Női kézi NB I: hihetetlen összeomlás, mínusz hétről nyert a Fehérvár

2023.02.03. 19:34
Sztosics nagy erőssége volt a Fehérvárnak (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A női kézilabda NB I 13. fordulójában az Alba Fehérvár hétgólos hátrányt ledolgozva 26–22-re legyőzte a Kisvárdát.

Bár a szünetig a Kisvárda meggyőző, hatgólos előnyt épített ki – sőt, utána héttel is vezetett –, a második félidőben a fehérváriak összekapták magukat, és fokozatosan csökkentették a különbséget. Negyedórával a vége előtt már csak kettő volt a hazaiak hátránya.

Sőt, három perccel később, 20–20-nál utolérték a vendégeket. A játékidőt mérő óra 48:40-et mutatott, amikor a Kisvárda 21–20-ra megint vezetett. Ezt azért fontos megjegyezni, mert ezután a vendégek közel 11 percig nem dobtak egyetlen gólt sem. Csak a 60. percben tört meg az átok, de akkor már késő volt: a Fehérvárnak a második 30 perc során szerzett 15 gól is elégnek bizonyult, hogy behozza a hátrányát, és megnyerje a mérkőzést 26–22-re.

A mezőny legeredményesebbje a fehérvári Katarina Sztosics volt nyolc góllal.

KÉZILABDA, NŐI NB I
13. FORDULÓ
Alba Fehérvár KC–Kisvárda Master Good SE 26–22
(11–17)
Székesfehérvár, 350 néző. V: Hargitai, Markó.
FEHÉRVÁR: KUBINA 1 – Szemes 2, BOLDIZSÁR 2, Utasi, Varga E. 3, SZTOSICS 8 (2), TAKÓ 5. Csere: Pijevic 1, Tóth Nikolett (kapusok), Szmbatjan 3, Zrnic, Dubán, Ojama 1. Edző: Józsa Krisztián
KISVÁRDA: Graovac – Udvardi 3, Sápi 2, Karnik Sz. 3, Siska 2, Bouti, Mérai 1. Csere: Mátéfi (kapus), Juhász G. 1, Trúnková 2, RADOJEVICS 3, HABÁNKOVÁ 4, Sztamenics 1. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 4–8. 18. p.: 7–10. 24. p.: 10–12. 28. p.: 11–14. 34. p.: 11–18. 40. p.: 14–19. 46. p.: 18–20. 52. p.: 22–21. 58. p.: 25–21. Kiállítások: 2, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 1/0
MESTERMÉRLEG
Józsa Krisztián: – Hihetetlenül ellentétes teljesítményt nyújtottunk a két félidőben, az elsőben a Kisvárdának volt nagyon jó a kapusteljesítménye, amely jó védekezéssel párosult, ráadásul ekkor könnyelmű hibákat követtünk el támadásban. A második félidőben ezeket kijavítottuk, és a kapusteljesítményünk erőt adott a támadójátékunknak is.
Bakó Botond: – Az első játékrészben jó védekezéssel és kapusteljesítménnyel túlságosan is megnyugtató előnyt harcoltunk ki, majd ami addig működött, az elromlott a második félidőben. Óriásit javult a Fehérvár kapusa, ami elbizonytalanított bennünket.