Serie A: győzött az Inter, az utolsó fordulóban dől el a bajnoki cím sorsa

K. B.K. B.
2022.05.15. 22:42
null
Lautaro Martínez duplázott a Cagliari ellen (Fotó: AFP)
Az Inter 3–1-re nyert a Cagliari otthonában vasárnap az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) utolsó előtt, 37. fordulójában, így csak az utolsó körben dől el, melyik milánói klub lesz a bajnok.

A Serie A-ben két ponttal vezető AC Milan vasárnap 2–0-s sikert ért el az Atalanta ellen, ezzel biztossá vált, hogy az Internek nyernie kell a Cagliarival szemben ahhoz, hogy életben tartsa a bajnoki címvédéssel kapcsolatos álmait. A Cagliari viszont nem adta könnyen magát, hiszen a kiesés ellen küzd, s mindössze két pont választja el a bennmaradást jelentő 17. pozíciótól.

Milan Skriniar 11. percben szerzett gólját a videobíró kezezés miatt érvénytelenítette, de nem sokkal később már nem volt kérdés: Ivan Perisic beadására érkezett kiválóan Matteo Darmian (0–1). A második félidő elején Nicolo Barella gyönyörűen indította Lautaro Martínezt, aki lerázta az őt fogó védőt, s kétgólosra növelte az előnyt (0–2). De alig két perccel később a görög Haralamposz Lykojannisz húsz méterről, balról óriási bombagólt lőtt a hosszú felsőbe (1–2) – nem mellesleg az első találatát szerezte az évadban (VIDEÓ ITT!). Hiába hajtottak a hazaiak, a végén ők húzták a rövidebbet, mivel a 84. percben Martínez ismét beköszönt: 1–3-at mutatott az eredményjelző, és ez a mérkőzés végét jelző hármas sípszóig nem változott.

Az utolsó fordulóban, jövő vasárnap 15 órától az Inter a Sampdoriával, míg az AC Milan a Sassuolóval találkozik.

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
Cagliari–Internazionale 1–3 (Lykojannisz 53., ill. Darmian 25., L. Martínez 51., 84.)