Koulibaly hőssé vált – Szenegál az Ecuador elleni győzelmével továbbjutott

2022.11.29. 15:47
A Chelsea védője továbblőtte Szenegált a legjobb tizenhat közé (Fotó: AFP)
Szenegál 2–1-re legyőzte Ecuadort a katari labdarúgó-világbajnokság A-csoportjában a 3. fordulóban. Az afrikai együttes összesen hat pontot gyűjtött a csoportkörben, és Hollandia mögött a második helyen továbbjutott a legjobb tizenhat közé.

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT
ECUADOR–SZENEGÁL 1–2 (0–1)
Al-Rajjan,
Kalifa Nemzetközi Stadion, 44 569 néző. Vezette: Turpin (francia)
ECUADOR:
Galíndez – Angelo Preciado (Porozo, 85.), Félix Torres, Hincapié, Estupinán – Franco (Sarmiento, a szünetben), Gruezo (Cifuentes, a szünetben), M. Caicedo – Plata, Estrada (Reasco, 64.), E. Valencia. Szövetségi kapitány: Gustavo Alfaro
SZENEGÁL: É. Mendy – Sabaly, Koulibaly, Jakobs, Ab. Diallo – Ciss (N. Mendy, 74.), P. Gueye – I. Ndiaye (B. Dieng, 74.), I. Gueye, I. Sarr – B. Dia (P. A. Cissé, 90+5.). Szövetségi kapitány: Aliou Cissé
Gólszerző: M. Caicedo (67.), ill. I. Sarr (44. – 11-esből), Koulibaly (70.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az A-csoportban Ecuador két mérkőzés után négy ponttal állt, Szenegál pedig egy győzelem mellett egyszer kikapott, így három egységgel várta a harmadik, utolsó fordulót. Rendkívül fontos volt az összecsapás, a dél-amerikaiak egy döntetlen esetén továbbjutottak volna, az afrikai együttesnek viszont nyernie kellett ahhoz, hogy túlélje a csoportkört. Matematikailag arra is volt esély, hogy mindkét fél továbbjut, de mivel a csoport másik mérkőzésén Hollandia a már kieső Katarral játszott, ez igencsak valószínűtlennek tűnt.

Mivel Szenegál volt győzelmi kényszerben Aliou Cissé csapata már az első percekben nekiesett Ecuadornak – a harmadik percben Gueye lövése kerülte el kevéssel a kaput, majd öt perccel később Boulaye Dia találta magát ziccerben, ám egy az egyben képtelen volt eltalálni a kaput.

Ecuador egyértelműen a biztonságra törekedett, nem sok támadást láthattunk tőle – az első fél óra után a szenegáliaknak kilenc, míg az ecuadoriaknak csak két kapura lövésük volt.

Valenciáék talán már azt hitték, hogy megússzák az első félidőt kapott gól nélkül, amikor a 42. percben Piero Hincapié csúnyán felvágta Ismaïla Sarrt a tizenhatoson belül, a bíró azonnal a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt a sértett végezte el – nem is hibázott, higgadtan gurított a bal alsó sarokba. 0–1

A fordulás után az afrikaiak teljesen visszaálltak, ám Ecuador nem tudott nagyobb helyzetet kialakítani. A második félidő közepén viszont csak összejött az egyenlítés: szöglet után Moisés Caicedo teljesen egyedül maradt a hosszú kapufánál, és a megcsúsztatott labdába csak bele kellett tennie a lábát. 1–1

Az ecuadori drukkerek még tomboltak, amikor azt vették észre, hogy ismét a szenegáliak örülnek – alig három perccel az egyenlítő gól után Enner Valencia egy szabadrúgás nyomán sután ért bele a labdába, amely egyenesen Kalidou Koulibaly elé pattant. A Chelsea védője nem habozott, állítás nélkül lőtt a kapu jobb oldalába. 1–2

A hajrában a dél-amerikai gárda becsülettel próbálkozott, de másodszor már nem sikerült bevennie Édouard Mendy kapuját. Mivel a másik mérkőzésen Hollandia 2–0-ra legyőzte Katart, Szenegál hat ponttal a második helyen jutott tovább Cody Gakpóék mögött – Sadio Mané nélkül ez óriási bravúrnak számít.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA NÉZHETIK MEG!

A HOLLANDIA–KATAR MÉRKŐZÉSRŐL IDE KATTINTVA OLVASHATNAK BŐVEBBEN!

