Ligue 1: az Arsenaltól távozó védő és Luis Suárez is góllal debütált Marseille-ben

2022.08.07. 22:46
A Granadától igazolt Luis Suárez duplával mutatkozott be Marseille-ben (Fotó: AFP)
Sima győzelemmel kezdte a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2022–2023-as idényét az Olympique Marseille, amely hazai környezetben 4–1-re nyert a Reims ellen.

A legutóbbi ezüstérmes Marseille már a 13. percben megszerezte a vezetést, amikor a vendégek belga védője, a menteni igyekvő Wout Faes rosszul szabadított fel, és saját kapujának jobb oldalába juttatta a labdát.

Az Olympique nem sokkal később meg is duplázhatta volna előnyét, de előbb Cengiz Ünder lövése a lécen, majd Valentin Rongier kísérlete a jobb kapufán csattant.

Ami késett, nem múlott, a házigazda ugyanis még a szünet előtt megszerezte második találatát: az első félidő hosszabbításában az angol Arsenaltól megszerzett Nuno Tavares volt eredményes.

A fordulás után a Reims is felbátorodott, de kísérletei nem okoztak gondot Rubén Blancónak. Ráadásul negyedórával a mérkőzés vége előtt a spanyol Granadától igazolt kolumbiai csatár, a nem sokkal korábban csereként beálló Luis Suárez növelte a különbséget.

Bár a hajrában a Reims angol csatára, Folarin Balogun kozmetikázott az eredményen, Luis Suárez a hosszabbításban kialakította a 4–1-es végeredményt.

FRANCIA LIGUE 1
1. FORDULÓ

Olympique Marseille–Reims 4–1 (Faes 13. – öngól, Tavares 45+2., L. Suárez 75., 90+4., ill. F. Balogun 84.)

KORÁBBAN
Toulouse–Nice 1–1 (Dallinga 20., ill. Ramsey 78.)
Angers–Nantes 0–0
Lens–Brest 3–2 (Sotoca 27., 62., 65., ill. Belkebla 66., Del Castillo 82. – 11-esből)
Lille–Auxerre 4–1 (André 1., J. David 3., 39., Zedadka 64., ill. Charbonier 68.)
Montpellier–Troyes 3–2 (Sainte-Luce 3., Savanier 15., 82., ill. Tardieu 12., M. Baldé 17.)
Rennes–Lorient 0–1 (Theate 65. – öngól)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Strasbourg–Monaco 1–2 (H. Diallo 65., ill. K. Diatta 43., S. Diop 53.)
Clermont–PSG 0–5 (Neymar 9., Hakimi 26., Marquinhos 38., Messi 80., 86.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lyon–Ajaccio 2–1 (Tete 12., Lacazette 22. – 11-esből, ill. Mangani 31. – 11-esből)

A FORDULÓ ÖSSZES GÓLJA ITT! (Átkattintással!)