A Szolnok és a Szombathely is kikapott a kosárlabda NB I-ben

férfi kosárlabda, Falco, Perl Zoltán
Szombathely, 2022. október 12. A szombathelyi Perl Zoltán (b) és David Jelinek, a spanyol csapat játékosa a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája A csoportjában, a 2. fordulóban játszott Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Murcia mérkőzésen a szombathelyi Arena Savariában 2022. október 12-én. MTI/Krizsán Csaba
A Körmend 87-80-ra nyert a címvédő Szombathely otthonában a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján, a Szolnoki Olaj pedig 85-79-re kikapott az Alba Fehérvár otthonában.

A körmendiek legutóbb tavaly júniusban, a döntő harmadik mérkőzésén tudtak győzni a nagy rivális Falco otthonában. Utóbbi a szombati veresége ellenére biztosan az élen végez majd az alapszakaszban, amelyből már csak egy forduló van hátra.

A Szolnok és a Székesfehérvár meccse végig szoros volt, de a vendégek mindössze egyszer, az első negyedben 8-7-nél vezettek. Montenegrói légiósuk, Bojan Subotic 21 pontot dobott, a hazaiaknál Vojvoda Dávid 18, Pongó Marcell és a német Isaiah Philmore 17-17 pontig jutott.

Eredmények:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Egis Körmend 80-87 (21-14, 26-14, 15-29, 18-30)
Atomerőmű SE - Naturtex-SZTE-Szedeák 86-72 (27-23, 15-16, 26-17, 18-16)
Kometa Kaposvári KK-Hübner Nyíregyháza BS 86-70 (25-11, 23-19, 27-24, 11-16)
MVM-OSE Lions - Zalakerámia ZTE KK 88-74 (19-20, 24-17, 21-27, 24-10)
Arconic-Alba Fehérvár - Szolnoki Olajbányász 85-79 (28-22, 19-16, 18-18, 20-23)