Megvan a hoki-vb két kiesője

sports ice hockey world championships iihf Horizontal
Great Britain's goalkeeper Ben Bowns (L) and Great Britain's defender Dallas Ehrhardt (R) defend against Austria's forward Lukas Haudum (C) during the IIHF Ice Hockey World Championships 1st Round group B match between Austria and Great Britain at the Nokia Arena in Tampere, Finland, on May 23, 2022. (Photo by Jussi Nukari / Lehtikuva / AFP) / Finland OUT
Az olasz mellett a brit válogatott búcsúzott az élvonaltól a finnországi jégkorong-világbajnokságon, miután a hétfői játéknapon kikapott a fantasztikusan hajrázó osztrák csapattól ki-ki mérkőzésen.

A délutáni programban az olaszok jól tartották magukat, de tulajdonképpen végig csak üldözték a rendre ellépő kazahokat, a második harmad végén kapott 5+10 perces büntetés pedig végképp megpecsételte az európai csapat sorsát.

A másik délutáni találkozón a csehek a 8. percben ütött góllal verték az amerikai együttest, és ezzel bejutottak a csütörtöki negyeddöntőbe.

Az esti programban győzelmi kényszerben játszó britek a 47. percben már 3-1-re vezettek a szintén kieséstől fenyegetett Ausztria ellen, ám öt perccel később már 3-3 volt az állás, a végén pedig győztek az osztrákok, akik mind az öt góljukat az utolsó harmadban ütötték.

A másik esti találkozón a dánok meglepetésre legyőzték a címvédő kanadaiakat, de ezzel még nem jutottak be a csütörtöki negyeddöntőbe, ehhez kedden pontot kell szerezniük a szlovákokkal szemben.

Jövőre a magyar és a szlovén válogatott játszhat a legjobbak között a búcsúzók helyén.

Eredmények, csoportkör:
A csoport (Helsinki):
6. forduló:
Dánia-Kanada 3-2 (2-0, 0-1, 1-1)
korábban:
7. forduló:
Kazahsztán-Olaszország 5-2 (2-1, 1-1, 2-0)
Az állás: 1. (és már negyeddöntős) Svájc 18 pont/6 mérkőzés, 2. (és már negyeddöntős) Németország 15/6 (23-16), 3. (és már negyeddöntős) Kanada 12/6 (27-17), 3. (és már negyeddöntős), 4. Dánia 12/6 (17-11), 5. Szlovákia 9/6, 6. Franciaország 5/6, 7. Kazahsztán 3/7, 8. (és kiesett) Olaszország 1/7

B csoport (Tampere):
7. forduló:
Ausztria - Nagy-Britannia 5-3 (0-1, 0-1, 5-1)
korábban:
6. forduló:
Csehország-Egyesült Államok 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)
Az állás: 1. (és már negyeddöntős) Finnország 16/6, 2. (és már negyeddöntős) Svédország 15/6, 3. (és már negyeddöntős) Csehország 13/6, 4. Egyesült Államok 10/6, 5. Lettország 8/6, 6. Ausztria 7/7, 7. Norvégia 5/6, 8. (és kiesett) Nagy-Britannia 1/6