Ez sima volt, idegenben ütötte ki a Szegedet a Veszprém

2023.03.22. 18:14
Kiváló kezdés után végig vezetve győzte le idegenben 36–23-ra az OTP Bank-Pick Szegedet a Telekom Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája-negyeddöntőbe jutásért zajló szakasz első felvonásán, így Momir Ilics együttese 13 gólos előnyről várja a március 30-án 18.45-től Veszprémben rendezendő visszavágót.
Nagyon sima győzelmet aratott a Veszprém (A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK, Fotó: Földi Imre)

FÉRFI KÉZILABDABAJNOKOK LIGÁJA
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
OTP BANK-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 23–36 (7
–20)
Szeged, 7637 néző. V: Eliasson, Palsson (izlandiak)
SZEGED:
Alilovic – Sostaric, Stepancic, Mackovsek 3, Bánhidi, Szita, Bombac. Csere: Mikler (kapus), Frimmel 3 (2), Bodó, B. Radivojevics 6 (5), Garciandía 2, Gaber, Rosta M. 2, MARTINS 5, Tönnesen 2.Edző: Juan Carlos Pastor
VESZPRÉM: CORRALES – GASPER MARGUC 11 (4), REMILI 4, El-Dera 1, Pesmalbek 2, LAUGE 4, Strlek 1.Csere: Cupara (kapus), LIGETVÁRI 4, Ilic Z. 3, A. Nilsson 1, Sipos A., Vajlupau, Elísson 3 (1), Mahé 2, Lukács P. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása.7. perc: 0–2. 12. p.: 0–4. 15. p.: 2–8. 18. p.: 2–10. 21. p.: 4–11. 28. p.: 6–18. 36.p.: 10–21. 40. p.: 11–23. 46. p.: 14–28. 49. p.: 15–30. 53. p.: 18–33. 57. p.: 21–35
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek:
10/7, ill. 6/5
MESTERMÉRLEG
Juan Carlos Pastor: – Ezen az estén semmi sem működött. A védekezésünk csapnivaló volt, támadásban pedig nem tudtuk megjátszani a beállóinkat. Szünet után szerettünk volna közelebb kerülni a Veszprémhez, ám nem találtunk fogást rajta.
Momir Ilics:
– Ez volt a legjobb mérkőzés ennél a klubnál, amit játékosként és edzőként megéltem. Csapatunk védekezésben és támadásban egyaránt extrát nyújtott. A nagy előny nem téveszt meg bennünket, kemény visszavágóra számítunk, ennek szellemében készülünk az elkövetkező napokban.

VISSZAVÁGÓ
Március 30., csütörtök
18.45:
Telekom Veszprém–OTP Bank-Pick Szeged

Két kapufával és egy kapusbravúrral kezdődött a Pick Arénában a szerdai OTP Bank-Pick Szeged–Telekom Veszprém összecsapás, amely a 185. volt a két férfi kézilabdacsapat történetében, egyben az első, amelyre nemzetközi kupában, közelebbről a Bajnokok Ligájában került sor. Mind a három akció a vendégcsapathoz volt köthető, előbb Nedim Remili, majd Gasper Marguc találta telibe a kapufát, a két lövés között pedig Mirko Alilovicban akadt el egy ziccer.

Cserébe az ellenfél sem villogott, Sebastian Frimmel és Borut Mackovsek is lövést hibázott, előbbi ráadásul egy hetest bombázott a kapu fölé, Szita Zoltánt pedig csak sikerült megint balszélsőként játszatni. Az első öt és fél percben a két csapat összesen hét lövést hagyott ki, és több mint három percig kellett várni a mérkőzés első góljáig, akkor Marguc értékesített egy büntetőt.

A vendégcsapat kapott észbe előbb, és olyan forgatókönyv szerint alakult az első játékrész, amire senki sem számított, legkevésbé talán a hazai gárda: tizenkét perc után 6–1-re, tizenhét perc után pedig már 10–2-re vezetett a Veszprém. Közben a két kapus (vagy inkább a két védelem) teljesítménye között is szignifikáns volt a különbség, mert ugyan Rodrigo Corralesben három, Alilovicban pedig kettő labda akadt el, az előbbi öt, utóbbi viszont tizenkét lövésből hozta ezt a védésszámot.

