Mbappé duplájával a franciák nyertek, s továbbjutottak a csoportból

2022.11.26. 16:45
Franciaország Kylian Mbappé duplájával 2–1-re legyőzte Dániát a katari labdarúgó-világbajnokság D-csoportjában a 2. fordulóban.

Kylian Mbappénak már több gólja van a világbajnokságon, mint Thierry Henrynak (Fotó: AFP)

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
2. FORDULÓ
D-CSOPORT
FRANCIAORSZÁG–DÁNIA 2–1 (0–0)
Doha, 974 Stadion, 42 860 néző. Vezette: Szymon Marciniak (lengyel)
FRANCIAORSZÁG: Lloris – Koundé, Varane (Konaté, 75.), Upamecano, Théo Hernandez – Tchouaméni, Rabiot – O. Dembélé (Coman, 75.), Griezmann (Fofana, 90+3.), Mbappé – Giroud (M. Thuram, 63.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
DÁNIA:
K. Schmeichel – J. Andersen, A. Christensen, Nelsson – Kristensen (Bah, 90+2.), Höjbjerg, Eriksen, Maehle – Lindström (Nörgaard, 85.), Cornelius (Braithwaite, a szünetben), Damsgaard (Dolberg, 74.). Szövetségi kapitány: Kasper Hjulmand
Gólszerző:
Mbappé (61., 86.), ill. Christensen (68.)

A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN IDE KATTINTVA OLVASHAT!

A dán válogatott kissé a francia csapat mumusává vált az utóbbi időben, hiszen 2022-ben a Nemzetek Ligájában, az A-liga csoportkörében oda-vissza legyőzték Eriksenék a regnáló világbajnokot. A legutóbbi vb-n is egy csoportba került a két nemzet, akkor gól nélküli döntetlennel zártak a felek – az volt az oroszországi vb egyetlen 0–0-s összecsapása.

A katari világbajnokság csoportkörének 1. fordulójában Franciaország 4–1-re kiütötte Ausztráliát, a dánok kisebb meglepetésre 0–0-s döntetlent játszottak Tunéziával.

A 12. percben egy jobb oldali szögletet követően Varane fejelhetett tisztán, az egyik dán játékos a gólvonalról menteni tudott.

Nyolc perccel később Mbappé ugrott volna ki, egy az egyben vihette volna a kapusra a labdát, ám Christensen gáncsolta a PSG klasszisát – a dán védő megúszta sárga lappal. A szabadrúgást követően Dembélé találta meg Rabiot-t, aki fejjel veszélyeztetett, de Schmeichel óriási bravúrral védeni tudott.

Az első félidő hajrájában a dánok is mutattak valamit, egy gyors ellentámadás után Cornelius tüzelt a rövid felső irányába, a lövése viszont kicsivel elkerülte a kaput. A 40. percben aztán újabb francia helyzetet jegyezhettünk fel – Dembélé gurított vissza Mbappénak, aki nagyjából tíz méterről szinte kirúgta a labdát a stadionból. Hiába próbálkoztak becsülettel a franciák, nem sikerült betalálniuk az első játékrészben.

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, Mbappé az 57. percben bombázott a tizenhatos vonaláról, ám Schmeichel ezúttal is a helyén volt. Néhány perc elteltével Griezmann is a kapu előtt találta magát, de nagyon csúnyán fölé vágta a labdát a tizenhatoson belülről.

Bő egy óra játék után végül csak megtört a jég – Kylian Mbappé vezette a védelemre a labdát, majd Théo Hernandezzel játszott össze. Mbappé a balhátvéd átadásából állítás nélkül passzolt a bal alsó sarokba. 1–0

Nem sokáig örülhettek a franciák, a 68. percben ugyanis jött a hideg zuhany – Eriksen jobb oldali szöglete után Andersen csúsztatott, Andreas Christensen pedig lendületből érkezett, s a léc alá bólintott. 1–1

A kapott gól annyira megfogta Franciaországot, hogy négy perccel az egyenlítő gól után majdnem fordított Dánia, Lindström lövésénél kellett védenie Llorisnak. A hajrában aztán ismét rákapcsoltak a franciák, előbb Tchouaméni fejese jelentett veszélyt, majd Rabiot próbálkozott akrobatikus mozdulattal – mindkét esetet megúszták a dánok. Az utolsó tíz perchez érve Braithwaite is nagy helyzetbe került – az FC Barcelona korábbi csatára egy jobb oldali begurításra érkezett, kapásból azonban célt tévesztett.

