La Liga: a Barca sima győzelemmel búcsúzott a Camp Noutól

2023.05.28. 21:04
Jordi Alba búcsúja (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 37. fordulójában az FC Barcelona 3–0-ra legyőzte a Mallorcát, míg az Atlético Madrid 2–1-es sikert aratott a Real Sociedad ellen. A Valencia a hosszabbításban mentett pontot az Espanyol ellen, amely így kiesett az élvonalból. A bennmaradás szempontjából rendkívül fontos meccsen nyert a Cádiz a Celta Vigo ellen.

A bajnok FC Barcelona már az 1. percben megszerezte a vezetést Ansu Fati góljával a Mallorca ellen. A katalánok tízese a 24. percben Lewandowski passzából másodszor is bevette Greif kapuját, így kényelmes hazai előnnyel mehettek szünetre a felek. A végeredmény a 70. percben alakult ki, ekkor Gavi parádés lövést eresztett meg a tizenhatos sarkáról, a labda a jobb felsőben landolt.

A Barca tehát magabiztos győzelemmel búcsúzott a Camp Noutól, amelyet felújítanak – Xavi együttese a következő idényre az Anella Olímpicába költözik.

Nem volt könnyű dolga az Atlético Madridnak, amely a Bajnokok Ligájába vágyakozó Real Sociedadot fogadtan. Az Atlético Antoinne Griezmann góljával került előnybe, ezt Nahuel Molina duplázta meg a 73. percben. A végén szépített a Real Sociedad, amely a vereség ellenére is örülhetett: a Rayo Vallecano 2–1-re legyőzte a Villarrealt, így David Silvéék ősszel ott lesznek a BL-csoportkörben.

Drámai mérkőzést játszott a Valencia az Espanyollal – a barcelonai gárda egygólos hátrányból képes volt fordítani, de az előnyt mégsem tudta megtartani, ugyanis Samuel Lino egyenlített, az Espanyolnak az egy pont semmire sem volt elég: a kisebbik barcelonai csapat egy fordulóval a vége előtt búcsúzott az élvonaltól.

A Cádiz egy góllal legyűrte a Celta Vigót, az Almería és a Valladolid gól nélküli döntetlent vívott egymással. Nagy meglepetésre a már biztos utolsó Elche elhozta a három pontot Bilbaóból.

SPANYOL LA LIGA
37. FORDULÓ
Almería–Real Valladolid 0–0
Athletic Bilbao–Elche 0–1
(Boyé 90+2.)
Atlético Madrid–Real Sociedad 2–1 (Griezmann 37., Molina 73., ill. Sörloth 88.)
Cádiz–Celta Vigo 1–0 (Rubén Sobrino 53.)
FC Barcelona–Mallorca 3–0 (Ansu Fati 1., 24., Gavi 70.)
Kiállítva: A. Ndiaye (14., Mallorca)
Getafe–Osasuna 2–1 (Juanmi Latasa 39., Jaime Mata 90., ill. Ávila 2.)
Girona–Real Betis 1–2 (Miguel Gutiérrez 36., ill. Borja Iglesias 47., 77.)
Rayo Vallecano–Villarreal 2–1 (De Tomas 56., Palazon 63., ill. Lo Celso 83.)
Valencia–Espanyol 2–2 (Diego López 38., Samuel Lino 90+3., ill. Montes 40., Braithwaite 50.)