Rasmus Lauge és Rosta Miklós (Fotó: Pesthy Márton/Veszprém Megyei Napló)

Hamar nehéz helyzetbe került tehát a telt ház előtt játszó Szeged, a hazai közönség fütyült is, Juan Carlos Pastornak pedig kétszer is időt kellett kérnie már a találkozó első szakaszban, és valamit sürgősen ki kellett találnia, mert a Veszprém ekkora előnyt nagyon ritkán szokott kiengedni a kezéből. Azonban nem sikerült felráznia a csapatát, mert a 25. percben Kentin Mahé találatával már tíz góllal ment az Építők, a fellelkesült vendégdrukkerek azonnal kaptak is az alkalmon, és rászámoltak a hazaiakra, majd Vladimir Cupara nevét kezdték skandálni, miután a bekötött kezű szerb kapus beállt, és rögtön védett egy hetest.

Ugyanakkor a meccs legcsúnyább jelenete is a simán vezető vendégekhez fűződött, Mahé hagyta ott a lábát a betörő Mario Sostaric előtt, akinek lefordult róla a bokája, és elesve egyből ütni kezdte a földet, két vendégjátékos ölben vitte le a pályáról. A félidő 20–7 volt a Veszprém javára, az első harminc percet indiszponáltan végigjátszó Szegeddel legutóbb 2020. szeptember 23-án fordult elő a BL-ben, a lengyel Kielce ellen, hogy egy félidőben tíz gólnál kevesebbet szerzett.

A szünetben ugyan igyekezett összekapni magát a hazai gárda, de hiába vált kiegyenlítetté a mérkőzés, hatalmas volt a különbség, amelyet a Veszprém kényelmes játékkal, lassabb tempóban játszva is könnyedén tartani tudott. Mivel a nyomás a Szegeden volt, többet hibázott, amiből jöttek a gyors vendéggólok, így a különbség még tíz gól alá sem ment. Gasper Marguc alaposan megszórta magát, meg sem állt 11 találatig, de tíz másik veszprémi játékos is betalált, a lövőhatékonyságuk pedig összeadódott azzal, hogy Corrales a hajráig közel negyven százalékkal védett, utána engedett csak ki, és egyedül majdnem kétszer annyi lövést hárított, mint az ellenfél kapusai, Alilovic és Mikler Roland összesen.

A vége tükörsima volt, a Telekom Veszprém 36–23-ra nyert, és nem sok hiányzott ahhoz, hogy meglegyen az új rekord, a Veszprém ugyanis 2011-ben szintén 13 góllal nyert Szegeden (20–33), sőt, alig két hónappal előtte 17 góllal győzött hazai pályán (40–23). A hazaiak ezúttal egyáltalán nem találták az ellenszert Momir Ilics csapata ellen, és talán nem mondunk nagyot azzal, hogy ezzel a BL-párbaj is eldőlt, mert akármennyire is kapja össze magát a Pastor irányította Szeged, nagyon kicsi az esélye, hogy ezt a tizenhárom gólos hátrányt le tudja dolgozni jövő hét csütörtökön, a veszprémi visszavágón.

MÁSODIK FÉLIDŐ

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! OTP BANK-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 23–36

60. perc: ismét heteshez jutnak a szegediek, Radivojevics pedig a jobb felsőbe lőtt! 23–36

59. perc: Mackovsek lövésénél Sipos védekezett nagyot és Corrales védett, még az is belefér a vendégeknek, hogy nem jó az indítás.

58. perc: micsoda Ligetvári-gól a jobb felső sarokba?! 22–36

58. perc: Mackovsek blokkról megpattant lövését nem tudta védeni Corrales. 22–35

57. perc: Elísson újabb hetest értékesített. 21–35

56. perc: Martinsnak legalább jól megy. 21–34

56. perc: Lauge már négy gólnál! 20–34

55. perc: Garciandia egymás után másodszor talál a veszprémi kapuba. 20–33

54. perc: ed-Dera pazar csellel tört be, s végül hetest harcolt ki. Vajlupau próbálkozását azonban védte Mikler.

