Freiburg),5 Thilo Kehrer(West Ham United – Anglia),15 Niklas Süle(Borussia Dortmund),16 Lukas Klostermann(RB Leipzig),20 Cristian Günter(SC Freiburg),23 Nico Schlotterbeck(Borussia Dortmund),25 Armel Bella-Kotchap(Southampton – Anglia)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 6 Joshua Kimmich(Bayern München),8 Leon Goretzka(Bayern München),11 Mario Götze(Eintracht Frankfurt), 13 Thomas Müller(Bayern München),14 Jamal Musiala(Bayern München),17 Julian Brandt(Borussia Dortmund),18 Jonas Hofmann(Borussia Mönchengladbach),19 Leroy Sané(Bayern München),21 Ilkay Gündogan(Manchester City – Anglia)
TÁMADÓK:7 Kai Havertz(Chelsea – Anglia),9 Niclas Füllkrug(Werder Bremen),10 Serge Gnabry(Bayern München),24 Karim Adeyemi(Borussia Dortmund),26 Youssoufa Moukoko(Borussia Dortmund)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Hans-Dieter Flick