Férfi kézi Európa-liga: jó kezdés után sima FTC-vereség

K. Zs.K. Zs.
2023.03.21. 22:16
A szünetben még a Ferencváros vezetett egy góllal, aztán erősített az esélyesebb Montpellier, és 36–30-ra megnyerte a két csapat kedd esti mérkőzését a férfi kézilabda Európa-liga nyolcaddöntőjében. Visszavágó egy hét múlva.
Lékai Máté kapura dob két montpellier-i játékos között (Fotó: Árvai Károly)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Lékai Máté kapura dob két montpellier-i játékos között (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

Jól kezdett a Ferencváros, eredményesen gazdálkodott a francia csapat eladott labdáival, egy kínai figura után már 4–1-re, majd 5–2-re vezetett. Bár Borbély Ádám nagyokat védett, a Montpellier szép lassan faragni kezdte a hátrányt, aztán át is vette a vezetést (8–9, 9–10).

A zöld-fehérek időkéréssel vették elejét, hogy a vendégek megugorjanak, és Lékai vezérletével, a ziccereket is hárító Borbély kapusteljesítményére építve újra kétgólos fórt szereztek (16–14), s a szünetre is náluk maradt az előny (17–16).

A második félidő elején sebességet váltott a Montpellier, Diego Simonet és Kyllian Villeminot góljaira alapozva lassan elhúzott (22–27), végül magabiztos, hatgólos győzelemmel (30–36) zárta a párharc első felvonását.

Bartók Donát három góllal járult hozzá a svájci Kadetten Schaffhausen hazai diadalához a svéd Ystad ellen.

„MEG KELL PRÓBÁLNI A CSODÁT MONTPELLIER-BEN″

FÉRFI EURÓPA-LIGA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

FTC–MONTPELLIER HB (francia) 30–36 (17–16)
Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 1500
néző. V: Jerlecki, Labun (lengyelek)
FTC:
Borbély Á. – Imre 1, Ónodi-Jánoskúti 4, BOGNÁR A. 5, DEBRECZENI 5, NAGY BENCE 9 (4), Kovacsics. Csere: Győri K. (kapus), Lékai 3, Balogh Zs., Prainer, Pordán 1, J. Mikita, Török Á. 1, Csörgő 1. Edző: Pásztor István
MONTPELLIER: Bolzinger – Y. Lenne 3, PORTE 4, Panic, Konan 2, SIMONET 7, FERNÁNDEZ 5 (1). Csere: Desbonnet (kapus), Skube 2, Berthier, Bos 2, Holst Jensen 1, Nacinovic 4, Dubois, VILLEMINOT 6 (3). Edző: Patrice Canayer
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–1. 12. p.: 8–6. 14. p.: 8–9. 18. p.: 10–12. 21. p.: 13–12. 27. p.: 16–14. 33. p.: 19–18. 43. p.: 21–26. 55. p.: 25–33
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
MESTERMÉRLEG
Pásztor István:
– Az első félidőben még jól álltunk, aztán folyamatosan meg kellett küzdenünk azzal a nyomással, amely több elemben is ránk nehezedett, aztán elfogytunk. A Montpellier-től egyértelmű választ kaptunk, hogy miért is vezeti a francia bajnokságot, védekezésben és lerohanásban is fölénk nőtt. A második játékrészben már fáradtabban játszottunk, s végül a sorsunkat is ez pecsételte meg, ennek ellenére mindent megtettünk, ami tőlünk telt.