54. perc: Garciandia is megszerzi első gólját a meccsen. 19–33

54. perc: Ilic Zoran jobbátlövőből felugorva talált be. 18–33

53. perc: Corrales ugyan beleért, de védeni már nem tudta Mackovsek lövését. 18–32

52. perc: Lauge ezúttal csak a kapu tetejét találta el.

51. perc: amíg a Szeged nyögvenyelősen, addig a Veszprém könnyedén szerzi a gólokat. Remili. Negyedszer! 17–32

51. perc: Martins megint jól találta meg Rostát. 17–31

51. perc: Garciandia lövése a blokkról ment sarokdobásra.

50. perc: Elísson a balszélről eredményes. 16–31

49. perc: Martins szépen találta meg beállóban Rostát, aki nem is hibázott. 16–30

49. perc: Juan Carlos Pastor egy időkéréssel próbálja megtörni a Veszprém lendületét.

49. perc: Corrales ismét védett egy nagyot, majd Andreas Nilsson is megszerezte első gólját a meccsen. 15–30

48. perc: Lauge is megszerzi harmadik gólját egy egyéni akcióból. 15–29

48. perc: lövésig sem jut újabb támadásából a házigazda.

47. perc: kínai figurával próbálkoztak a vendégek, de érvénytelen Remili gólja.

47. perc: Martins emberhátrányban is betalált, hiába ért bele Corrales. 15–28

46. perc: óriási Corrales-védés! A gólvonalon mentette Martins lövését, ráadásul ed-Dera bombázott a szegedi kapuba, amely után Rostát még ki is állították. 14–28

45. perc: megint beleront a Szeged, ebből pedig Elísson indult és állította vissza a félidei különbséget. 14–27

45. perc: ismét eladja a labdát a Szeged, Ligetvári pedig gólra is váltotta a labdaszerzést. 14–26

44. perc: szép bejátszás Laugétól Pesmalbeknek. 14–25

43. perc: Bombac újabb labdavesztését Remili nem tudta kihasználni, de az újabb szegedi támadásból Martins eredményes! 14–24

43. perc: Gasper Marguc ma megállíthatatlan! 13–24

43. perc: kiegészült kettős emberhátránya után a Veszprém.

42. perc: az újabb szegedi támadásból sincs gól, ráadásul Radivojevics eredményes szegedi oldalon. 13–23

42. perc: Ed-Dera páros lábról felugorva bombázott a keresztlécre.

41. perc: Miguel Martins pedig egy hetest harcolt ki és Valjupaunak egy kétperces kiállítást. A büntetőt Radivojevics értékesítette. 12–23

40. perc: Pesmalbeket állítják ki Tönnesennel szemben elkövetett szabálytalansága miatt.

39. perc: Remili ellenállást nem tűrve tört be és szerezte meg harmadik gólját. 11–23

39. perc: Elísson lövése csak a kapufát találta el, de nincs újabb szegedi támadás, mert eladták a labdát.

39. perc: megint Marguc érkezett a veszprémi büntetőhöz és értékesítette is azt. Már 10 gólnál jár. 11–22

38. perc: Pesmalbek harcolt ki hetest, Szita védekezett belül.

38. perc: Momir Ilics időt kért, miután ezt a felvonást egyelőre 4–1-re a Szeged nyeri.

37. perc: Tönnesen újabb átlövése pattan a veszprémi kapuba. 11–21

37. perc: újabb rossz zárás Pesmalbeknél beállóban.

36. perc: Lauge lövését védte Mikler, de Bánhidi a hatoson belül nyúlt a labdához, így az a Veszprémé lett.

35. perc: szabálytalan zárás miatt elvették a labdát a Veszprémtől, Mackovsek pedig Corrales lábai között pattintott a vendégek kapujába. 10–21

34. perc: Bombac bombázott 11 méterről a kapura, s majdnem kettétörte a keresztlécet, gól nincs.

33. perc: Mikler Roland tenyerelte a kapu fölé a labdát, de Bombac lábához ért a labda. A hazaiak szerencséje, hogy Vajlupautól is elvették a labdát az izlandi játékvezetők.

33. perc: most jól védekezik a Szeged, igaz, a Veszprém sem kapkod.

