Férfi kézi El: súlyos vereséggel búcsúzott a Ferencváros

K. Zs.K. Zs.
2023.03.28. 22:22
FTC-játékosok a párharc első mérkőzése után (Fotó: Árvai Károly)
A papírformának megfelelően a Montpellier másodszor, hazai pályán is legyőzte a Ferencvárost a férfi kézilabda Európa-ligában. Kedd esti 43–29-es sikerével a francia csapat bejutott a negyeddöntőbe, az FTC búcsúzott.

A mérkőzés első gólját Debreczeni Dávid lőtte, de hamar fordult az állás, 7–5 után zsinórban négy Montpellier-gól következett, és a szünetben már tucatnyi góllal vezetett a hazai csapat. A franciák nem fékeztek a második félidőben sem, 16 gólos előnyük is volt, végül 14-gyel nyertek.

A címvédő Benfica kettős vereséggel esett ki a Flensburg ellenében, míg a Schaffhausen kettős győzelemmel lépett túl a svéd Ystadon – a svájci csapatban Bartók Donát ezúttal nem szerzett gólt.

A negyeddöntő tavalyi mezőnyéből csupán két csapat van ott az idei nyolcasban: a Schaffhausen és a horvát Nexe.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
MONTPELLIER HB (francia)–FTC 43–29 (23–11)
Montpellier, 2700
néző. V: Cemavskis, Bogdanovs (lettek)
MONTPELLIER: BOLZINGER – Y. Lenne 4, Porte 3, Panic, Konan 4, VILLEMINOT 6 (1), FERNANDEZ 5 (1). Csere: Desbonnet 1 (kapus), Skube 2, BOS 7, Holst Jensen 3, A. LENNE 4, Berthier 2, Simonet, Dubois, Nacinovic 2. Edző: Patrice Canayer
FTC: Borbély Á. – Bujdosó, Balogh Zs. 7 (4), Bogmár A. 3, DEBRECZENI 5, Nagy Bence 6, Kovacsics. Csere: Győri K. (kapus), Pordán, Török Á. 3, Lékai 1, Prainer, J. Mikita, Csörgő 4. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–3. 14. p.: 11–5. 20. p.: 14–8. 26. p.: 18–8. 34. p.: 26–15. 40. p: 30–19. 45. p.: 36–19. 50. p.: 39–24. 55. p.: 42–27
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 6/4
Továbbjutott: a Montpellier, kettős győzelemmel, 79–59-cel
MESTERMÉRLEG
Pásztor István:
– Az egész mérkőzésen nem voltunk elég agresszívak védekezésben, nagyon jól játszanak kontaktból, remekül egy-egyeznek. A védekezések végén mindig lemaradtunk, és hiányoztak a megállító faultok. Nem azért, mert nem akarták a srácok, hanem mert ennyivel jobb volt az ellenfél. Ekkora különbséggel is megérdemelt volt a mai sikerük.