Ligue 1: Mbappé kétszer kihagyott egy tizenegyest, majd megsérült

2023.02.01. 22:59
Ez nem Mbappé napja volt: kétszer kihagyta ugyanazt a tizenegyest, majd lesérült (Fotó: Getty Images)
Kétgólos győzelmet aratott a Paris Saint-Germain Montpellier-ben a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 21. fordulójában.

Mozgalmas első félidőt tudhatott maga mögött a PSG Montpellier-ben, a 10. percben Kylian Mbappé tizenegyesét védte Lecomte, majd az újrarúgatott büntetőt a kapufára bikázta a francia sztár, akit 11 perccel később sérülés miatt le kellett cserélni.

A párizsi alakulat ezután még betalált az első félidőben, de Lionel Messi találatát les címén érvénytelenítette a játékvezető. A második félidőben bedarálta ellenfelét a PSG: Hakimi lesgólja után Fabián Ruíz, majd Messi szerzett érvényes találatot. A hazaiak becsületgólját Nordin jegyezte, majd egy kontrából Zaire-Emery állította be a 3–1-es végeredményt.

A Monaco gólgazdag meccsen gyűrte le az egyre nehezebb helyzetbe kerülő Auxerre-t, az Intertől kölcsönvett Ionut Raduval a kapuban felálló újonc kétszer is szépített, de egyenlíteni már nem tudott (3–2).

Hiába focizta le a Brestet, nem tudott nyerni a Lyon. A kiesőjelölt breton csapat kihúzta kapott gól nélkül Laurent Blanc gárdája ellen, és értékes ponttal gazdagodott.

Elesett a lens-i erőd. Laborde gólja három pontot ért a nizzaiaknak, akik rendkívül nehéz terepen arattak győzelmet (0–1).

Nem tett csodát Rennes-ben a Strasbourg, a BL-re hajtó hazaiak három góllal küldték haza a kiesés elől menekülő elzászi gárdát (3–0).

FRANCIA LIGUE 1
21. FORDULÓ
Lens–Nice 0–1 (Laborde 57.)
Lyon–Brest 0–0
Monaco–Auxerre 3–2
(Ben Yedder 11., Ben Seghir 30., Embolo 82., ill. Abline 68., Da Costa 84.)
Montpellier–PSG 1–3 (Nordin 89., ill. Ruíz 55., Messi 72., Zaire-Emery 90+1.)
Rennes–Strasbourg 3–0 (Gouiri 3., 21., Doué 51.)
KORÁBBAN
Angers–Ajaccio 1–2 (Sima 13., ill. Soumano 65., El Idrissy 90+3.)
Lille–Clermont 0–0
Nantes–Olympique Marseille 0–2
(Joao Victor 58. – öngól, Unahi 90+2.)
Reims–Lorient 4–2 (Balogun 44., 61., 64. – az elsőt 11-esből, Doumbia 51., ill. Le Fée 10., I. Koné 36.)
Toulouse–Troyes 4–1 (Dallinga 16., Chaibi 36., Van den Boomen 55. – 11-esből, Onaivu 88., ill. M. Baldé 12. – 11-esből)

1. Paris SG 21 16 3 2 52–16 +36 51
2. Marseille 21 14 4 3 42–17 +25 46
3. Lens 21 13 6 2 33–15 +18 45
4. Monaco 21 12 5 4 46–29 +17 41
5. Rennes 21 12 4 5 40–22 +18 40
6. Lille 21 10 5 6 35–26 +9 35
7. Lorient 21 10 5 6 35–34 +1 35
8. Nice 21 8 7 6 24–20 +4 31