32. perc: a túloldalon Bánhidi is kiharcolt egy büntetőt a Szegednek, Radivojevics pedig be is lőtte! 9–21

31. perc: a büntetőhöz megint Marguc állt oda, s Mikler lábai között pattintott a kapuba. A kilencedik gólja volt! 8–21

31. perc: Rasmus Lauge harcolt ki hétméterest.

31. perc: Tönnesen átlövése pattant a veszprémi kapu bal oldalába. 8–20

31. perc: folytatódott a mérkőzés! Ezt a felvonást a Szeged kezdi támadással.

ELSŐ FÉLIDŐ

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! OTP BANK-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 7–20

30. perc: Ligetvári 11 méterről bombázott a szegedi kapu jobb alsó sarkába. 7–20

30. perc: Momir Ilics is időt kért.

30. perc: Radivojevics érkezett a heteshez, s gólra is váltotta a Szeged szerb szélsője. 7–19

30. perc: gólja után Mahé piros lapot kapott Mario Sostariccsal szemben elkövetett faultjáért.

Fotó: Földi Imre

29. perc: Kentin Mahé tört be a szegedi védők között és szerzi a Veszprém 19. gólját. 6–19

29. perc: Frimmelnek ez sem jön össze, újabb lövése a kapufát érintette.

28. perc: Frimmel balszélről leadott lövését védte Corrales, de marad a labda a hazaiaknál.

28. perc: Ilic Zorant nem tudták megállítani a hazai védők. 6–18

27. perc: rossz szegedi lövés után szedik össze a labdát a bakonyiak.

26. perc: Ligetvári kapufája után Marguc megszerezte hetedik (!) gólját. 6–17

25. perc: Radivojevics értékesíti a hazai büntetőt. 6–16

24. perc: Corrales újabb védést mutat be, ráadásul Mahé üres kapura szerzett góljával már tízzel vezet a Veszprém Szegeden. 5–15

23. perc: Ligetvári Patrik is gólt szerez. 5–14

23. perc: Bodó kiharcolt egy hetest, melyet Frimmel nem tudott értékesíteni Cuparának.

22. perc: Marguc pörgetett gyönyörűen Alilovic felett a szegedi kapuba. 5–13

22. perc: Kent Robin Tönnesent kell ápolni.

22. perc: Martins szép betörés után szerzi a Szeged ötödik gólját. 5–12

22. perc: újabb eladott labda a hazaiaktól, a lerohanást pedig Marguc váltotta gólra. 4–12

21. perc: Ilictől vették el a labdát a játékvezetők lépéshiba miatt.

20. perc: Miguel Martins második szegediként Frimmel után feliratkozik a gólszerzők közé. 4–11

20. perc: Bodó csodálatosan találta meg Bánhidit, aki Nilssonnak harcolt ki egy kétperces kiállítást.

19. perc: Ilic Zoran óriási átlövéssel jelentkezik. 3–11

18. perc: Frimmel harmadik hetese. A második, amit be is lőtt. 3–10

18. perc: Bodó szép csel után nem tudott lőni, de legalább egy hetest kiharcolt.

18. perc: hét a hat elleni játékkal próbálkoznak a hazaiak.

17. perc: újabb szegedi időkérés.

17. perc: előbb Rasmus Lauge, majd Dragan Pesmalbek is bevette a Szeged kapuját, jön is az újabb hazai időkérés. 2–10

17. perc: sok a hiba a hazaiaknál.

16. perc: újabb szegedi hiba támadásban.

15. perc: Garciandia eladott labdája után nem rohannak a vendégek, de gyors támadásukat a balszélről Manuel Strlek fejezte be góllal. 2–8

14. perc: Gasper Marguc már négy gólnál jár! Ezt a hetest is belőtte. 2–7

14. perc: Lauge szépen játszotta meg Pesmalbeket beállóban, a szerb pedig büntetőt harcolt ki.

14. perc: harmadszor is heteshez jut a Szeged, Frimmel pedig ezúttal nem ront. 2–6

14. perc: Remilit megint nem tudták megállítani a hazaiak. 1–6

13. perc: Sebastian Frimmel szerezte a Szeged első gólját, de gyorsan jön a válasz, Marguctól. 1–5

12. perc: Bombac passzát lehalászták Bánhidi elől, ebből pedig Gasper Marguc indult és fejezte be góllal a lerohanást. 0–4

11. perc: Juan Carlos Pastor időt kér.

