Győzelemmel rajtolt a bajnokságban a Real Madrid!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.08.14. 21:50
Fotó: AFP
A Real Madrid 2–1-re nyert az újonc Almería otthonában a La Liga 1. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓ
Almería–Real Madrid 1–2 (1–0)
Almería,
Power Horse Stadium, 14 380 néző. V: Martínez Munuera
Almería:
Fernando Martíbez – Chumi, Sz. Babics, Ely, Kaiky (Puigmal, 81.), Akieme Rodríguez – Robertone (Curro Sánchez, 57.), Samuel Costa, Eguaras (F. Portillo, 81.) – Sadiq (Dyego Sousa, 71.), Ramazani (Lazo, 71.). Vezetőedző: Rubi
Real Madrid: Courtois – L. Vázquez, Rüdiger, Nacho, F. Mendy (Alaba, 75.) – Tchouaméni (E. Hazard, 58.), Camavinga (Modric, a szünetben), T. Kroos (Casemiro, 83.) – F. Valverde, Benzema, Vinícius Júnior (Ceballos, 83.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Ramazani (6.), ill. L. Vázquez (61.), Alaba (75.)

A La Liga és a másodosztály előző idénybeli bajnoka találkozott az első fordulóban. Az újonc mindig nagy kedvvel kezdi a küzdelmeket, az Almeríát az sem vetette vissza, hogy a nyári szerzemények közül Marko Milovanovicsot, Alejandro Pozót, Léo Baptistaót, Fernando Pachecót, Houboulang Mendest, Martin Sviderskyt és Arnau Solát sem tudta regisztrálni: előnnyel térhetett pihenőre.

Elég volt egyetlen védelmi megingás a Realtól, és Antonio Rüdiger mellől megszerezte a vezetést a kiscsapatnak Largie Ramazani.

Természetesen ment előre a hátrányba kerülő Real, de Karim Benzema, Vinícius Júnior, Federico Valverde és Toni Kroos sem tudott túljárni a hazai kapus, Fernando Martínez eszén.

Rüdiger az ötösről sem tudott a kapuba találni, Vinícius szép tekerése a kapufán csattant – Lucas Vázquez szünet előtti gólját elvette a VAR les miatt, a jobbhátvéd második, a szünetet követő lövése után már középkezdés következett.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Beállt a szünetben Luka Modric, majd Eden Hazard és David Alaba is pályára lépett, utóbbi azonnal elvégezhetett egy szabadrúgást, és 18 méterről ballal a bal felső sarokba tekerte a labdát!

Idén ez volt az első szabadrúgásgól a Realtól, tavaly is csak Alba és Toni Kroos volt ilyen módon eredményes, egyszer- egyszer.

Dani Ceballos és Curro Sánchez kihagyott egy helyzetet a hajrában, Rüdiger második hiába után Rodrigo Ely hat méterről Thibaut Courtois-hoz fejelte a labdát.

Győzelemmel rajtolt a címvédő, a jobb- és balhátvédje góljával.

KORÁBBAN

Péntek
Osasuna–Sevilla 2–1
(Ávila 9., Oroz 74. – 11-esből, ill. Mir 11.)
Szombat
FC Barcelona–Rayo Vallecano 0–0
Celta Vigo–Espanyol 2–2
(Aspas 45+2., Paciencia 63., ill. Expósito 72., Joselu 90+8. – 11-esből)
Valladolid–Villarreal 0–3
(N. Jackson 49., Baena 81., 89.)

Vasárnap
Cádiz–Real Sociedad 0–1 (Kubo 24.)
Valencia–Girona 1–0 (Carlos Soler 45+1. – 11-esből)

Hétfő
17.30:
Athletic Bilbao–Mallorca (Tv:Spíler2)
19.30:Getafe–Atlético Madrid (Tv:Spíler2)
21.30:Betis–Elche (Tv:Spíler2)

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Helyzet, kissé jobbról, hat méterről Courtois-hoz fejeli a labdát egy Curro-féle felívelés után Rüdiger mellől Ely. A Milan korábbi játékosa.

90+2. perc Curro szöglete után Chimy fejel 12-ről a bal sarok mellé, Courtois húzza az időt ennek örömére.

Hat perc a ráadás!

88. perc
Ceballos az ötös jobb sarka elől jobbal kapura lő, Martínez jobbra eldőlve véd, Alaba adott be előtte ballal a bal szélől.

