PL: dráma az Anfielden – hatgólos meccsen ikszelt a Pool a Brightonnal

D. Á.D. Á.
2022.10.01. 18:13
Van Dijk nincs élete formájában (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában a Liverpool 3–3-as döntetlent játszott a Brighton ellen hazai pályán. A Chelsea egy késői gólnak köszönhetően 2–1-re legyőzte a Crystal Palace-t idegenben. Győzött még a Newcastle United és az Everton is.

LIVERPOOL–BRIGHTON

A Liverpoolnál Díaz, Diogo Jota és Núnez is csak a kispadon kezdte az összecsapást, a Szalah, Firmino, Fábio Carvalho hármassal rohamozott Jürgen Klopp együttese a Brighton ellen. Azaz csak rohamozott volna, hiszen a mérkőzés elején az történt, amit a vendégcsapat akart.

A Brighton nyomásának a 4. percben meglett az eredménye – Welbeck remek sarkazással hozta helyzetbe Leandro Trossardot, aki már a labdaátvétellel leültette Alexander-Arnoldot, majd ballal higgadtan lőtt Alisson mellett a jobb alsó sarokba.

A korai gól igencsak megfogta a hazaiakat, s a 18. percben már kettővel vezetett a Brighton. Welbeck passza után March egyből tette a labdát Trossardnak, a belga ismét ballal lőtte ki hosszút.

A liverpooliak örülhettek, hogy az első húsz perc után nem voltak legalább háromgólos hátrányban, de fél órányi játék után kezdtek magukra találni a hazaiak. Henderson remekül pörgetett Szalah elé, az egyiptomi rosszul vette át, ám így pontosan Roberto Firmino elé került a labda, s a brazilnak csak az üres kapuba kellett lőnie a labdát.

Klopp a szünetben becserélte Díazt, ez pedig kulcsnak bizonyult – a kolumbiai az 54. percben egy szép szóló után megtalálta Firminót, aki egy szép csel után egyenlített. Kilenc perccel később a szerencse is a Liverpool mellett volt, Alexander-Arnold szöglete után Adam Websterről a saját kapujába pattant a labda (öngól).

A Liverpoolnál talán már elhitték, hogy megvan a három pont, ám a 83. percben jött a slusszpoén – egy bal oldali beadásnál Trossard kihasználta Van Dijk óriási hibáját, s a belga triplát ünnepelhetett.

A Brightonnál az élet tehát folytatódik Graham Potter nélkül is, Roberto De Zerbi az első Premier League-mérkőzésén egy pontot elcsent az Anfieldről. A Liverpool továbbra sincs jó formában, csak a tabella 9. helyét foglalja el.

VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

CRYSTAL PALACE–CHELSEA

A Chelsea nem kezdte jól a Crystal Palace elleni londoni derbit. A 7. percben Jordan Ayew nagyszerű beadásából Odsonne Édouard lőtt a jobb felsőbe.

A labda sokkal többet volt a Chelsea-nél, ám a lövésekkel hadilábon álltak a vendégek. Csupán egyszer sikerült eltalálniuk a kaput az első félidőben, igaz akkor rögtön gólt is szereztek belőle – Thiago Silva fejese után Pierre-Emerick Aubameyang kapásból lőtt a jobb alsóba.

Sokáig úgy tűnt, hogy a felek megosztoznak a pontokon, a lefújás előtt néhány perccel azonban jött a dráma. A Chelsea fiatal középpályása, Conor Gallagher – akit a 2021–2022-es kiírásában a Crystal Palace legjobb játékosának választottak – zseniális gólt tekert húsz méterről a bal felsőbe. A 22 éves játékos góljának köszönhetően mind a három pontot elhozta a Chelsea a Selhurst Parkból.

FULHAM–NEWCASTLE UNITED

A Fulham–Newcastle összecsapáson viszonylag hamar eldőlt a három pont sorsa – ebben nagy szerepe volt annak, hogy Nathaniel Chalobah-t (Fulham) a 8. percben kiállította a bíró egy ostoba szabálytalanság után.

Az emberelőnyt csúnyán megbüntette a Newcastle United, hiszen Callum Wilson, Miguel Almirón és Sean Longstaff is eredményes volt az első félidőben, ráadásul a Fulhamnél megsérült a remek formában futballozó csatár, Alekszandar Mitrovics.

A második félidő elején Almirón megszerezte a második gólját is, s a találkozó végén még Bobby Reid szépített, így alakult ki az 1–4-es végeredmény.

SOUTHAMPTON–EVERTON

A gól nélküli első félidő után felgyorsultak az események a Southampton és az Everton összecsapásán. A 49. percben Joe Aribo megszerezte a vezetést a „szenteknek”. Nem örülhettek sokáig a hazaiak, hiszen három perccel később Conor Coady egyenlített, majd az 64. percben Dwight McNeil gólja után már az Evertonnál volt az előny.

A gyors gólváltás után egyik csapat sem volt eredményes, az Evertonnak megvan a második győzelme is az idényben – Frank Lampard együttese a legutóbbi hat meccsén veretlen maradt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ

AFC Bournemouth–Brentford 0–0
Crystal Palace–Chelsea 1–2 (Édouard 7., ill. Aubameyang 38., Gallagher 90.)
Fulham–Newcastle United 1–4 (B. Reid 88., ill. C. Wilson 11., Almirón 33., 58., Longstaff 43.)
Liverpool–Brighton & Hove Albion 3–3 (Firmino 33., 54., Webster 63. – öngól, ill. Trossard 4., 18., 83.)
Southampton–Everton 1–2 (Aribo 49., ill. Coady 52., McNeil 54.)

KÉSŐBB
18.30: West Ham United–Wolverhampton Wanderers (Tv: Spíler1)

VASÁRNAP
15.00: Manchester City–Manchester United (Tv: Match4) – élőben az NSO-n!
17.30: Leeds United–Aston Villa (Tv: Spíler1)

KORÁBBAN
Arsenal–Tottenham 3–1 (Partey 20., Gabriel Jesus 49., Xhaka 67., ill. Kane 31. – 11-esből)