11. perc: lehozza kapott gól nélkül emberhátrányát a Veszprém, ráadásul miután kiegészült, Remili révén gólt is szerzett. A franciának ez volt az első gólja a BL-ben veszprémi színekben. 0–3

10. perc: ed-Dera sértette meg a kapu előterét, a Szegednél pedig belemenés Bombacnál.

9. perc: emberelőnyben eladja a labdát a Szeged.

9. perc: Rasmus Lauge kap kétperces kiállítást a Bombaccsal szemben elkövetett faultja után.

9. perc: Pesmalbek került helyzetbe, de a Veszprém szerb beállójának lövését védte Alilovic.

8. perc: Remilit állította meg Szita Zoltán.

7. perc: Bogdan Radivojevics érkezik a büntetőhöz, de ezt meg Rodrigo Corrales védte!

7. perc: Bodó szépen tört be, de nem tudott gólt szerezni, cserébe egy hetest kiharcolt csapatának.

6. perc: Rasmus Lauge oldotta meg egyedül, szép átlövés a rövidbe. 0–2

6. perc: Luka Stepancic durrantott csúnyán fölé.

5. perc: Gasper Marguc értékesíti a Veszprém hetesét és szerzi a meccs első gólját. 0–1

5. perc: Ed-Dera harcolt ki büntetőt a vendégeknek és egy kétperces kiállítást Mackovseknek.

5. perc: még mindig nincs gól, feszültség viszont....

4. perc: felállt fal ellen támadhatott a Szeged, Mackovsek átlövése viszont a keresztlécen csattant.

3. perc: Ed-Dera durrantott mellé talpról, középről.

2. perc: Stepancic harcolt ki hétméterest a hazaiaknak. A Szeged heteséhez Frimmel állt oda, de fölélőtt.

2. perc: Alilovicnak hamar megvan a második védése is, majd a Szeged elrontja gyors támadását, a Veszprém lerohanásánál Gasper Marguc pedig csak a kapufát találta el.

1. perc: Nedim Remili vállalta el az első lövést, de Alilovic védett. A labda viszont a vendégeknél maradt.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! Az első támadást a Veszprém vezeti, a Szeged védekezik.

A házigazda Szeged sötétkék-világoskék csíkos szerelésben, a vendég Veszprém piros mezben és nadrágban lép pályára.

A mérkőzés ünnepélyes kezdődobását az olimpiai bajnok birkózó, Lőrincz Tamás és olimpiai ezüstérmes testvére, Lőrincz Viktor végzi el.

Érkeznek a pályára a játékosok.

ELŐZMÉNYEK

ÖN SZERINT KI NYERI A MÉRKŐZÉST? SZAVAZZON!

Az OTP Bank-Pick Szeged és a Telekom Veszprém az elmúlt több mint négy évtized alatt 184 alkalommal csapott össze tétmeccsen (125 Veszprém-győzelem, 52 Szeged-siker, hét döntetlen), és rangadójuk – még a sportágon is túlnőve – az ország egyik legrangosabb párbajává nemesült az idők során. Azonban mindig csak itthon futottak össze egymással, vagy a magyar bajnokságban, vagy a Magyar Kupában, most pedig történetük során először fordul elő, hogy a nemzetközi kupában, ráadásul a legrangosabb sorozatban mérik össze az erejüket.

A Veszprém harmadik helyen zárta a BL A jelű nyolcasát a francia PSG és a német Magdeburg mögött, míg a Szeged hatodik lett a B-csoportban, melyet zsinórban négy vereséggel kezdett.

A két csapat a nemzetközi porondon még soha nem találkozott egymással, ugyanakkor a magyar bajnokságban és kupában rendre összecsapnak, s a legutóbbi két NB I-es kiírás végén a Tisza-partiak diadalmaskodtak. Igaz, a felek előző, őszi meccsét 31–26-ra a Veszprém nyerte.

A Szegednek Mario Sostaric és Sebastian Frimmel volt a két legeredményesebb játékosa a csoportkörben, hiszen mindketten 45 gólt szereztek, míg a Veszprémnél ebben a mutatóban a dán klasszis, Rasmus Lauge vezet 66 találattal.

