Felkészülés: horvát csapatot vert a Zalaegerszeg

P. L., V. J.P. L., V. J.
2022.07.02. 20:43
Horvátországban lépett pályára a ZTE (Fotó: Polgár László)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Zalaegerszegi TE felkészülési mérkőzésen 2–1-re nyert a horvát élvonalban (1. HNL) szereplő Slaven Belupo otthonában, Kaproncán.

Kimondottan jó első félidőt produkált harcos játékával a ZTE, s mezőnyfölénye a horvát élvonalban szereplő kaproncai ellenfelével szemben éppen akkor érett góllá, amikor a Slaven magához ragadta volna a kezdeményezést. A 26. percben Tajti Mátyás jobb oldali szöglete után a remek ütemben érkező és emelkedő Bedi Bence fejelt a kapu bal oldalába (0–1).

A szünet után Josip Mihalic egyenlített (1–1), ám 66. percben újból a Zeténél volt az előny, Kovács Barnabás próbálkozása talált utat a hazaiak hálójába (1–2). A hajrához közeledve némileg csökkent a mérkőzés irama, ám az egerszegiek veszélyes kontráikkal még növelhették is volna az előnyüket.

NB I-ES CSAPAT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
SLAVEN BELUPO (horvát)–ZALAEGERSZEGI TE FC 1–2 (0–1)
Kapronca (Koprivnica),
Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Hlevnjak
ZTE: Demjén – Szafronov (Gergényi, a szünetben), Mocsi, Kálnoki-Kis, Bedi – Meshack (Németh E., 83.), Tajti (Boros, 76.) Szankovics, Májer (Mim, a szünetben) – Németh D. (Kovács B., 55.), Szalay Sz. (Klausz M., 55.). Vezetőedző: Ricardo Moniz.
Gólszerző: J. Mihalic (60.), ill. Bedi (26.), Kovács B. (66.)

A ZALAEGERSZEGI TE FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése: június 13.
Június 25.: Nagykanizsa (NB III)–Zalaegerszegi TE 0–2 (Fehér B., Tajti)
Június 29.: Borac Banja Luka (bosnyák)–ZTE FC 2–1 (Májer)
Július 2.: Slaven Belupo (horvát)–ZTE FC 1–2 (Bedi, Kovács B.)
Július 23.: Zalaegerszegi TE–AC Milan (olasz)
A felkészülési program további része még nem ismert.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS ZALAEGERSZEGEN
Érkezők: Boros Zsombor (Vasas Kubala Akadémia), Gergely Botond (magyar-román, FK Csíkszereda – Románia), Huszti András (Puskás Akadémia, kölcsön után végleg), Klausz Milán (ETO FC Győr), Májer Milán (Budapest Honvéd, szabadon igazolhatóként), Christy Manzinga (francia-kongói DK-beli, Linfield – Észak-Írország), Olekszandr Szafronov (ukrán, NK Nafta Lendava – Szlovénia), Szendrei Norbert (Mol Fehérvár)
Kölcsönbe érkezők: Mim Gergely (Puskás Akadémia, csákvári kölcsönjáték után)
Kölcsönből visszatérnek: Kovács Barnabás
(Tiszakécske), Németh Dániel (NK Nafta Lendava – Szlovénia), Németh Erik (NK Nafta Lendava – Szlovénia), Szabó Bence (NK Nafta Lendava – Szlovénia), Szökrönyös Dániel? (Kecskeméti TE)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek: Csóka Dániel (AFC Wimbledon – Anglia), Joaquín Ardaiz (uruguayi, FC Schaffhausen – Svájc)
Távozók: Bobál Dávid (Mezőkövesd), Emir Halilovic (bosnyák, Velez Mostar – Bosznia-Hercegovina), Majnovics Martin (legutóbb SV Horn – Ausztria), Nikola Szerafimov (északmacedón, Mol Fehérvár), Zimonyi Dávid (Vasas)
Kölcsönbe távozók: –

Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: Liviu Antal (román, Haladás), Halmai Ádám (Mol Fehérvár), Sime Grzan (horvát, NK Osijek – Horvátország), Posztobányi Patrik (Puskás Akadémia), Mihael Rebernik (horvát, NK Nafta Lendava – Szlovénia), Josip Spoljaric (horvát, NK Osijek – Horvátország), Zsóri Dániel (Mol Fehérvár)