85. perc ZICCER, de Curro Sánchez jobbal tízről, középről a kapusba lő!

83. perc Vinícius le, Dani Ceballos váltja. Kroos meg Casemiróval pacsizhat.

81. perc Eguaras le, Francisco Portillo váltja, Arnau Puigmal meg Kaikyt.

76. perc Ivószünet.

75. PERC ÉS ELSŐRE GÓL, DAVID ALABA ballal a bal felsőbe lő kissé balról, 18 méterről, szabadrúgásból. 1–2!

74. perc David Alaba be, Mendy le, balbekkcsere.

2008-ban kapott ki utoljára a nyitó bajnoki meccsén a Real.

71. perc Dyego Sousa be, Sadiq lesántikál, José Carlos Lazo meg az elfáradó Ramazanit váltja.

2015 áprilisában nyert ezt megelőzően a La Ligában a hazai csapat.

Benzema... A 34 éves csapatkapitány 324-szer volt már eredményes a klub színeiben, amivel megelőzte a 323 gólos Raúlt. A rangsor élén Cristiano Ronaldo áll, aki 2009 és 2018 között 451 gólt szerzett a Realban. Puskás Ferenc a hatodik 242 találattal, emellett a Honvédban 380 gólt szerzett.

6. PUSKÁS FERENC 1958–1966, 242

66. perc Curro Sánchez odarúg Viníciusnak, sárga lap.

62. gól Modric lő jobbal 17-ről a jobb alsó mellé. Benzema 17-ről jobbal nem sokkal lő a léc fölé, Valverde passza után.

61. PERC ITT A GÓL, LUCAS VÁZQUEZ ballal a kapu közepébe lő laposan, öt méterről! Vinícius remek csellel tör be az ötösre, jobbal közelről a kapusba lő, de kipattanót az ötös bal sarka elől jobbal középre tolja (védője, Chumi segítségével), a jobbhátvéd meg jókor érkezett.

58. perc Eden Hazard váltja Tchouaménit.

12 szögletet lőtt az első félidőben a Real, ez a madridiak ligarekordja!

57. perc Curro Sánchez be, Robertone le.

56. perc Benzema helyzetben, az ötös bal sarka elől ballal kapura lő, Martínez bal tárddel véd, a kipattanó Kroosé, az ötösön ment előle önfeláldozó módon Ely.

53. perc Sadiq az ötös bal sarka elől ballal a kapusba lő, majd kissé jobbról 12-ről is, de ez utóbbi les. Ramazani szépen indított. Nem sokra rá Ramazani 23-ról Courtois-hoz lő, kissé balról.

52. perc Benzema emel balról ballal az ötös jobb sarka elé, Vázquez nem éri el fejjel, Valverde jobbal 10-ről, jobbal a kapusba lő!

50. perc Mellé,
ballal nem sokkal lő a jobb alsó mellé 27-ről, középről Samu.

47. perc VINÍCIUS! Ballal 16-ról, középről kapura emel, a labda nem sokkal kerüli el a bal felső sarkot! Annyira nem, hogy KAPUFA!

46. perc Kroos 22 méteres bombáját kiüti maga elől a kapus.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Luka Modric
be, Camavingának nem ment ma.

When the #LaLigaSmartBank champs take the lead over the #LaLigaSantander champs...

Is it going to be a RGIE night for @UDAlmeria_Eng?

@LRamazani88#AlmeriaRealMadrid#LaLigaSantander#KickOffLaLigaSantanderpic.twitter.com/dg3QM8RoKu

A mostani évadra a BL-címvédést nevezte a legfontosabb célkitűzésnek, míg a bajnokságban az előző kiíráshoz képest élesebb versenyfutásra számít. Szerinte a Barcelona erősödött, a Sevilla a távozó játékosai ellenére versenyképes maradt, az Atlético Madrid továbbra is stabil, míg Bilbaóban és Valenciában a városi hagyományok köteleznek, ráadásul mindkét klubnál tapasztalt edző irányít.

A szakember szerződése 2024 nyaráig érvényes, az elmúlt idényben bajnokságot és Bajnokok Ligáját nyert a madridiakkal, akik szerdán az európai Szuperkupát is elhódították. Ancelottinak trénerként az volt a 24. trófeája.