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Hollandia 3 2 1 5–1 +4 7
2. Szenegál 3 2 1 5–4 +1 6
3. Ecuador 3 1 1 1 4–3 +14
4. Katar 3 3 1–7 –6 0

TOVÁBBJUTÁS A CSOPORTKÖRBŐL

Minden csoportból az első két helyezett jut tovább az egyenes kieséses szakaszba.
Azonos pontszámmal végző két vagy több csapat között a következő kritériumok rangsorolnak (ebben a sorrendben):

• gólkülönbség
  • több szerzett gól
  • az egymás elleni mérkőzések(en)
  • szerzett több pont
  • elért gólkülönbség
  • szerzett több gól
• sportszerűségi pontszám a teljes csoportkörben (sárga lap: –1 pont; kiállítás második sárga lappal: –3 pont; azonnali piros lap: –4 pont; sárga lap és azonnali piros lap: –5 pont)
• sorsolás.
A CSOPORT MENETRENDJE
A csoportkör adatbankja napi bontásban itt!

ECUADOR
KAPUSOK: 1 Hernán Galíndez (Aucas), 12 Moisés Ramírez (Independiente del Valle), 22 Alexander Domínguez (LDU Quito)
VÉDŐK: 2 Félix Torres (Santos Laguna – Mexikó), 3 Piero Hincapié (Bayer Leverkusen – Németország), 4 Robert Arboleda (Sao Paulo – Brazília), 6 William Pacho (Royal Antwerp FC – Belgium), 7 Pervis Estupinán (Brighton & Hove Albion – Anglia), 14 Xavier Arreaga (Seattle Sounders – Egyesült Államok), 17 Ángelo Preciado (KRC Genk – Belgium), 18 Diego Palacios (Los Angeles FC – Egyesült Államok), 25 Jackson Porozo (Troyes – Franciaország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 5 José Cifuentes (Los Angeles FC – Egyesült Államok), 8 Carlos Gruezo (FC Augsburg – Németország), 9 Ayrton Preciado (Santos Laguna – Mexikó), 10 Romario Ibarra (Pachuca – Mexikó), 15 Ángel Mena (Club León – Mexikó), 16 Jeremy Sarmiento (Brighton & Hove Albion – Anglia), 19 Gonzalo Plata (Valladolid – Spanyolország), 20 Sebas Méndez (Los Angeles FC – Egyesült Államok), 21 Alan Franco (Talleres – Argentína), 23 Moisés Caicedo (Brighton & Hove Albion – Anglia)
TÁMADÓK: 11 Michael Estrada (Cruz Azul – Mexikó), 13 Enner Valencia (csk, Fenerbahce – Törökország), 24 Djorkaeff Reasco (Newell's Old Boys – Argentína), 26 Kevin Rodríguez (Imbabura SC)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Gustavo Alfaro (argentin)

SZENEGÁL
KAPUSOK:1 Seny Dieng(Queens Park Rangers – Anglia),16 Édouard Mendy(Chelsea – Anglia),23 Alfred Gomis(Rennes – Franciaország)
VÉDŐK:2 Formose Mendy(Amiens – Franciaország),3 Kalidou Koulibaly(csk,Chelsea – Anglia),4 Pape Abou Cissé(Olympiakosz – Görögország),8 Cheikhou Kouyaté(Nottingham Forest – Anglia),10 Moussa Ndiaye(Anderlecht – Belgium),12 Fodé Ballo-Touré(AC Milan – Olaszország),14 Ismail Jakobs(Monaco – Franciaország),21 Youssouf Sabaly(Real Betis – Spanyolország),22 Abdou Diallo(RB Leipzig – Németország),24 Moustapha Name(Pafosz – Ciprus)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 5 Idrissa Gueye(Everton – Anglia),6 Nampalys Mendy(Leicester City – Anglia),11 Pathé Ciss(Rayo Vallecano – Spanyolország),15 Krépin Diatta(AC Monaco – Franciaország),17 Pape Matar Sarr(Tottenham Hotspur – Anglia),25 Mamadou Loum(Reading – Anglia),26 Pape Gueye(Olympique Marseille – Franciaország)
TÁMADÓK:7 Nicolas Jackson(Villarreal – Spanyolország),9 Boulaye Dia(Salernitana – Olaszország),13 Iliman Ndiaye(Sheffield United – Anglia),18 Ismaïla Sarr(Watford – Anglia),19 Famara Diédhiou(Alanyaspor – Törökország),20 Bamba Dieng(Olympique Marseille – Franciaország)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY:Aliou Cissé