A 86. percben Antoine Griezmann a tizenhatos széléről fantasztikus beadással találta meg Mbappét, aki közelről megszerezte a második találatát is a mérkőzésen, a franciák újra vezettek. 2–1

Ez volt a klasszis támadó hetedik világbajnoki gólja, amivel megelőzte a legendás francia csatárt, Thierry Henryt, s beérte az argentin zsenit, Lionel Messit.

A hatperces hosszabbításban nem jött össze az újabb egyenlítés Dániának, Franciaország 2–1-re győzött, s továbbjutott a D-csoportból.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA NÉZHETIK MEG!

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Franciaország226–2+46
2. Ausztrália2112–4–23
3. Dánia2111–2–11
4. Tunézia2110–1–11

FRANCIAORSZÁG

KAPUSOK:1 Hugo Lloris (Tottenham Hotspur – Anglia), 16 Steve Mandanda (Rennes), 23 Alphonse Areola (West Ham United – Anglia)
VÉDŐK: 2
Benjamin Pavard (Bayern München – Németország), 3 Axel Disasi (AS Monaco), 4 Raphaël Varane (Manchester United – Anglia), 5 Jules Koundé (FC Barcelona – Spanyolország), 17 William Saliba (Arsenal – Anglia), 18 Dayot Upamecano (Bayern München – Németország), 21 Lucas Hernandez (Bayern München – Németország), 22 Théo Hernandez (AC Milan – Olaszország), 24 Ibrahima Konaté (Liverpool – Anglia)
KÖZÉPPÁLYÁSOK:
6 Mattéo Guendouzi (Marseille), 8 Aurélien Tchouaméni (Real Madrid – Spanyolország), 13 Youssouf Fofana (Monaco), 14 Adrien Rabiot (Juventus – Olaszország), 15 Jordan Veretout (Marseille), 25 Eduardo Camavinga (Real Madrid – Spanyolország)
TÁMADÓK:
7 Antoine Griezmann (Atlético Madrid – Spanyolország), 9 Olivier Giroud (AC Milan – Olaszország), 10 Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain), 11 Ousmane Dembélé (FC Barcelona – Spanyolország), 12 Randal Kolo Muani (Eintracht Frankfurt – Németország), 20 Kingsley Coman (Bayern München – Németország), 26 Marcus Thuram (Borussia Mönchengladbach – Németország)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Didier Deschamps

DÁNIA
KAPUSOK:
1 Kasper Schmeichel (OGC Nice – Franciaország), 16 Oliver Christensen (Hertha BSC – Németország), 22 Frederik Rönnow (Union Berlin – Németország)
VÉDŐK:2 Joachim Andersen (Crystal Palace – Anglia), 3 Victor Nelsson (Galatasaray – Törökország), 4 Simon Kjaer (AC Milan – Olaszország), 5 Joakim Maehle (Atalanta – Olaszország, 6 Andreas Christensen (FC Barcelona – Spanyolország), 13 Rasmus Kristensen (Leeds United – Anglia), 17 Jens Stryger Larsen (Trabzonspor – Törökország), 18 Daniel Wass (Bröndby), 26 Alexander Bah (Benfica – Portugália)
KÖZÉPPÁLYÁSOK:7 Mathias Jensen (Brentford – Anglia), 10 Christian Eriksen (Manchester United – Anglia), 11 Andreas Skov Olsen (FC Bruges – Belgium), 14 Mikkel Damsgaard (Brentford – Anglia), 15 Christian Nörgaard (Brentford – Anglia), 23 Pierre-Emile Höjbjerg (Tottenham Hotspur – Anglia), 24 Robert Skov (Hoffenheim – Németország), 25 Jesper Lindström (Eintracht Frankfurt – Németország)
TÁMADÓK: 9 Martin Braithwaite (Espanyol – Spanyolország), 12 Kasper Dolberg (Sevilla – Spanyolország), 19 Jonas Wind (Wolfsburg – Németország), 20 Yussuf Poulsen (RB Leipzig), 21 Andreas Cornelius (FC Köbenhavn)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Kasper Hjulmand