A Veszprém 28. idényét tölti a legrangosabb sorozatban, a Bajnokok Ligájában, ezek közül 20-szor bejutott a negyeddöntőbe, míg a Szeged eddigi 21 BL-szereplése alkalmában még sosem jutott elődöntőbe.

NAGYOBB MÉRETÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

„Elérkeztünk ahhoz az időszakhoz, amikor sorsdöntő meccsek jönnek és úgy tűnik, a legnagyobb riválisunk, a Veszprém ellen vívjuk ezeket a mérkőzéseket. Az első meccs nagy jelentőséggel bír egy ilyen párharcban, hogy értelmet nyerjen a visszavágó. Az aréna zsúfolásig meg fog telni, így jó hangulat lesz” – idézi az EHF honlapjaJuan Carlos Pastort, a Szeged edzőjét, akinek csapatába már a bajnoki mérkőzésekre visszatért sérüléséből Bodó Richárd, míg a Veszprém ellen már Bánhidi Bence, Mikler Roland és Matej Gaber is bevethető lesz, egyedül a norvég szélsőt, Alexander Blonzot nem nevezte a spanyol szakember.

Ezzel szemben a bakonyiaknak csak egy kimaradójuk van, az ősszel súlyos sérülést szenvedő Jahja Omar, hiszen visszatért kézközépcsonttöréséből a szerb kapus, Vladimir Cupara, míg a februárban a lengyel Kielcétől megszerzett Nedim Remili hat NB I-es mérkőzés után a nemzetközi porondon is bemutatkozhat veszprémi színekben.

„Ez lesz az első Bajnokok Ligája-mérkőzésen a Veszprémmel, szóval már alig várom, de kemény meccs vár ránk. Készen állunk az ilyen mérkőzésekre és várjuk a továbbiakat. Ez az idény legjobb része. Szeretnénk keményen és okosan játszani, aztán meglátjuk, mi lesz” – fogalmazott Nedim Remili az eurohandball.hu-nak.

Mindkét csapatban van olyan személy, aki még az eddiginél is fontosabb szerepet játszhat a párharcban, mégpedig azért, mert valószínűleg soha többé nem lesz lehetősége rá. Szegedi oldalon ez nem más, mint az edző, Juan Carlos Pastor, aki tíz éve irányítja a csapatot, de az idény végén távozik, és bár érdemei elvitathatatlanok a klub és a magyar kézilabda történetében, egy edzőt sokszor az utolsó eredménye(i) alapján ítélnek meg, legalábbis arra emlékeznek a legjobban. Márpedig a spanyol szakembernek sem mindegy, hogyan emlékeznek rá a Tisza partján. Mivel nyártól az egyiptomi válogatott irányítását veszi át, lehet, hogy nemcsak a Szegeddel nem lesz többé lehetősége BL-t nyerni, hanem más csapattal sem.

Az Építőknél hasonló helyzetben van Rasmus Lauge, a csapat világbajnok és Európa-bajnok dán balátlövő-irányítója, aki posztján a világ egyik legjobbjának számít. 2019 óta játszik Veszprémben, de még nem nyert sem magyar bajnokságot, sem Bajnokok Ligáját, ami korábban a Kiellel és a Flensburggal sem sikerült neki. Mivel 31 éves és a nyáron nevelőklubjában, a Silkeborgban folytatja (fejezi be?) pályafutását, amelyről nem könnyű elképzelni, hogy a közeljövőben harcban lesz a BL-aranyért, így a családcentrikus Laugénak valószínűleg ez lesz az utolsó esélye arra, hogy eljusson Kölnbe, és magasba emelje a trófeát.

A párbaj győztese felszabadultabban, nagyobb önbizalommal játszhat az idény hátralévő részében, hiszen a legnagyobb hazai rivális legyőzése mindig a legfontosabb célok közé tartozik. Aki megnyeri ezt a párbajt, a Bajnokok Ligája májusi negyeddöntőjében a Talant Dujsebajev irányította lengyel Kielcével kerül szembe, amely évek óta a világ élvonalába tartozik, és ezúttal is a négyes döntő biztos résztvevőjének tartják. Ez azonban egyáltalán nem jelenti azt, hogy a kettő közül bármelyik magyar csapatnak ne lenne esélye ellene.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT AZ OTP BANK-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!