„Ez a madridi időszak vet véget a pályafutásomnak, a fehérek után befejezem az edzősködést. A Real Madrid a futball csúcsa, logikus, hogy az ember itt hagyja abba” – nyilatkozta a Real Madrid 63 éves olasz vezetőedzője, Carlo Ancelotti az Il Messaggero című lapnak.

Fotó: Weltfussball

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Záporoznak a beadások a hazai kapu elé, még Sadiq is hátramegy segíteni.

Négy perc a ráadás.

40. perc Kroos csodaszép támadás végén balról ballal középre emel, LUCAS VÁZQUEZ jobbal a levegőből félmagasan a bal, azaz a rövid sarokba lő... DE LES!

40. perc Umar Sadiq kap visszamenőleg egy sárga lapot, meg Eduardo Camavinga is, ő a gólszerző lerántásáért.

39. perc Ez sincs bent, mentenek az ötösön Vinícius elől Elyék. Kaiky meg kifejeli a kapu torkában a labdát Tchouaméni elől, Rüdiger jobb oldali beadása után. Tchouaméni jobbal 14-ről meg Babicsba lő.

39. perc Vinícius ballal szépen ad középre, Rüdiger öt méterről félmagasan a bal sarokba fejelné a labdát, de eléri vetődve Martínez kapus!

37. perc VINÍCIUS! Kissé balról, négy méterről ballal a kapusba lő! Valverde szépen indított.

35. perc Szép hazai támadás, de Robertone jobb oldali, jobblábas csippentése a kapusé. Vinícius szépen megy el a bal szélen, de pocsék a beadás.

Már csak 36 Celsius-fok van... Ivószünet.

28. perc
Kroos bal oldali, jobblábas beívelését az ötös jobb sarkáról a kapus ölébe fejeli!

27. perc Tartogatja a labdát a felezőnél az Almería, kontra, Valverde passzát Vnícius 15-ről jobbal Elybe rúgja. Rekontra, Rüdiger felrúgja Sadiqot.

@LRamazani88#AlmeriaRealMadrid#LaLigaSantander#KickOffLaLigaSantanderpic.twitter.com/RiuEt7M6Bn

21. perc Mendy passzát Vinícius középtávolról egy védőbe lövi.

19. perc Kroos bal oldali szögletét Valverde 11-ről jobbal rúgja kapura, Babics blokkol fejjel az ötösön!

15. perc Valverde jobbal nagy erővel lő kapura a 16-os elől, jobbal, de félmagasan és középre megy a labda, figyel Martínez.

13. perc HOPP, Sadiq kissé jobbról ballal nem sokkal lő a léc fölé 22-ről, kissé jobbról.

11. perc Kroos jobbb oldali beadását jobbal kapura vágja 10-ről, kicsit balról Rüdiger, közbelép Kaiky, a labda nem sokkal, de a bal felső fölé pattan.

9. perc Benzema ballal a léc fölé lő öt méterről, a Tchouaméni által indított Vinícius bal oldali, ballábas, lapos beadását.

Jöhet két látványos szaltó, nem volt les szerintünk. A VAR szerint sem volt az.

A felezőtől, kissé balról jobbal zseniálisan indított Eguaras.

6. PERC VEZET AZ ALMERÍA, LARGIE RAMAZANI jobbal a jobb alsóba lő középről, 15 méterről, Rüdigert megelőzve. 1–0!

4. perc Tchouaméni passzát Valverde jobbal 21-ről a jobb alsó mellé rúgja.

2. perc Ramazani nem lő jobbal 20-ról, Chumi jobb oldali beadása meg kapuscsemege.

1. perc Sadiq elfut a balon, aztán megbotlik a labdában. Kirúgás.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Piros-fehér mezben és piros nadrágban a hazaiak, tiszta világoslilában a vendégek.

A címvédő a favorit, de a megerősödő Barca is visszaülne a trónra – indul a La Liga!

26 idénykezdet, 1 vereség! Fotó: Marca.com

Öt új igazolását sem tudta regisztrálni az Almería...

AJÁNLÓ: Ismét vabankot játszik a Real, vagy Raúl lesz a megoldás?

Egy kis örökmérleg: 12 mérkőzés, 1 almeríás és 9 realos sikerrel, 21, ill. 38 rúgott góllal.