Harry Kane óriási védelmi hiba után írt történelmet a Manchester City ellen

Horizontal
Tottenham Hotspur's English striker Harry Kane celebrates after scoring his team first goal during the English Premier League football match between Tottenham Hotspur and Manchester City at Tottenham Hotspur Stadium in London, on February 5, 2023. (Photo by ADRIAN DENNIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Premier League 22. fordulójában a címvédő Manchester City 1-0-s vereséget szenvedett a Tottenham otthonában.

A manchesteriek a gyenge formában játszó londoniak otthonában szerették volna kihasználni az éllovas Arsenal botlását, de legutóbb 4,5 éve tudtak nyerni a Spurs stadionjában. A hazaiak kispadjáról hiányzott Antonio Conte, akinél epehólyag-gyulladást diagnosztizáltak a héten.

A 15. percben a Kevin de Bruyne nélkül kezdő City nagy védelmi hibája után szerzett vezetést a Tottenham: az ajándékba kapott labdát Pierre-Emile Höjbjerg egyből Harry Kane-nek passzolta, aki átvétel nélkül kilőtte a sarkot.

Kane-nek ez volt a 267. gólja a Spurs színeiben, ennyit még senki nem szerzett a klub játékosaként.

Ráadásul ez volt egyben a Premier League-ben a 200. találata, amivel a harmadik játékos lett a liga történetében, aki elérte ezt a mérföldkövet. Azonban míg Wayne Rooney-nak 462, Alan Shearernek pedig 306, addig Kane-nek csupán 304 meccsre volt ehhez szüksége.

Kane duplán írt történelmet a 15. percben lőtt góljával Forrás: AFP/Adrian Dennis

A folytatásban Rijad Mahrez kapufája volt a legnagyobb egyenlítési lehetőség a City előtt, de újabb gól nem született a szünetig. A félidei hátrányt jó ómennek is felfoghatták a vendégdrukkerek, hiszen ősszel 0-2 volt az állás a szünetben, a végén viszont 4-2-re nyert a City.

Ezúttal azonban egyetlen gól sem jutott a manchesterieknek, hiába kerültek a hajrában emberelőnybe Cristian Romero kiállítása miatt, utána már nem sikerült veszélyes helyzetet kialakítani. Addig

elsősorban Julián Álvarez előtt adódtak komoly lehetőségek, de a világbajnok támadónak ezen a napon semmi sem jött össze.

Igaz, Kane is izgalmassá tette a végjátékot, mert addig két olyan kontrája is volt, amivel eldönthette volna a meccset.

Végül azonban az az egyetlen találata is 3 pontot ért a Tottenhamnek, amely két vereség után győzött odahaza a bajnokságban, míg a City – amely sorozatban az ötödik meccsén maradt pont és lőtt gól nélkül a Spurs stadionjában – nem tudta csökkenteni a hátrányát a tabella élén az Arsenallal szemben.